Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Problem ze zmieniarka CD przed pasazerem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar damianzan
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    13
    BMW
    730d - E65
    Skąd
    dolnyslask DDZ -Bielawa/ Liege BELGIA

    Problem ze zmieniarka CD przed pasazerem

    Witam
    Jak w temacie problem ze zmieniarka. Widzi wszystkie plyty po zaladowaniu,magazynek wysuwa i wsuwa bez zaciec odtwarza utwory z pierwszego CD w magazynku, tylko i wylacznie z pierwszej plyty zaladowanej obojetnie z kturej pozycji -pierwsza dostepna, po zakaczeniu zaczyna od nowa tej samej plyty nie przezuca na nastepna CD, . Brak reakcji z kierownicy czy I-drive na zmiane utworu badz zmiane CD. Wymiana na sprawna sprawdzona nie przyniosla zadnych rezultatow efekty takie same jak wczesniej.Odtwarzac cd w konsoli dziala i reaguje na wszystkie polecenia bez zarzutu. Czy ktos sie spotkal z czyms takim. Dodam ze diagnoza programem DIS nie wykryla zadnych bledow zmieniarki( warsztat robil diagnoze ja nie mam zielonego pojecia).Moze macie jakis pomysl gdzie szukac przyczyny?
    Ostatnio edytowane przez damianzan ; 01-01-2012 o 20:28

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    A czy aby napewno wybierasz I drive odpowiedni dział z płytami?? bo jeden jest ten gdzie wkładasz jedną płyte na panelu środkowym a drugi ten gdzie wchodzi Ci 6 płyt naprzeciwko pasażera - prozaiczna rzecz a może to byc rozwiązaniem.

    Jeśli jednak robisz wszystko jak należy to wg mnie problem tkwi w mechanice czyli zmieniarka po ostatnim utworze 1CD nie przerzuca płyty na 2CD ale czemu sie tak dzieje?? pojęcia nie mam
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 31-12-2011 o 14:31
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    A czy aby napewno wybierasz I drive odpowiedni dział z płytami?? bo jeden jest ten gdzie wkładasz jedną płyte na panelu środkowym a drugi ten gdzie wchodzi Ci 6 płyt naprzeciwko kierowcy - prozaiczna rzecz a może to byc rozwiązaniem.:
    no właśnie, CD to to na środku konsoli, a CDC to zmieniarka pasażera

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    W wersjach po FL zmieniarka na monitorze jest oznaczona jako "CDC", natomiast w werskach do 2005 roku jest to znaczek "CD" z takimi trzema poziomymi kreseczkami koło tego napisu. Tak jak tutaj: http://imageshack.us/photo/my-images/16/54000217.jpg/ :D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar damianzan
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    13
    BMW
    730d - E65
    Skąd
    dolnyslask DDZ -Bielawa/ Liege BELGIA
    w idrive wybieram cd z trzema kreseczkami i oczywiscie zalacza zmieniarke ale pozatym niema wiecej zadnej reakcji tzn zmiana cd lub utworu jest niemozliwa i nie zmienia automatycznie plyty po ostatnim utworze, wyjscie do fm lub wideo funkcjonuje bez zarzutu

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Rozumiem że wykluczasz takie czynniki jak np zbyt duże zarysowania lub uszkodzenie płyt, co uniemożliwiałoby zmieniarce ich odczyt? Poza tym ja sprawdziłbym sprawność wszystkich 6 "szufladek" w magazynku płyt do zmieniarki, bo mi osobiście raz zdarzyło się tak że jedna szufladka była źle wsunięta w magazynek i zmieniarka nie umiała sobie wysunąć tej płyty z tego magazynka. I-Drive widział tę płytę, ale nie mógł jej odpalić ponieważ nie przechodziła z magazynka do czytnika skąd byłaby odtwarzania.

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    No jest jeszcze jedna mozliwość - odwrotnie włożone płyty CD w poszczególne kieszonki - ale to chyba zbyt piękne by mogło byc przyczyną awarii o której pisze kolega :p
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar damianzan
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    13
    BMW
    730d - E65
    Skąd
    dolnyslask DDZ -Bielawa/ Liege BELGIA
    Plyty wsadzane odpowiednio nie porysowane i jak pisalem wczesniej nawet mechanik zmienial juz zmieniarke na inna sprawna sprawdzona i ta sama przypadlosc , co prawda nie byl to elektryk ale u mnie nikt z elektrykow na moim okregu niema pojecia co moze byc nie tak ,nie mieli nigdy takiej usterki a komputer nic nie wykazuje.

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez damianzan Zobacz posta
    ale u mnie nikt z elektrykow na moim okregu niema pojecia co moze byc nie tak ,nie mieli nigdy takiej usterki a komputer nic nie wykazuje.
    Bo problem jest natury mechanicznej a nie elektronicznej wg mnie - ale co i jak jak mówiełem nie wiem
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Bo problem jest natury mechanicznej
    Jak skoro druga zakładana zmieniarka była sprawna i nie działała także w tym samochodzie?


    Moim zdaniem problem będzie z oprogramowaniem radia. Skoro w E60 sypie się to na potęgę, to wcale nie zdziwiłbym się jak w E65 też to będzie się sypać.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •