Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Ładowanie akumulatora prostownikiem bez odłączania klem

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Ładowanie akumulatora prostownikiem bez odłączania klem

    Witam Was,

    Zastanawiam się czy będzie zgodnie ze sztuką, gdy podłączę prostownik bezpośrednio do akumulatora w bagażniku bez odłączania od niego klem?
    Czy coś się może stać itp. gdy ich nie odłączę przed ładowaniem? Może się coś spalić jakieś układy, moduły itp.?
    Nie chcę go wyciągać i brać do domu, poza tym będzie mniej roboty. Będę ładował w garażu.

    Pozdrawiam,
    Piotr

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ja tak zawsze robie i w obecnej 12 sztuce bmw nic sie nie dzieje,a dodam że to E65.tak że spoko tylko małym prądem na całą noc.

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Małym tzn. jakim?

    Prostownik mam przełączany, do wyboru na 6v albo 12V (6 amperów).

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    oczywiście że 12v ,natężenie 6 A też jest ok.jednak najlepsze są tzw. prostowniki inteligentne,które dostosowują się do warunków

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Właśnie widziałem w necie patent z na stałe zamontowanym mini prostownikiem przy akumulatorze. W razie potrzeby wyciąga się kabel w garażu, podłącza na kilka godzin i ładuje bez wykręcania akumulatora itp.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Witam Was,

    Zastanawiam się czy będzie zgodnie ze sztuką, gdy podłączę prostownik bezpośrednio do akumulatora w bagażniku bez odłączania od niego klem?
    Czy coś się może stać itp. gdy ich nie odłączę przed ładowaniem? Może się coś spalić jakieś układy, moduły itp.?
    Nie chcę go wyciągać i brać do domu, poza tym będzie mniej roboty. Będę ładował w garażu.

    Pozdrawiam,
    Piotr
    Ladujac pradem 12V (umownie) nic sie nie stanie i jak najbardziej mozesz tak ladowac :) nie musisz nawet podlaczac go w bagazniku wystarcza miejsca do podpiecia kabli pod maska
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Dzięki za wskazówki :-)

  8. #8
    Ja też tak ładowałem akurat e32 i właśnie spod maski (z uwagi na trudny dostęp do akumulatora) i niebyło problemów.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Ladujac pradem 12V (umownie) nic sie nie stanie i jak najbardziej mozesz tak ladowac :) nie musisz nawet podlaczac go w bagazniku wystarcza miejsca do podpiecia kabli pod maska
    Warto dodać dla potomnych, że w wersjach z 2 akumulatorami, w ten sposób ładujemy tylko dolny.
    Żeby ładować górny, należy podłączyć się bezpośrednio do niego
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Żeby ładować górny, należy podłączyć się bezpośrednio do niego
    Niekoniecznie. Wystarczy zdjąć osłonę na przewodzie od alternatora. To jest ten który biegnie wzdłuż silnika, a na wysokości lewego kielicha jest właśnie zaślepka na łączeniu tego przewodu.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •