Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wymiana pólosi e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole

    Wymiana pólosi e38

    Czy ktoś się z was spotkał z problem tyrkotania półosi w e38? Mianowice przy ruszaniu słychać głuche puknięcie, dzisiaj bete wrzuciłem na podnośnik i dźwięk wydobywa się z prawej tylnej półosi tyle że ciężko zdiagnozować czy to puka coś w tarczobębnie czy właśnie może półoś. Wydaję mi się że zaczęło się tak po użyciu hamulca postojowego ale pewny nie jestem.
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 31-12-2011 o 13:05

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja w e38 wymieniałęm półosie bo przeguby wewnętrzne miały luz i właśnie przy przełączaniu z D na R było stuknięcie.

    Po wymianie cisza :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Dużo roboty jest przy tym i jakie koszta?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Półosie są tanie ,za sztuke kpl płaciłem chyba po 70 zeta ,bo do TDSa sa inne ,mniej popularne.

    Roboty troche jest ,szczególnie jak sie nie da wybic jej z piasty ,często sa zapieczone wielokliny.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Piszesz o używce?

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak ,bo nowych cena była zaporowa.

    Uzywke łatwo sprawdzić czy jest dobra ,czy ma luzy :)

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Miałm podobny problem przy ruszaniu.Winowajcą okzał się dyfer.Po wymianie cisza :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Dzięki za pomoc. Nic w takim razie, wrzucę auto na podnośnik jeszcze raz, poblokuje półosie i sprawdzę gdzie dokładnie jest luz. Spotkał się ktoś z was może z regeneracją półosi, może to lepsze wyjście niż kupowanie używek?

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Regeneracja półosi to wymiana obu przegubów na nowe, cena czterech zwaliłaby Cię z nóg. Jeżeli kupisz używane od auta, którego nikt nie pałował to luzu nawet nie wyczujesz. Ja mam jedną zdemontowaną półoś do siebie, kiedy to drugą zabił zablokowany dyfer, luzu nie ma wogóle, przebieg 300 tyś motor M70, czyli wcale nie słaby. Kupiłem dwie używki razem z dyfrem z auta z przebiegiem 104 tyś, za całość zapłaciłem 900 PLN i to do e32, także jak się poszuka to się znajdzie, tym bardziej do e38. Wszystko kupowane w Niemcowni, u nas jeśli chodzi o dyfry były same śmieci, kupiłem trzy, wszystkie wyły. Nie wiem, czy widzieliście te półosie w środku, ale takie przeguby są w autach terenowych, nie wyobrażam sobie ich zniszczyć. Wszelkie luzy układu napędowego zazwyczaj pochodzą od dyfra, sprawdź to dobrze.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    z tego co oglądalem w realoem to jest jeszcze poduszka dyferencjału która też może pukać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •