Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [e38] Kontriolka ABS i ASC świeci.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC

    [e38] Kontriolka ABS i ASC świeci.

    Witam ponownie mam problem świeci mi sie kontrolka ASC i ABS. Nie wiem co jest nie tak, po krotce opowiem co sie stało, przy zakupie auta wlasciciel powiedzial ze ASC się czasem wiesza i trzeba wymienić czujnik. Ogolnie sprawdzalem to na śliskim asfalcie i tak jest ASC działa i czasem sie zwiesi i nie wlączy tylko zostaje wylaczone. Mialem z tym zrobić wlasnie po sylwestrze ale wczoraj dodatkowo zaczela mi sie swiecic kontrolka ABS też nie od razu się zaświeca ale po jakimś czasie i ABS wtedy nie działa. Czytałem że ASC i ABS są jakoś ze soba powiazane i że jak nie działa ASC to i ABS i teraz w koncu nie wiem czy mam grzebać coś przy ABS czy tylko wymienić Czujnik ASC i wszystko wroci do normy? Jak podepne pod kompa to powinno coś wykazać? A i tak po za tematem jaki Interfejs diagnostyczny kupić do swojej Buni 740i 94r-95r?

    PS. Dodatkowo mam komunikat z kompa o wymiane klockow hamulcowych.
    Ostatnio edytowane przez hozar ; 01-01-2012 o 16:51

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ABS i ASC korzysta z tych samych czujnikow, wiec mozliwe ze masz uszkodzony czujnik. Generalnie jesli chcesz kupic cos taniego - to kupuj viakena - z e38 radzi sobie dobrze, pod inpa zlokalizujesz sobie czujnik ktory sypie temat. Oczywiscie nie da sie wykluczyc sterownika - u mnie tez pokazywalo czujnik lewego tylnego kola w e39, po wymianie czujnika abs nadal nie dzialal - uszkodzony byl sterownik - a dokladnie jego zimne luty.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    Witam

    Ten sam temat przerabiałem u siebie 740 94r :) komputer prawdę Ci powie i będziesz wiedział który czujnik czy przód czy tył:) niestety w moim przypadku cieżko było wymontować czujnik tzn. poprostu się urwał i jak kolesie go wydłubywali uszkodzili koronke sygnalizacyjna wiec polecam ostrożność jeśli czujnik sie urwie i zostanie w środku, Po wymianie zero problemów :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •