Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: Jaką E32 wybrać ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków

    Jaką E32 wybrać ?

    Witam wszystkich.
    Jak już napisałem w dziale "Przedstaw się" noszę się z zamiarem zakupu BMW E32 3.0.
    Z racji mojego zamiłowania do silników V8 interesuję mnie właśnie ten silnik.
    Wiem że pewnie temat był wałkowany setki razy ale mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się, czego uniknąć i czym się sugerować przy zakupie.
    Na auto chce przeznaczyć okolo 10 tys zł.
    Chciałbym żeby autko miało manualą skrzynie biegów i instalacje gazową sekwencyjną.
    Teraz pytanie, który silnik tak naprawde jest lepszy? Rzedowa szóstka czy widlasta ósemka ? Jak wygląda sprawa eksploatacji obu silników? Jakie jest spalanie R6 i V8 ? Jakie są orientacyjne ceny części eksploatacyjnych, typu klocki, tarcze, amortyzatory itp.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    bierz V8 zwolennikiem gazu nie jestem więc odradzam szukaj bezwypadkowej w bardo dobrym stanie na licznik nie patrz bo te co mają powyżej 350 tyś są z reguły w lepszym stanie od tych co maja 180 :hah:

  3. #3
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl

    Re: Jaką E32 wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez BOSS302
    Witam wszystkich.
    Jak już napisałem w dziale "Przedstaw się" noszę się z zamiarem zakupu BMW E32 3.0.
    Z racji mojego zamiłowania do silników V8 interesuję mnie właśnie ten silnik.
    Wiem że pewnie temat był wałkowany setki razy ale mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się, czego uniknąć i czym się sugerować przy zakupie.
    Na auto chce przeznaczyć okolo 10 tys zł.
    Chciałbym żeby autko miało manualą skrzynie biegów i instalacje gazową sekwencyjną.
    Teraz pytanie, który silnik tak naprawde jest lepszy? Rzedowa szóstka czy widlasta ósemka ? Jak wygląda sprawa eksploatacji obu silników? Jakie jest spalanie R6 i V8 ? Jakie są orientacyjne ceny części eksploatacyjnych, typu klocki, tarcze, amortyzatory itp.
    Pozdrawiam
    Ceny czesci sa na ETK ;) musze Cie zmartwic bo E32 730 z silnikiem M60 nie było w manualu.. 10tys to moze byc ciut mało na dobry egzemplaz... :/ moje zdanie na temat 730 M60 i 735 M30 jest znane a mianowicie:

    Bierz 740 :D ;) jestem skłonny twierdzic ze v8 pali tyle co R6 z tendencja znizkową wrecz ;)

    pzdr

  4. #4
    Ah te spalanie. To tak jak mieć jabłko i zjeść jabłko. Każdy nowy użytkownik BMW by chciał mieć obydwa naraz. Masz tu linka z taką tabele z wykazem modeli i danymi technicznymi. Dużo się z niej dowiesz a jest w miarę ;) reprezentacyjna., jest tam min. spalanie (pobierz arkusz Excel).

    http://www.bmw-klub.pl/n/samochody/baza/dane.zip

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Niestety Mibhell nie masz racji, M60B30 występował w manualu, nawet miałem taką do kupienia, ale szukałem automata.... ;) Co do spalania to 3.0V8 jest najoszczędniejszym silnikiem w E32.Moja pali w tej chwili po mieście ok 14l, a jestem w stanie zejść do 13l :D w lato oczywiście, trasa 9,10l...Co do amorków to za Bilsteiny B4 płaciłem 290zł przód i 280 tył, klocki Lukasa płaciłem 140pln, ale następnym razem wezmę oryginał za 220zł bo jest znacznie lepszy... ;)
    Moim zdaniem 3.0V8 to świetny kompromis między mocą a spalaniem...Mocy na pewno ci nie zabraknie, a 4.0 pali ok. 2,3l więcej, oczywiście ma lepsze osiągi i daje jeszcze więcej radości, no ale coś za coś... ;)
    I jeszcze jedna rada: Nie kupuj zagazowanego auta, lepiej zrób to sam... ;)

  6. #6
    A i jeszcze, kolega ma rację, V-ka lepsza bo mocniejsza a pali mniej. 10k faktycznie trochę mało za dobry egzemplarz- znaczy kupisz ale będziesz musiał doinwestować ew. jedź za granice po taką to wtedy powinieneś się zmieścić. 3.0 V8 w manualu znajdziesz więc z tym niema problemu. Ja mam manual, do roboty mam dojazd po mieście to mi bierze te 15 benzyny a na trasie 10-12 oczywiście bez emerty-style.

  7. #7
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Koledzy wszyscy tu mówią o spalaniu. Czy to jest najważniejsze przy kupnie takich aut? Ja mam 5litrów V12 i naprawde nie mam co nażekać. Na mieście pali mi od 15litrów jak jeżdże spokojnie do nawet 22litrów jak jest ciężka noga. Natomiast na trasie (wczoraj wróciłem z frankfurtu nad menem) spaliła mi 13litrów a jak jechałem każdy może zobaczyć na zdjęciach. Nie jechałem wolniej jak 160km/h a najszybciej 240km/h Więc na taką moc ciężar i szybkość czy to tak dużo? Co do gazu to też nie popieram ponieważ nasze auta nie chcą na tym paliwku za bardzo jeździć. Za dobrą instalacje trzeba zapłacić więcej niż kosztuje auto i trzeba by naprawde duuużo przejechać żeby się zwróciło. Więc jak chcesz gaz to tylko jak sam będziesz go już montował. Jeśli chodzi o kupno raczej tylko z niemiec bo w polsce musiał byś kupić od kogoś kto dbał o to auto a to już problem. W niemczech jak kupisz to raczej napewno bez gazu. Poszukaj na forum widze że tutaj ludzie naprawde dbają o swoje pojazdy i są w nich chyba zakochani i moze uda się że ktoś będzie chciał sprzedać. Ale wtedy obawiam się że 10tyś Ci nie wystarczy. Przy okazji pozdrawiam wszystkich klubowiczów 7er.

  8. #8
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Słowik
    Niestety Mibhell nie masz racji, M60B30 występował w manualu, nawet miałem taką do kupienia, ale szukałem automata.... ;)
    Rzuciłem info z reki i ETK nie potwierdzałem wiec oczysicie a nie niestety moge sie mylic ;) :D

    Widze ze znowu sie robi watek o spalaniu i wyrzszosci gazu nad Pb
    Kolego damian to ze zrobiłes v maxa o niczym nie swiadczy piszesz 160km i przewiduje ze przy tym spalaniu wiekszosc trasy robiłes własnie ta predkoscia jaka sam napisałes raz pojechałes 240 i .. wskazówkla econoimizera znikła heheh oporów powietrza, toczenia.. fizyki nie oszukasz :D ale dobra bo sie znowu sam napedzam ;)
    Taka mi sie mysl nasxwa ze skoro 3.0 V8 jest najoszczedniejszym silnikiem w E32 to 3.5 R6 jest najbardziej paliworzerny! :D chyba ze ja jezdzic oszczednie nie potrafie.. a moze to dlatego ze mam gaz i na spalanie uwagio nie zwracam :medit: :D

  9. #9
    Hehe, zamykając wątek spalania powiem ci kolego że jak chcesz śmigać autkiem takiej klasy to licz się ze spalaniem +/- 15l i nie zmienisz tego. Takie są realia i nie każdy chce tyle lać albo nie każdego na to stać. Chcesz gazować to gazuj ale tak jak u góry radzą koszt dobrej instalacji jest spory i może się to nie zwrócić bo za rok uznasz ze 3.0 to za mało (tak jak ja ) i będziesz chciał więcej albo odwrotnie stwierdzisz że wolisz 316 ale nowsze :x .

    PS. Tak, kochamy i dbamy :D .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Dzięki wszystkim za ciekawe odpowiedzi. Powiem tak, nie zarabiam jakiś wielkich kokosów, chciałbym sobie kupic E32, ale nie chciałbym żeby częściej stała niż jeździła. Spalanie między 15 a 20 litrów lpg jest do przeżycia. Moj Fiat 125p palił 25 litrów benzyny na 100 km (nie wiem czemu) wiec chyba gorzej już nie będzie :)
    Troche mnie przekonaliście żeby kupić bez gazu, niestety co do importu z niemiec to raczej kiepska sprawa, nie znam nikogo kto czymś takim sie zajmuje a sam na to za bardzo nie mam czasu ani możliwości. Jestem zwolennniiem skrzyń manualnych (ale nie uważam że automat to zło)i taka chciałbym mieć. Mustanga z silnikiem V8 raczej mieć nie będe ale BMW V8 czemu nie :)
    Niestety znajomi dookoła ciągle mnie straszą przed tym autem, że duże, że dużo pali, drogie części itd itd itd i niestety to mi często daje do myślenia.
    Nie mówie też ze 10 tyś zł to max ile moge dać, bo jeśli znajde auto godne zaufania..to moge dać trochę więcej, póki co twardo zbieram kase, a przechowuje ją moja babcia, bo mnie się pieniądze nie trzymaja :P Pozdrawiam wszystkich :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •