Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: przeróbka zwyklych lamp na xenon (e38)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Driver313
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    41
    BMW
    Chwilowo brak.
    Skąd
    Sopot

    przeróbka zwyklych lamp na xenon (e38)

    Witam,

    Czy można bez większych problemów przerobić zwykłe lampy na xenon?
    W aucie oryginalnie jest xenon ale niestety przy kolizji lampy się potłukły. http://hobby-elektronika.eu/led.html Żarniki oczywiście nadal odpalają.
    Czy mogę kupić zwykłe lampy i przełożyć graty i będzie wszystko pasować czy niestety czeka mnie zakup ori xenon z alledrogo?
    Ostatnio edytowane przez Driver313 ; 06-02-2019 o 12:53
    Olewam Wasz system,porządek i ład.

    Tam gdzie Ty jesteś - ja byłem.
    Tam gdzie ja jestem - Ty będziesz.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Masz przedlifta więc jest trochę łatwiej.
    Jeśli z xenonu soczewki z odbłyśnikami nie ucierpiały to spokojnie da się przerobić.
    Klosze i obudowy są takie same. Różni się odbłyśnik, bo przygotowany jest do montażu palnika, a nie żarówki halogenowej(h7)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    A czy istnieje możliwość przeróbki lampy polift NIE XENON, na XENON, ale na podzespołach z XENON'u przedlift?
    Myślę o lifcie, bo mam właśnie poliftowe lampy tylko nie xenon'y... Ewentualnie myślę, jeszcze nad dokupieniem soczewek z X5 żeby przy okazji ogarnąć BIXENON!

    Jak sprawa wygląda, przerabiał ktoś ten temat?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez deim-s Zobacz posta
    A czy istnieje możliwość przeróbki lampy polift NIE XENON, na XENON, ale na podzespołach z XENON'u przedlift?
    Myślę o lifcie, bo mam właśnie poliftowe lampy tylko nie xenon'y... Ewentualnie myślę, jeszcze nad dokupieniem soczewek z X5 żeby przy okazji ogarnąć BIXENON!

    Jak sprawa wygląda, przerabiał ktoś ten temat?
    jak nie będziesz miał homologacji na żarniki ksenonowe to zabiorą Tobie dowód rejestracyjny, piszę o popularnych literkach "HC" na kloszu po maską

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez deim-s Zobacz posta
    A czy istnieje możliwość przeróbki lampy polift NIE XENON, na XENON, ale na podzespołach z XENON'u przedlift?
    Myślę o lifcie, bo mam właśnie poliftowe lampy tylko nie xenon'y... Ewentualnie myślę, jeszcze nad dokupieniem soczewek z X5 żeby przy okazji ogarnąć BIXENON!

    Jak sprawa wygląda, przerabiał ktoś ten temat?

    Ja u siebie zalozylem lampy polift ori xenon I tylko bedziesz musial ogarnac podlaczenie regulacji swiatel. Tak bedzie taniej niz przerobki. Regulacje podlaczamy tak. Kabelki ze srodka reflektora o numerze 1, 2, 3, 4 podlaczamy pod kabelki wtyczki 5, 6, 7, 8.
    Tutaj znjadziesz wiecej.

    http://7er.pl/showthread.php/27660-Z...flektor%C3%B3w
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wnętrze przedliftu i poflitu jest inne. Plug&Play nie pasuje


    Co do oznaczenie DC na kloszu to w E38 kloszy były tylko 2 rodzaje przed i polfit. Na obu jest takowe oznaczenie. Różnica tkwi we wnętrzu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Mam dokładany nieoryginalny xenon w przedlifcie, byłem już 2 razy na przeglądzie i diagnosta się nie czepiał, mimo że coś tam oglądał na kloszu. A jest raczej z typu bardziej sumiennych niż mniej. Moim zdaniem grunt to mieć dobrze ustawione światła, to że soczewka jest inna to nie wiedziałem, u mnie światła świeca bdb, jest wyraźne odcięcie, brak jakiś dziwnych refleksów.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    Mam dokładany nieoryginalny xenon w przedlifcie, byłem już 2 razy na przeglądzie i diagnosta się nie czepiał, mimo że coś tam oglądał na kloszu. A jest raczej z typu bardziej sumiennych niż mniej. Moim zdaniem grunt to mieć dobrze ustawione światła, to że soczewka jest inna to nie wiedziałem, u mnie światła świeca bdb, jest wyraźne odcięcie, brak jakiś dziwnych refleksów.
    Ktory kolor zakupiles zarowek? 4300k czy 5000k czy 6000 k? Ja probowalem hid i tez ladnie byly ustawione ale niestety kolor zdradzal ze sa nie ori. Poza tym w deszczu przy kolorze swiatla 4300 hid daja takie sobie swiatlo wiec wolalem wsadzic ori polift reflektor z xenonem. Roznica jest kolosalna.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    Ktory kolor zakupiles zarowek? 4300k czy 5000k czy 6000 k? Ja probowalem hid i tez ladnie byly ustawione ale niestety kolor zdradzal ze sa nie ori. Poza tym w deszczu przy kolorze swiatla 4300 hid daja takie sobie swiatlo wiec wolalem wsadzic ori polift reflektor z xenonem. Roznica jest kolosalna.
    Nie pamiętam już ale na pewno 5xxx k, chciałem żeby dawały białe światło a nie żółte czy "tuningowe niebieskie".

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    Nie pamiętam już ale na pewno 5xxx k, chciałem żeby dawały białe światło a nie żółte czy "tuningowe niebieskie".
    Fajny ten twoj Bimmer. Black. Kurde mialem sobie kuoic black ale znow kupilem blue. Eh.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •