Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Uszkodzony łącznik wału , podpora wału ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI

    Uszkodzony łącznik wału , podpora wału ?

    No wlasnie to juz chyba ostatni problem u mnie w aucie bo poza tym wszystko jest juz tip top... Chodzi o to ze jak wciskam gaz w podloge to zanim autko zacznie przyspieszac to przez chwile tak jak by nie reagowalo na gaz dopiero po 2 sekundach jest takie szarpniecie i zaczyna przyspieszac. Obstawiam podpora walu , krzyzak , łacznik wału ? co sądzicie ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    obstawiam łącznik walu ze skrzynią miałem podobny przypadek
    wymiana naprawła ten błąd

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    w sumie łącznik wału to nie droga sprawa bo 70 zl chyba kosztuje lemforder , a wlasnie jeszcze podczas przyspieszania slychac takie smieszne stukanie doslonie " tytytytyty " ale nie wiem czy to jest z tym zwiazane ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    Jeśli chodzi o ten łącznik to ja do diesla z lemfordera zapłaciłem niecałe 300 pln wiec trochę więcej a to była jedna z najtańszych aukcji na allego. Może do benzyniaka jest trochę taniej. U mnie podczas przyśpieszania i puszczania pedału gazu był właśnie taki luz, takie szarpnięcie i winą tego był zużyty ten gumowy łącznik ale żadnego stukotu nie miałem prócz tego szarpania.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez GRABA730i Zobacz posta
    w sumie łącznik wału to nie droga sprawa bo 70 zl chyba kosztuje lemforder , a wlasnie jeszcze podczas przyspieszania slychac takie smieszne stukanie doslonie " tytytytyty " ale nie wiem czy to jest z tym zwiazane ...
    Nie mam pewności co do poprawności tego co powyżej, ale terkoczący dźwięk przy przyspieszaniu to prawie zawsze podpora wału.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    Na wymiane i tak pojdzie podpora walu wraz z lacznikiem , juz w niedlugim czasie :D dzieki chlopaki za wskazowke ;)!!

    P.S faktycznie lacznik jest drozszy , kosztuje dokladnie 279 zl lemforder http://allegro.pl/lemforder-lacznik-...964573925.html

    pomylilo mi sie z podpora walu ktora kosztuje 60 czy 70 zl lemforder... no to do wydania kolejne 4 stowki no ale spokoj i bezpieczna jazda a to najwazniejsze
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 23-12-2011 o 21:02

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    Witam.Podepnę się pod temat ,
    jak by nie reagowalo na gaz dopiero po 2 sekundach jest takie szarpniecie
    U mnie jest coś podobnego stoje na światłach ,chce ruszyć gwałtownie daje gaz a ona tak koło sekundy i idzie dopiero(jak jest na biefu i toczy sie powoli i dam gaz to to samo ).Ale wydaje mi się że to nie może być łącznik wału ponieważ to jest ,,układ mechaniczny ,, i od razu przecież przenosi ,,siłe napędową na koła i samochód sie porusza ?
    p.s . Nie jestem mechanikiem tylko mnie interesuje czy u mnie może byc coś podobnego mimo że wydaje mi się to nie logiczne .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •