Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Elektryczne otwieranie szyby

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Elektryczne otwieranie szyby

    Witam,

    Mam prośbę o poradę. Za kierowcą nie działa mi zamykanie szyby z przycisku w drzwiach. Mogę otworzyć szybę, ale już nie da się zamknąć. Jak otworzę do połowy i naciskam zamykanie to otwiera się dalej. Krótko mówiąc jak bym nie przycisnął to się otwiera.

    Zamknąć mogę tylko z panelu kierowcy, w którym jest sterowanie dla wszystkich szyb.

    Co się mogło stać? Nie wiem czy wcześniej też tak było (zauważyłem to dzisiaj gdy montowałem podświetlanie klamek).

    Piotr

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Najprostsze co można sprawdzić, to uszkodzony przycisk. Podłącz ten z prawych drzwi i zobacz.

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Sprawdzałem z przyciskiem z prawych tylnych drzwi. Działa tak samo.
    Rozebrałem wtyczkę i sprawdziłem kolejność kabelków (porównałem z wtyczką drugich tylnych drzwi). Wszystko to samo
    Szybę z siedzenia za kierowcą można tylko otworzyć. Zamknąć już musi kierowca ze swojego panelu.

    Dziwne...

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Wniosek z tego taki, że problem jest gdzieś na drodze przycisk drzwi kierowcy silniczek/mechanizm szyby.
    Jak wciskasz przycisk na zamykanie w drzwiach pasażera to słychać cokolwiek, cykanie, buczenie, etc?

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Wniosek z tego taki, że problem jest gdzieś na drodze przycisk drzwi kierowcy silniczek/mechanizm szyby.
    Jak wciskasz przycisk na zamykanie w drzwiach pasażera to słychać cokolwiek, cykanie, buczenie, etc?
    Jak wciskam przycisk otwierania to szyba się otwiera. Otworzy się do połowy, puszczam, naciskam przycisk zamykania i szyba otwiera się dalej. Czy nacisnę zamykanie, czy otwieranie to szyba się otwiera.
    Zamknąć mogę tylko z panelu kierowcy.

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    ratovnik,
    ja zrozumiałem twój kłopot po pierwszym poście, nie trzeba pisać specjalnie dla mnie :D
    Moje pytanie brzmi, czy w sytuacji kiedy szyba jest opuszczona na max i wciskasz przycisk (zamykasz szybę) w drzwiach kierowcy to słychać cokolwiek z silniczka mechanizmu szyby, lub np. cykanie pod kanapą tylną?

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    ratovnik,
    ja zrozumiałem twój kłopot po pierwszym poście, nie trzeba pisać specjalnie dla mnie :D
    Moje pytanie brzmi, czy w sytuacji kiedy szyba jest opuszczona na max i wciskasz przycisk (zamykasz szybę) w drzwiach kierowcy to słychać cokolwiek z silniczka mechanizmu szyby, lub np. cykanie pod kanapą tylną?
    Jak szyba się otworzy do końca i gdy naciskam zamykanie to słychać cykniecie.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przyciski tylne są podłączone bezpośrednio do modułu GM i dopiero GM steruje silnikiem szyby. Możliwe, że gdzieś przewody się przełamały. Zacząłbym od przejścia z drzwi na słupek, tam wspomniane przewody pracują
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    To znaczy, ze jak się przetrze kabelek od zamykania to zamiast tego działa otwieranie?

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Możliwe, że przewody są przełamane i zwierają ze sobą
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •