Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Brak mocy, problemy z przeplywomierzem w e65.

  1. #21
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    możesz śmiało odłączyc przepływomierz!!!! nic złego sie nie stanie . Pamietaj, ze jak zakładasz nowy albo uzywany przepływomierz to troche poszalej tym autkiem , musi sie nauczyc nowej części . jeżeli bedzie różnica w pracy silnika po odpieciu przepływki, znaczy ze zwalona , możesz psiknąć wtedy preparat do czyszczenia tarcz hamulcowych . może sie okazać ze jest tylko zanieczyszczona i daje złe informacje . ja tak zrobiłem w swoim samochodzie 530d i pomogło auto odzyskało moc i przestało dymic na czarno podczas przyspieszania , spalanie spadło o jakieś pół litra
    Ostatnio edytowane przez szczurek ; 05-01-2012 o 19:13
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Dziś odpiąłem przepływkę i pojeździłem trochę. Sam nie wiem, nie potrafię ocenić, ale wydaje mi się, że jeśli się polepszyło to minimalnie, ale może to tylko sugestia. Gdyby przepływka była zwalona, to zapewne byłaby spora różnica, a może właśnie różnicy przy wadliwej nie powinno być ...
    acha, jeszcze jedno, czy możecie mi podpowiedzieć, jak zdemontować tylną kanapę ? Muszę się dostać do rolety ...

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    48
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Polska
    Jak się zdecydujesz to chce 100zł plus koszt przesyłki. (jak Ci sie coś nie spodoba lub odwidzi zwracam kase)
    P.S. Tych przepływek nie wolno niczym psikać,czyścic. Tam jest mikropłytka do której na pewno nie dotrze żaden areozol. Wewntualnie przemuchać.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Kurdę, jestem w gorącej wodzie kąpany ! Kolega załatwił mi przepływkę za 150 zł. Ma mi przywieźć w poniedziałek. Może się jednak okazać, że walnięta, bo nie sprawdzał...

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Objaw zuzytego sprzegla hydrokinetycznego...
    POPIERAM w 100% jesli obroty wzrastaja a auto nie przyspiesza to chyba dość logiczne
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Szanowni Koledzy ! Niniejszym oświadczam, że w moją Bunię wstąpiło życie !
    Po wymianie przepływomierza pięknie reaguje po wciśnięciu gazu, lepiej przełącza biegi, a praca silnika już nie trąci kupą, silnik jest elastyczny i cichy, jak przystało na tej klasy auto. Po prostu rewelacja ! A już miałem się przesiadać do A8 :-) Cieszę się jak małe dzidzi, he he ...

    ... nowa informacja (może komuś się przyda); otóż po wymianie przepływki napisałem, że silnik pracuje ciszej. W piątek spotkała mnie miła niespodzianka, bo wymieniłem turbinę (stara miała poszczerbione i powyłamywane łopatki, a w środku był jeden gnój - dziwne, że jeszcze działała). Po tym zabiegu silnik zaczął pracować jeszcze ciszej, a auto przyspiesza jeszcze lepiej ! Teraz to jest cisza i moc !!!
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 04-03-2012 o 00:48

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    przy jakim przebiegu nowa turbina?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    mam 180 tys

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    44
    BMW
    było E65 745d jest F01 730D
    Skąd
    STOLICA
    Myślałem z czytania posta że jednak to będzie filtr dpf efekt zapchania powoduje braki mocy, ostatnio taki przypadek miałem u żony w x3 3.0d po czyszczeniu dpf chodzi jak szalony znowu. Mam 160 przelotu ciekawe kiedy mi przepływki x2 umrą:( Jakie koszt turbinki w 3.0d. mam dwie a niunia po że nie programie więc mam nadzieję że nie umrą przy takim przebiegu:)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    U mnie było tak: turbina była ogólnie zaniedbana. Łopatki po stronie ssącej były wyszczerbione, a po stronie wydechowej jedna miała półcentymetrowy ubytek ! Z wnętrza wyjęli gnój jakiś. Okazało się, że filtr powietrza nie był zapięty na zatrzaski i w tylnej części leżał sobie odchylony do dołu. Turbina zasysała powietrze razem z piaskiem. Ja tam nie zaglądałem i aż wstyd się przyznać, ale jak kupiłem auto, to filtra nie wymieniłem. Choć od początku przy wyższych obrotach turbina gwizdała (jeszcze głośniej, jak się rozgrzała), to od razu planowałem ją wymienić. Jak napisałem na początku wątku, silnik pracował strasznie głośno i aż chciałem sprzedawać auto. Przejechałem się znajomego 5-tką z tym samym silnikiem i postanowiłem zaryzykować i wymienić turbo. Jak zobaczyłem koszt nowej, to zdecydowałem się na zakup regenerowanej. Znalazłem na Allegro firmę zajmującą się kompleksowo turbinami. Dostałem regenerowaną za 1200zł + pisemną gwarancję na 12 m-cy bez limitu kilometrów.
    Silnik pracuje rewelacyjnie cicho (porównuję do mojej poprzedniej A8 4.2 - zawsze jeździłem benzynowymi), no i jest jeszcze zrywniejszy. Zobaczę za parę miesięcy, jak będzie się sprawowała turbina, ale wydaje mi się, że regeneracja ze względu na atrakcyjną cenę, to złoty środek dla tych, którym szkoda wywalać 4-6 tysi za nową ...
    Teraz jestem znów zadowolony z Beci i pozostało mi tylko o nią dbać i pakować dodatkowe wyposażenie :-)
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 08-03-2012 o 12:39

Podobne wątki

  1. [silnik] Brak mocy w e65.
    Przez Jarecki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 21:47
  2. brak mocy m60b30
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 15:47
  3. brak mocy
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 00:15
  4. Utrata mocy i problemy z odpalaniem
    Przez gozer82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 20:43
  5. brak mocy
    Przez MARO777 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •