Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nierówna praca na zimnym silniku BMW 750iA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz

    Nierówna praca na zimnym silniku BMW 750iA

    Witam serdecznie.

    Mój problem polega na tym, że po odpaleniu auta silnik zaczyna nierówno pracować tzn czuć że nie pali kilka cylindrów. Samochód jest po wymianie świec , przewodów , kopułek oraz palców. Posiada instalacje gazową BRC.
    Gdy auto złapie swoją temperaturę i chcąc przełączyć na LPG jedna strona w ogolę nie chce się przeżucić ( jest to strona lewa ). Po zgaszeniu silnika i uruchomieniu go jeszcze raz wszystko jest ok i silnik pracuje jak w szwajcarskim zegarku oraz LPG chodzi idealnie. Wiem doskonale że diagnostyka komputerowa rozwiąże sprawę ale może jest to jakaś pierdoła z która ktoś już wcześniej się spotkał i nie wymaga podłączenia auta pod komputer.

    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Marcin
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Podejrzewam, że nieszczelne są kolektory dolotowe. Mam bardzo podobny problem ale nie mam u siebie gazu. Na zimnym silniku napsikaj starterem lub innym podobnym ustrojstwem w okolice kolektorów (między żeberka na wysokości wtryskiwaczy) jak obroty się podwyższa lub praca silnika się na chwilę poprawi to są do wymiany uszczelniacze. Koszt w ASO ok. 2000zł. :(
    nr 8 i 9 na rysunku:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...15&hg=11&fg=40
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    dziwi mnie jedna rzecz...po odpaleniu na zimnym silniku cały czas nie równo pracuje nawet do uzyskania odpowiedniej temperatury czyli około 90 stopni. A jak wyłączę i ponownie włączę silnik jest wszystko ok...to mnie dziwi....
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    odnawiam wątek...po podpięciu pod komputer wyskoczyły takie oto numery błędów 1,35,144,254,20. Nie znam się na tym jeśli ktoś by mógł mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •