Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ zawieszenie] E38 z EDC, jakie amorki,jaki koszt

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    [ zawieszenie] E38 z EDC, jakie amorki,jaki koszt

    Witam
    Przymierzam sie do wymiany amorkow i mam pytanie, mianowicie posiadam system EDC i takie amorki sa drozsze. Wiem, ze w ASO wymiana wszystkich to koszt ok 10tys zl. Orientowalem sie w cenach i w Inter Cars moge takie miec po 1400zl tyl za szt. firmy SACHS, z przodem moze byc problem i tylko w ASO sa do nabycia. Czy ktos z Was juz wymienial i moze cos doradzic

    Wyczytalem, ze jest jeszcze firma KAYABA i robia takie amorki, prosze o info.

  2. #2

    Re: E38 z EDC, jakie amorki,jaki koszt

    Cytat Zamieszczone przez rosomak79
    Witam
    Przymierzam sie do wymiany amorkow i mam pytanie, mianowicie posiadam system EDC i takie amorki sa drozsze. Wiem, ze w ASO wymiana wszystkich to koszt ok 10tys zl. Orientowalem sie w cenach i w Inter Cars moge takie miec po 1400zl tyl za szt. firmy SACHS, z przodem moze byc problem i tylko w ASO sa do nabycia. Czy ktos z Was juz wymienial i moze cos doradzic

    Wyczytalem, ze jest jeszcze firma KAYABA i robia takie amorki, prosze o info.
    amory z edc robi tylko sachs/boge
    koszt jaki jest sam wiesz.

    pozdrawiam

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    zainteresuj się bilsteinem b16 :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    jednym z rozwiązań jest założenie amorów bez edc . Wtedy cała operacja jest o wiele tańsza.
    EDC robi tylko koncern Sachs/Boge.

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    teraz EDC robi też i Bilstein tylko koszta jak wiadomo za taki amorek są spore ... mi wymiana wszystkich z pominięciem edc wyniosła około 1000zł :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    teraz EDC robi też i Bilstein tylko koszta jak wiadomo za taki amorek są spore ... mi wymiana wszystkich z pominięciem edc wyniosła około 1000zł :)
    Neuf a jaki konkretnie model bilsteina pasowałby do e32 z 94 r. oczywiście z EDC ale bez NIVO. Jaki koszt za amortyzatory na przód i na tył?
    TYLKO BMW 7

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    A ja chcialem sie zapytac czy jest podzial na amortyzatory lewe i prawe z przodu lub z tylu czy poprostu sa takie same i nie ma znaczenia z ktorej strony sie je zamontuje

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    W E38 jest podział na lewy i prawy ale chodzi w nim tylko o jakąś blaszkę do mocowania któregoś tam przewodzika a tak to są takie same amorki :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Amorki

    Hejka
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jak wrócę do kraju to bedę się rozglądał za amorkami i zdecyduje czy wymienic na oryg z EDC czy bez. Jak wszystko wymienie to dam Wam znać jakie koszty i na jakie wymieniłem, zamierzam wszystko wymienic co sie da czyli sprężyny, łożyska i tuleje wachliwe na wachaczach z tyłu bo już "skrzypią"-a swoją drogą to łatwo sięte tuleje wymienia? Po 2szt są na jeden wachacz?
    Pozdrawiam
    R

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •