Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Naprawa szyberdachu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź

    Naprawa szyberdachu

    Pomyślałem, że czas najwyższy przed wyprawą sylwestrową naprawić rzecz mało istotną acz bardzo irytującą, tj. nieotwierający się szyberdach, którego uszczelka wpadła do środka. Nie żebym chciał zimą z otwartym szyberem jeździć, po prostu w szczelinę wpada wiatr i szumi jakby któreś z okien było otwarte. Bardzo niekomfortowe.
    Chciałem się za to zabrać dzisiaj, ale nauczyłem się już że warto najpierw poczytać tutoriale tu i ówdzie żeby zaoszczędzić sobie czasu :D na e38.org znalazłem kilka instrukcji zdejmowania podsufitki - bez tego się tam nie dostanę. Problem jednak w tym, że by móc podsufitkę całkowicie zdjąć trzeba otworzyć szyberdach i odkręcić jeszcze kilka śrubek od góry. No właśnie, ale co jeśli szyber się nie otwiera? Będę w stanie zdjąć podsufitkę bez otwierania szyberdachu? Jeśli nie, to jak to obejść?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    A dlaczego się nie otwiera? coś go zablokowało?spróbuj do zresetować,włącz zapłon i trzymaj wciśnięty guzik(zamykanie)szyberdachu przez 30sek, jak się zablokował to pewnie masz brud na prowadnicach,sprawdź jeszcze bezpiecznik
    sławomir

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Resetowałem, nie pomogło. Bezpiecznik? Gdyby był uwalony to nie słyszałbym pracującego silniczka po wciśnięciu klawisza otwierania szyberdachu. :(

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Znajomy ktory rozbiera 7er na czesci kiedys mi tlumaczyl ze szyber mozna reczniee otworzyc,trzeba zdjac panel podsufitki tam gdzie jest guzik od otwierania szyberdachu taki kwadrat itd. Tam podobno jest mechanizm od szyberdachu i wkladasz tam jakos z bagaznika(czyli z zestawu narzedzi) ten srubokret wygiety w litere Z i podobno sie otwiera jak korba,niewiem ile w tym prawdy ale sprawdzic mozesz.Ja tego nie robilem tylko slyszalem,daj alo czy tak jest naprawde
    Born to be wild...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez ArtiWPR Zobacz posta
    niewiem ile w tym prawdy
    100%. W instrukcji obsługi nawet jest to pokazane.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    to atakuj szyber z korby w takim razie :)
    Born to be wild...

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zauważyłem, że często padają same sterowniki w szyberdachu i świrują(nie da się np. domknąć).

    Szyber da się otworzyć i zamknąć ręcznie tak jak podał kolega wyżej.

    Żeby wyciągnać silnik wystarczy zdjąć ten panel gdzie jest przycisk do otwierania szyberdachu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Hm, właśnie próbowałem na "korbę" i nic to nie dało. Tzn da się zakręcić, chodzi baaardzo ciężko, a szyber ani drgnie. :( A używając przycisków czasem tylko drgnie i nic poza tym.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Najpewniej masz połamane ślizgi w szynach. Częsta usterka, sam 2 razy w dwóch autach to przerabiałem. Niestety z doświadczenia wiem, że czeka Cie wymiana całości. Kup sprawny, zmień blachę od swojego ( o ile masz blaszany dach) i zamontuj.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  10. #10
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    pierwszy raz słysze ze aby zdjac podsufitke trzeba otworzyc szyber.................. tego lata robiłam to kilkaktrotnie. co do naprawy moze byc ciezko(mi rozniez sie wydawalo ze wszystko pojdzie gładko,ale nic z tego, dobrze ze miałam drugi.......ale zycze powodzenia, jesli bedziesz potrzebowal cos ze szklanego to smialo pisz.moj stoi w garazu co prawda uszkodzony ale moze jakies czesci Ci pomoga....powodzenia...
    Ciekawe czy masz pomysl na to jak wyciagnac podsufitke w calosci z auta:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •