Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: E65 745i consumption i zima

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Komputer pokładowy bierze dane z sterownika silnika. Zlicza czas wtrysku i na tej podstawie wie ile silnik dostał paliwa. Do tego z abs bierze sygnał prędkości i przelicza spalone paliwo do przebytej drogi.
    Uśrednia wartości i wyświetla już po przeliczeniach. Zasięg do przejechania na paliwie określa na podstawie ilości paliwa w baku i średniego spalania.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kolega wyżej dobrze napisał, jednakże zasięg w BMW jest przeliczany do spalania chwilowego, uśrednionego w krótkim odcinku czasu, wystarczy z trasy wjechać do miasta i po pięciu minutach mamy już zupełnie inny zasięg. Sygnał prędkości jest pobierany z dyfra, przynajmniej w starszych modelach.
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Łatwo, to co koledzy powyżej piszą sprawdzić samemu na komputerze w czasei jazdy - ciekawie wyglada jak np w tej chwili mamy do przejechania 385 km a za moment np 400 km
    czyli paliwa nam "przybyło"

    oczywiście nie przybyło fizycznie ale tak zachowuje się przeliczanie w BMW
    nota bene w 728i było dokładnie tak samo
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Wczorajszy wynik przebieg 300 km ,zużycie lpg 16.3 , miasto 19l.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Przy uchylonej szybie auto też więcej pali ;)
    Poza tym wyłączenie klimy żeby zaoszczędzić te 2zł na 100km to dla mnie lekki przerost formy nad treścią.
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Nie obraz sie, ale jak juz mam tak oszczedzac w e65, to wole jezdzic golfem tdi :D

    Mnie pali 13,5 ltr PB i 16,5 ltr Lpg. Srednia miasta, poza miastem i autostrada. Bez znaczenia czy lato czy zima a jedynia jak mnie noga swedzi ;D Prins Vsi :D
    17,2 bez klimy a 19 z klimą to prawie 2 litry 2x2,84zł=5,68zł na 100km. Robię miesięcznie ponad 5000 km, jeżdżąc bez klimy oszczędzam minimum 284zł miesięcznie, rocznie 3400zł wg was jest to mała suma?. Po za tym panowie nie oszukujmy się E65 to żadna atrakcja i nie ma się czym tu szczycić a tylko zwykły parch na którego stać 3/4 polski do wygodnej jazdy a nie każdy sobie go kupi bo woli odkładać na mieszkanie i dobre wakacje co roku i dla tego jeździ Golfem bądź innym autem oszczędniejszym .Więc nie widzę sensu żeby nie oszczędzać jeżdżąc tym samochodem. Wstydem było by oszczędzać jak bym jeździł Maybachem, Rollsem itp itd i miał już własny dom z działką i konto pełne gotówki.
    Ostatnio edytowane przez pietjawawa ; 30-12-2011 o 10:43

  6. #26
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    U mnie zima (98PB) :
    Miasto 17 - 18
    Trasa : 10
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #27
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez pietjawawa Zobacz posta
    17,2 bez klimy a 19 z klimą to prawie 2 litry 2x2,84zł=5,68zł na 100km. Robię miesięcznie ponad 5000 km, jeżdżąc bez klimy oszczędzam minimum 284zł miesięcznie, rocznie 3400zł wg was jest to mała suma?. Po za tym panowie nie oszukujmy się E65 to żadna atrakcja i nie ma się czym tu szczycić a tylko zwykły parch na którego stać 3/4 polski do wygodnej jazdy a nie każdy sobie go kupi bo woli odkładać na mieszkanie i dobre wakacje co roku i dla tego jeździ Golfem bądź innym autem oszczędniejszym .Więc nie widzę sensu żeby nie oszczędzać jeżdżąc tym samochodem. Wstydem było by oszczędzać jak bym jeździł Maybachem, Rollsem itp itd i miał już własny dom z działką i konto pełne gotówki.
    Je
    Jeśli jesteś aż tak mocno nastawiony na oszczędzanie to wybór E65 był błędem. Policz ile zaoszczędziłbyś kupując diesla o małej pojemności - dużo więcej niż na wyłączonej klimie. Dlatego dla mnie taka oszczędność to lekkie przegięcie. Poza tym nie wyobrażam sobie jazdy latem bez klimy. W zimie też szyby nie parują przy klimie.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #28
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pietjawawa Zobacz posta
    17,2 bez klimy a 19 z klimą to prawie 2 litry 2x2,84zł=5,68zł na 100km. Robię miesięcznie ponad 5000 km, jeżdżąc bez klimy oszczędzam minimum 284zł miesięcznie, rocznie 3400zł wg was jest to mała suma?. Po za tym panowie nie oszukujmy się E65 to żadna atrakcja i nie ma się czym tu szczycić a tylko zwykły parch na którego stać 3/4 polski do wygodnej jazdy a nie każdy sobie go kupi bo woli odkładać na mieszkanie i dobre wakacje co roku i dla tego jeździ Golfem bądź innym autem oszczędniejszym .Więc nie widzę sensu żeby nie oszczędzać jeżdżąc tym samochodem. Wstydem było by oszczędzać jak bym jeździł Maybachem, Rollsem itp itd i miał już własny dom z działką i konto pełne gotówki.
    Trochę kolego przesadziłeś, średnie zarobki w Łodzi to grubo poniżej 2000 PLN. Ja mam trzy samochody w tym poza BMW prawie nowe, a uważam, że nadal nie stać mnie na e65, mimo tego, że jestem całkiem dobrze sytuowany. Nie zapominaj, że utrzymanie takiego auta w idealnym stanie to jest nie lada gratka. No chyba, że chodzi o jazdę parchem, to pewnie toczyć się będzie jeszcze długo. U mnie w firmie ludzie z produkcji jeżdżą golfami II i astrami I, inżynierów w firmie jest trzech i tylko oni mogą sobie pozwolić na lepsze auta. Wywyższasz się kolego, trochę pokory i skromności.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 30-12-2011 o 12:14
    pozdrawiam Bartek

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    "E65 to żadna atrakcja i nie ma się czym tu szczycić a tylko zwykły parch" ,ostra krytyka ,nogi mnie się w kolanach trochę ugięły.Parch to nazywany kiedyś był potocznie fiat 126pe , ale e65 !!! ostro !.,Nie po to mam e66 żeby jeździć nią bez klimy jak się powiedziało a to trzeba i powiedzieć b. Mam w rezerwie micrę do miasta i jest spoko pod względem parkowania, ale zużycia już nie 10l miasto trasa 6l.A niby taka mała i żre więcej w przeliczeniu jak e66 .
    Ostatnio edytowane przez lukasz7 ; 30-12-2011 o 12:55

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    Pietja zejdz na ziemie hahaha 3/4 Polski to nie ma nawet opcji by dostac kredyt jaki kolwiek a co mówić o zakupie E65.
    Polak lubi sie pokazac wiec jak by tak kazdego bylo stac to nie takie fury by u nas latały
    Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •