Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: EDC vs ZWYKŁE AMORTYZATORY, co lepsze?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk

    EDC vs ZWYKŁE AMORTYZATORY, co lepsze?

    Mam pytanie odnośnie prowadzenia się samochodu i komfortu jazdy właśnie na amortyzatorach z EDC, lub też zwykłych oryginalnych, lub dobrych zamiennikach?

    Sam posiadam u siebie EDC, ale niestety amortyzatory z przodu już od kupna samochodu mam zwykłe... Więc po wciśnięciu S-EDC właściwie nie czuję różnicy.

    Chodzi o to, że wydaje mi się, że samochód nie prowadzi się zbyt pewnie, jakby za bardzo pływał, i dlatego też mam zamiar coś z tym zrobić.
    I teraz pytanie, zainwestować w używane amortyzatory EDC ze sprawdzonego źródła, czy kupić zwykłe dobrej jakości amortyzatory, lub też jakieś sportowe?

    Nie chcę żeby samochód pływał, a był sztywny i prowadził się pewnie, czy da się to osiągnąć na sprawnym systemie EDC? A kiedy chce wyłączam i jest komfortowo?
    Tylko czy to faktycznie tak działa?

    PS: Zaznaczę jeszcze tylko, że mam zamiar przy okazji delikatnie obniżyć samochód.


    Pozdrawiam, i z góry dzięki wszystkim za wskazówki :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Hmm . Moze glupie pytanie , ale co masz na mysli przez plywa ? Buja sie na boki , myszkuje prawa lewa , czy skasze . Pytam dlatego bo dziwne zachowanie auta wcale nie musi byc spowodowane zlym stanem amortyzatorow . Co do EDC nie mam pojecia be systemu tego nie mam u siebie , ale mam za to zwykle amortyzatory i moje auto nigdzie nie plywa . Wiec nie mysle ze jest to wina braku EDC .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    układ EDC to po prostu bajka ,super sprawa jednym przyciskiem masz komfortową limuzyne albo sztywne sportowe auto ,proponuje kupić używki EDC z pewnego żrudła ,bo cena nowych to kosmos

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Moim zdaniem lepiej je zregenerować. Za około 1500 kogoś porządnego do tej roboty znajdziesz.
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 02-01-2012 o 17:13

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    kupuj używki EDC bez gadania jest lepiej.kumpel ma zwykłe zwieszenie ale wszystko ma porobione wiec nic sie nie tłucze ,piszczy itp. a i tak nie ma takiego komfortu jak u mnie;)!!(sam też tak sądzi)
    Z resztą napisze ci tak wczoraj wracałem z Słowacji i na tych fajnych krętych dogach przydało sie jak nie wiem co auto wchodzi w zakręt jak przyklejony wyjeżdżasz na prostą wył. edc i płyniesz dalej (jak dla mnie jedna z najlepszych rzeczy w 7er)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Wyślij zapytanie do firmy poniżej ile chcą za regenerację amorów. Może wyjdzie to po cenie używek, a masz roczną gwarancję.
    http://www.nagengast.pl/www/regenera...tyzatorow.html

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kolega napisal ze teraz ma zwykle amortyzatory , nie rozumiem co on ma regenerowac .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Myślałem że sam je zmieniał i ma gdzieś w garażu swoje stare z EDC. Jeśli zrobił to już poprzedni właściciel to zostają tylko używki.
    Sorki za zamieszanie :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    A jest możliwość sprawdzenia amortyzatorów jeśli nie są w samochodzie? Chodzi o to żeby przy kupnie sprawdzić je w 100%?

    A jeśli chodzi o regeneracje to też jestem zainteresowany, bo co do tyłu też mam wątpliwości... Tylko czy taka regeneracja starczy na dłuższy czas?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    nie sprawdzisz na wierzchu jego sprawności ,odłączony amortyzator EDC powinien zachowywać sie jak zwykły a co do tylnych to jak nie masz EDC z przodu to i tył nie działa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •