Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [e38] Kierownica drży na postoju

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton

    [e38] Kierownica drży na postoju

    Witam

    mam tai problem mnie nurtujacy niewiem czy to moja nadwrazliwosc czy poczatek jakis problemow.
    Na postoju kierownica ma bardzo lekkie drgania jak jest na D albo R na P sa prawie niewyczuwalne, mialem juz wczesniej steptronica i chyba niemialem takich objawow.
    Mial moze ktos cos podobnego??

    pozdro

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: [e38] Kierownica drży na postoju

    Cytat Zamieszczone przez bydle
    Witam

    mam tai problem mnie nurtujacy niewiem czy to moja nadwrazliwosc czy poczatek jakis problemow.
    Na postoju kierownica ma bardzo lekkie drgania jak jest na D albo R na P sa prawie niewyczuwalne, mialem juz wczesniej steptronica i chyba niemialem takich objawow.
    Mial moze ktos cos podobnego??

    pozdro
    Nie ma bezpośredniego połączenia układu kierowniczego z silnikiem- a tylko on może być źródłem drgań na postoju. Przekładnia kierownicza mocowana jest do wózka i jeżeli przez nią trzęsie sie kolumna kierownicy, to naprawde musi sie telepać już całe auto.
    Możliwe, że mocowanie silnika jest już nienajnowsze, daje o sobie znać i jakieś tam wibracje są wyczuwalne. Prosty test pozwala ocenić stan poduszek silnika: otworzyć maske silnika, zaciągnąć hamulec awaryjny, wbić bieg i próbować ruszyć. Druga osoba obserwuje silnik- jeśli chce wyraźnie wyskoczyć z komory, to wskazówka na zużyte poduszki.
    Ale raczej jesteś przewrażliwiony. Jeśli Ci to bardzo przeszkadza, to zajmij ręce na postoju czymś innym- np. testowaniem elektryki ;) . Dopóki nie ma wyraźnych wibracji całej budy na postoju- nie ma sie czym przejmować.
    Inna sprawa to wibracje w czasie jazdy, ale to temat na inny post.

    Pozdro

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    chyba masz racje ze jeste przewrazliwiony ale zawsze tak mam zmieniam auto
    dzisiaj siedzialem e 39 530d i tam to dopiero kierownica drgala ale to mozliwe ze diesel ale chyba dam se z tymi drganiami spokuj,
    dzieki Wielkie za fachowa pomoc

    bede jeszcze mial do Ciebie prosbe bo jak auto odpale po dluzszym postoju to wydobywaja sie dziwne dzwieki gdzies od spodu auta chce je nagrac i podesle Ci moze jutro

    dzieki i pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez bydle
    bede jeszcze mial do Ciebie prosbe bo jak auto odpale po dluzszym postoju to wydobywaja sie dziwne dzwieki gdzies od spodu auta chce je nagrac i podesle Ci moze jutro
    Najlepiej wrzuć plik na jakiś serwer i daj linka na forum- może inni też skorzystają, bo na forum są nie tylko pasjonaci, ale i fachowcy od BMW. Ja należe raczej do pasjonatów ;)

    Pozdro

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    ok tak zrobie tylko musze poczekac do rana zeby byl calkowicie zimny

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    20
    witaj
    a ta wzmiankowana kierownica - to ci drży w pionie? czy też raczej chodzi ci o tendencje do obracania się kierownicy.
    Jak w pionie - to poobserwuj jeszcze np. kluczyki - jak też drzą - to raczej drgania całej budy.
    Jak ruch obrotowy - to może znaczyć zepsutą przekładnie (przestawioną na klinie) - czyli w pozycji ' neutralnej' przekładnia jednak dostaje zastrzyki płynu z pompy wspomagania
    pozdrowienia

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    kluczyki nie drżą ma poprostu takie delikatne bardzo drgania niewiem do czego to przyrownac, sama kiera tylko.
    tak sie zastanawiam czy to nie ma nic wspolnego ze skrzynia bo na begu bardzie drży ale to chyba tak musi byc

    pozdro

  8. #8
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Jeżeli masz dziwne drgania trzeba "polukać" na wszystkie poduszki zarówno pod silnikiem jak i skrzynią to będzie raczej od tego...
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    sprawdzalem poduszki metoda kotleta i auto zachowuje sie jak na normalnym hamulcu.
    zaciaglem reczny wbilem d i nic auto stoi silnik ani drgnie dodalem gazu i auto zaczelo jechac tez bez zadnych ruchow silnika

    pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •