Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86

Wątek: Jaką E32 wybrać ?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    Re: Jaką E32 wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    Cytat Zamieszczone przez BOSS302
    Witam wszystkich.
    Jak już napisałem w dziale "Przedstaw się" noszę się z zamiarem zakupu BMW E32 3.0.
    Z racji mojego zamiłowania do silników V8 interesuję mnie właśnie ten silnik.
    Wiem że pewnie temat był wałkowany setki razy ale mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się, czego uniknąć i czym się sugerować przy zakupie.
    Na auto chce przeznaczyć okolo 10 tys zł.
    Chciałbym żeby autko miało manualą skrzynie biegów i instalacje gazową sekwencyjną.
    Teraz pytanie, który silnik tak naprawde jest lepszy? Rzedowa szóstka czy widlasta ósemka ? Jak wygląda sprawa eksploatacji obu silników? Jakie jest spalanie R6 i V8 ? Jakie są orientacyjne ceny części eksploatacyjnych, typu klocki, tarcze, amortyzatory itp.
    Pozdrawiam
    Ceny czesci sa na ETK ;) musze Cie zmartwic bo E32 730 z silnikiem M60 nie było w manualu.. 10tys to moze byc ciut mało na dobry egzemplaz... :/ moje zdanie na temat 730 M60 i 735 M30 jest znane a mianowicie:

    Bierz 740 :D ;) jestem skłonny twierdzic ze v8 pali tyle co R6 z tendencja znizkową wrecz ;)

    pzdr
    NIE było!!!!!!!! być może się mylę (M60 -ma oznaczenie V8 3.0) ale ja mam V8 3.0 92r MANUAL (oryginał)

  2. #12
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl

    Re: Jaką E32 wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez fankabmw

    NIE było!!!!!!!! być może się mylę (M60 -ma oznaczenie V8 3.0) ale ja mam V8 3.0 92r MANUAL (oryginał)
    Mysle ze gdzies tam wyzej wyjasniono juz tę kwestie?! ;)

    pzdr

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Panowie a można jeszcze prosić więcej informacji? Jak Wam sie E32 spisują na codzień??

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    wracając do tematu.

    Po kradziezy 525i w marcu postanowiliśmy kupić 7 E32, z uwagi na brak czasu szukaliśmy w okolicach Brzegu (woj. opolskie)
    Znaleźliśmy 750i z Oławy (gaz-niestety silnik do wymiany) oraz 730i V8 manual którą kopiliśmy, mamy ja od końca marca wiec prawie 2 miesiące,
    Odpukać sprawuję się wyśmienicie (bez gazu) spalanie w granicach 9,5 trasa to 10,8 trasa-miasto, zrobiliśmy przez ten czas prawie 3 tys km i silnik chodzi chodzi idealnie (przebieg 270 tys).
    Myślę że jeśli chcesz z gazem samochód to kup samochód bez gazu i sam załóż gaz (w porządnym serwisie) jeśli chcesz manual to 750 odpada i 740 (ciężko znaleźć w manualu) myślę że 730 V8 w zupełności wystarcza.

    kolega z forum www.bmw-sport.pl pomaga przy zakupie samochodów w niemczech
    Radek540V8
    0509481637
    0500543763 jak nie odbiera wyślij sms oddzwoni

  5. #15
    Nie wiem co byś chciał jeszcze usłyszeć.
    Generalnie jest tak jak w większości dobrych aut. Jak zadbasz i zrobisz porządnie to będzie służyło. Będziesz oszczędzał i olewał to się zemści.
    Niema co tu się zastanawiać chcesz jeździć E32 to kupuj a na pewno się nie zawiedziesz. Przytaknę koleżance powyżej - jak chcesz gaz to lepiej żebyś sam go instalował z drugiej strony to znowu zwiększy koszt bo kupisz V8 to ta instalacja już będzie kosztować ponad 3k co najmniej (sekwencja) o ile mi wiadomo.
    Moim zdaniem najlepsza opcja to nadal sprowadzenie auta i to na własną rękę bo za różnice którą byś zapłacił pośrednikowi założysz gaz ew. przeboleć i dać te kasę na pośrednika tylko jakiegoś sprawdzonego żeby ci trupa nie przywiózł jak sam nie chcesz/nie umiesz tego załatwić no i ostatnia opcja poszukać czegoś w kraju i pamiętać że one są w gorszym stanie w większości przypadków niż te z zagranicy.
    Z silników to 3.0 V8 lub 4.0 (o ile nie pękasz bo to mocne jest ;) - jak to pierwsza beema to odradzam tego potworka :D ) i z gazem jak chcesz to będzie taniej.

    PS. Na benzynie się jednak jeździ fajniej .

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    jakiś czas temu spotkaliśmy gościa z 7 V8 3.0 miał założony zwykły gaz na dwóch reduktorach, zachwalał ta instalację i był bardzo zadowolony płacił trochę ponad 2 tys.
    na pewno nim założysz gaz musisz poszukać sprawdzonego serwisu którzy znają sie na zakładaniu gazu do BMW-maja mocne silniki i nie każdy gaz (instalacja) będzie współpracować jak należy.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    No właśnie, a znaleźć dobry zakład montażu gazu to tak jak szukanie dobrego mechanika, czyli bardzo ciężko :)
    Cały czas próbuje to wszystko sobie przekalkulować, czy stać by mnie było na jeżdżenie codziennie do pracy tym samochodem na benzynie, ale skoro jest alternatywa w postaci sekwencyjnej instalacji gazowej to czemu by nie skorzystać. Narazie i tak zbieram kase..ale im więcej będę wiedział tym lepiej. Moim innym zmartwieniem jest to, że nie znam sie kompletnie na BMW, przez lata jeździłem dużymi fiatami i na nich bazuję moją więdzę motoryzacyjna :) A wiadomo ze miedzy dużym fiatem a BMW jest duża przepaść technologiczna :)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS302
    No właśnie, a znaleźć dobry zakład montażu gazu to tak jak szukanie dobrego mechanika, czyli bardzo ciężko :)
    Cały czas próbuje to wszystko sobie przekalkulować, czy stać by mnie było na jeżdżenie codziennie do pracy tym samochodem na benzynie, ale skoro jest alternatywa w postaci sekwencyjnej instalacji gazowej to czemu by nie skorzystać. Narazie i tak zbieram kase..ale im więcej będę wiedział tym lepiej. Moim innym zmartwieniem jest to, że nie znam sie kompletnie na BMW, przez lata jeździłem dużymi fiatami i na nich bazuję moją więdzę motoryzacyjna :) A wiadomo ze miedzy dużym fiatem a BMW jest duża przepaść technologiczna :)
    Mój narzeczony przesiadł sie kilka lat temu z malucha do BMW E30 316i 100KM jak każdy zapewne wie-to był jak skok w przestrzeń :) :) :)
    Później była 520i (zmiana silnika na 2.5 12V) i teraz mamy 730i V8 218 KM.
    Nie masz wiedzy na temat BMW czytaj uważnie posty na temat 7 na tym czy na innych forach poświęconych BMW to kopalnia wiedzy. Na pewno znasz kogoś kto ma BMW i pomoże Ci w wyborze już konkretnego BMW, odwagi. Dla maniaka BMW nie ma rzeczy nie możliwych.
    Pozostaje życzyć owocnych poszukiwań :) :) :)
    Wracając do zużycia paliwa my przy spokojnej jeździe (dziennie dojeżdżam około 40 km do pracy i powrót średnio 100-110 km/h zużycie waha sie w granicach 9,5-9.8 l/100km więc chyba nie jest tragicznie.
    Moje poprzednie 525i z gazem spalało około 15-16 l gazu wiec łatwo policzyć ile zaoszczędzisz zakładając LPG

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Wracając do zużycia paliwa my przy spokojnej jeździe (dziennie dojeżdżam około 40 km do pracy i powrót średnio 100-110 km/h zużycie waha sie w granicach 9,5-9.8 l/100km więc chyba nie jest tragicznie.
    No tak, tylko że ja mieszkam w Krakowie, a teraz non stop sa remonty, więc jazda z predkością 60 km/h to chyba max ile mógłbym wyciągnąc jadąc do pracy :) Powrót z pracy jest jeszcze gorszy, wtedy są najgorsze korki...

  10. #20
    Oj to widzę że mówimy o spalaniu co najmniej 15l/100km z tego co piszesz. Zależy jeszcze czy masz daleko do pracy. Bo jak masz dalej niż 15 km sumarycznie to jeden bak na miesiąc ci nie starczy a do baku włazi 90+. Więc kolego chyba gaz jednak będzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •