Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zgłoszenie szkody w AC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole

    Zgłoszenie szkody w AC

    Hej,

    dziś rano ustrzeliłem w moim busie tylna lampę i zrobiłem delikatną wngniotke w słupku jak po gradzie. Na auto mam AC w allianzie i chciałem was spytać o radę jak zgłosić szkodę tak żeby nie być wyrolowanym przez ubezpieczyciela? ( cały czas się mówi o zaniżaniu kosztów, lub wycenie na zamiennikach) jak by ktoś miała jakieś rady w tym temacie to chętnie je przyjmę :) z góry dzięki.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Ja ma swoją 7 mam AC i parę drobiazgów już robiłem ;)
    Więc musisz zgłosić szkode w odpowiednim czasie - zobacz w umowie jaki to czas 1,2,3 dni, tydzień...
    Co do wyceny możesz się zawsze nie zgodzić, wziąć innego rzeczoznawce i wziąć gotówkę do kieszeni
    lub zgłosić szkodę, poprosić o podanie warsztatu, oddać auto i nie martwić się o nic innego.
    Możesz też robić to w warsztacie wskazanym przez Ciebie który ma podpisaną umowę o naprawy ubezpieczeniowe i to on rozlicza się z ubezpieczycielem ;)
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    przed zgłoszeniem dokonaj oceny wysokości ewentualnej zapłaty za uszkodzenia w warsztacie ponieważ zwyżka za ubezpieczenie może się nie kalkulować, zwłaszcza gdy kończy się ubezpieczenie. Jak dopiero co opłaciłeś to można rozważyć...choć ja nie zgłosiłbym kwoty niższej niż 3 tyś ...tzn TAKIEJ DO WYPŁATY A NIE DO NAPRAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Zresztą aby cokolwiek wywnioskować trzeba znać szczegóły twoich polis ubezpieczeniowych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •