Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z samo podnoszącym się zagłówkiem tylnym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Cobi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    56
    BMW
    e65 745i & e66 750Li
    Skąd
    Kraków

    Problem z samo podnoszącym się zagłówkiem tylnym

    Panowie mam taki problem z prawym tylnym zagłówkiem, który samoczynnie podnosi się do góry (nikt nie siedzi z tyłu). Fotele tylne są w pełnej elektryce i nie ważne czy opuszczę go przyciskiem do regulacji, czy przyciskiem do ustawienia standardowego, zagłówek po jakimś czasie wyjeżdża z powrotem do góry, nawet gdy zamknę samochód. Gdy zamknę i zaraz otworze to wyjeżdża odrazu z otwarciem których kolwiek drzwi. Nie pomogło nawet zapamiętanie ustawień fotela. Zauważyłem że gdy silnika jest włączony, lub poprostu jadę autem to po opuszczeniu zagłówka jest w takiej pozycji aż do wyłączenia silnika i zamknięcia auta, po czym po chwili widzę przez szybę jak znów jedzie w górę

    I tu pytanie co może być za to odpowiedzialne, czujnik zajęcia fotela czy coś innego. Jeśli czujnik to jak on wygląda (czy jest to taka mata zajętości jak z przodu) i jak się do niego dostać?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja też tak mam ...ale jak się okazuje zawsze coś tam jest. Jak nie butelka to buty ...zrzucam na podłogę i przestaje się wysuwać

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Cobi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    56
    BMW
    e65 745i & e66 750Li
    Skąd
    Kraków
    U mnie niestety nic nie ma, chciałby aby rozwiązanie było takie proste :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Może to być problem z czujnikiem obecności pasażera na tylnym fotelu. Mogło to być spowodowane mocnym uciskiem w na małą powierzchnie na fotelu, np podczas odkurzania samochodu, często naciskamy mocno kolanem na siedzenie fotela może powodować przerwanie lub uszkodzenie mat w fotelu od poduszek powietrznych i weryfikacji obecności pasażera na danym siedzisku. Być może u Ciebie ta właśnie mata została uszkodzona i zagłówek dostaje błędne sygnały i wariuje.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Cobi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    56
    BMW
    e65 745i & e66 750Li
    Skąd
    Kraków
    Czyli w tylnych siedzeniach też jest taka mata zajętości jak w przednich? Jeśli tak to pewnie bez tapicera się nie obejdzie ni i pewnie będzie problem z demontażem coś czuje bo z przodu wystarczy wykręcić fotel, a z tyłu... no właśnie jak tu się w ogóle dobrać do tej maty?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Zablokuj tylne szyby guzikiem na drzwiach kierowcy i będzie po problemie.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Cobi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    56
    BMW
    e65 745i & e66 750Li
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Zablokuj tylne szyby guzikiem na drzwiach kierowcy i będzie po problemie.
    Tyle to ja wiem, ale to nie jest rozwiązanie :) Chciałbym żeby było tak jak należy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •