Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: M62TUB44 za duże spalanie gazu (24l/100)- co jest nie tak?

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    M62TUB44 za duże spalanie gazu (24l/100)- co jest nie tak?

    Witam,
    Od kilku miesięcy mam założoną w Łodzi sekwencję na następujących gratach: KME Diego, wtryskiwacze Hana (nie wiem dokładnie jakie), jeden reduktor KME Gold, zbiornik w kole nieco powyżej 60 litrów (nie pamiętam dokładnie, ale przy tankowaniu do pełna wchodzi 56l gazu w pusty zbiornik).
    Po założeniu, auto paliło 23-24 litry gazu na 100 km - żadna rewelacja. Po regulacji, którą przeprowadzili pracownicy warsztatu (nawet bez jazdy próbnej, zmniejszyli jakieś tam ciśnienie czy coś), spalanie spadło w okolice 20 litrów na 100 km. Ale od tego czasu zaczął się pojawiać błąd sterowania silnikiem (żółta kontrolka po lewej stronie zegarów, wyglądająca trochę jak skrzynia biegów). Raz wyświetlona nie znikała do momentu skasowania błędu komputerem diagnostycznym. Ponadto, przy kilkukrotnym dynamicznym przyśpieszaniu, w górnej granicy obrotów sterownik przełączał na benzynę. Diagnoza była jedna - zła regulacja gazu. Byłem na niej ostatnio, tym razem Panowie się przejechali, jeździli jakieś pół godziny - po tej regulacji auto znów chodzi na gazie jak należy, ale po raz kolejny wraca problem spalania - 24 litry gazu na 100 km, czyli prawie 65 zł. Dodam, że jeżdżę 60% poza Łodzią, 40% w Łodzi, wiadomo, że od czasu do czasu używam kickdown'a, ale sporadycznie. Spalanie średnie na komputerze z ostatnich kilkuset kilometrów przejechanych w taki sposób (również z kilkukrotnym rozgrzewaniem auta od zera, bo dziennie przejeżdżam jakieś 100 km), to 14,8-15,6 litra. Pytam się zatem, skąd spalanie gazu wyższe o jakieś 50%? Gdzie te zapewnienia, że auto będzie paliło około 10% gazu więcej niż benzyny? Przy takim spalaniu oszczędzam 1/4 kosztów, przy czym auto muszę tankować po przejechaniu mniej więcej 200-220km - taka oszczędność nie jest warta zasięgu współczesnego samochodu elektrycznego..
    Macie może jakieś pomysły? Co może być w tej instalacji nie tak?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    a sprawdzales ile pali benzyny teraz jak masz zalozony gaz moze jakas sonda uwalona jedz do przadnego gazownika i tu masz na tej stronie fachowcow tam zadaj pytanie a bedziesz zadowolony www.lpg-forum.pl

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Zawsze spalała 15-17 benzyny, chociaż ostatnio jeżdżę mniej po mieście, dlatego bliżej 15tu pokazuje. Pozostaje mi pobujać się trochę na benzynie i sprawdzić, czy przez te niecałe pół roku nic się nie pozmieniało, innego wyjścia nie widzę. Nadal wydaje mi się, że jeżdżąc dość dynamicznie (ale bez katowania, szaleństw od skrzyżowania do skrzyżowania itd.), takie spalanie to dobre kilka litrów gazu za dużo. Błędów na kompie żadnych nie ma.. Gaz zakładałem w firmie, która beemki gazuje prawie codziennie, wybór padł na nich właśnie ze względu na doświadczenie, ale przyznam się szczerze, że jestem jak na razie trochę zawiedziony.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 25-12-2011 o 11:37

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    u mnie w n62b44 praktycznie nie ma różnicy między lpg a pb ok 13-14 l/100km

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    masz jeden reduktora KME Gold - tu problem


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Mam rownież golda i średnie spalanie to 15l gazu, a benzyny 13-14l przy poruszaniu się poza centrum Wawy, lecz bez trasy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    grabol a jaka masz elektronikę ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Stag 300 i pojedyncze magicki

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    a kolega ma KME Diego, wtryskiwacze Hana - macie inne instalacje


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    To ja już tego nie rozumiem :( Po co ja w droższe graty inwestowałem, jak wyszło mi to tylko na złe.. Do tego zbiornik w kole, do którego wchodzi 56l, auto tankuję już prawie codziennie.. Niezadowolony jestem z tego gazu strasznie, ale w Nowym Roku się za to wezmę i go poprawię, tylko jeszcze nie wiem, gdzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •