Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Wątek: [mechanika] pompa oleju m60

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    no to może i jednak tak zrobię. Narazie jeszcze poczekam bo zrobięto przy wymianie oleju a ten jeszcze za około 5 tys

  2. #22
    Ja w moim M62 niebawem bede zdejmowal to dam znac, ale nie czekajcie na mnie. Nie namawiam do czekania...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    ja wcześniej i tak nie będe tego robił więc jak mozesz to daj znać co i jak. Byłbym dozgonnie wdzięczny.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Nie czekaj nawet jednego dnia ja przerabialem wlasnie wymiane silnika m62 z powodu pompy ktora po odkreceniu sie w czasie jazdy rozwalila caly silni lacznie z lancuchem rozrzadu miska olejowa WIEC NIE CZEKAJ

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja będę wymieniał olej pod koniec miesiąca. Mam nadzieję, że do tego czasu napiszecie jak u Was, żeby było wiadomo czy warto ściągać i szukać - czy nie ma czego.

    Zdaje mi się, że gdzieś na forum czytałem że "w m62 już wyeliminowano ten problem" więc już głupieje.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    oczywiście ,że należy sprawdzać w m62 też!!! ponoć zdarzają się też jaja w v12 jak u Stonesa z bmw-sport.pl
    e32 v8 manual

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Tutaj jest odkopany temat na 7er.com, razem z ankietą, o śrubach pompy oleju w M73.

    Nie wiem, dlaczego upieracie sie, że M62 ten problem nie dotyczy, skoro w poprzedniku i we flagowym motorze V12 problem pompy oleju istnieje.

    Oprócz tego, wnioski z postów w stylu: "daj znać jak jest u ciebie, bo nie wiem czy zrzucać miske"? są takie, że dużo ludzi ma ciągoty do wróżbiarstwa :what: , albo namawiają do tego innych.

    Stopień trudności sprawdzenia pompy oleju jest mniej więcej taki sam, jak wymiana samego oleju! To nie żadna czarna magia ani tajniki zarezerwowane tylko dla skumatych mechaników z BMW! Samemu można całą akcję przeprowadzić w ciągu 30-40min.
    Potrzebny jest kanał (podnośnik) i miska na olej (w co i tak trzeba sie zaopatrzyć przy wymianie oleju).
    W dalszej kolejności potrzebny jest klej do śrub, jeśli sie one odkręciły.

    Najlepiej to po prostu odkręcić miske przy najbliższej wymianie oleju, wykręcić pojedynczo wszystkie śruby z samej pompy i te grubsze też, "pociapać" je tym klejem i tyle. Spokój na następne 300tys km.

    Powodzenia życze- i braku śrubek w misce :hah:

  8. #28
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Tutaj jest odkopany temat na 7er.com, razem z ankietą, o śrubach pompy oleju w M73.

    Nie wiem, dlaczego upieracie sie, że M62 ten problem nie dotyczy, skoro w poprzedniku i we flagowym motorze V12 problem pompy oleju istnieje.

    Oprócz tego, wnioski z postów w stylu: "daj znać jak jest u ciebie, bo nie wiem czy zrzucać miske"? są takie, że dużo ludzi ma ciągoty do wróżbiarstwa :what: , albo namawiają do tego innych.

    Stopień trudności sprawdzenia pompy oleju jest mniej więcej taki sam, jak wymiana samego oleju! To nie żadna czarna magia ani tajniki zarezerwowane tylko dla skumatych mechaników z BMW! Samemu można całą akcję przeprowadzić w ciągu 30-40min.
    Potrzebny jest kanał (podnośnik) i miska na olej (w co i tak trzeba sie zaopatrzyć przy wymianie oleju).
    W dalszej kolejności potrzebny jest klej do śrub, jeśli sie one odkręciły.

    Najlepiej to po prostu odkręcić miske przy najbliższej wymianie oleju, wykręcić pojedynczo wszystkie śruby z samej pompy i te grubsze też, "pociapać" je tym klejem i tyle. Spokój na następne 300tys km.

    Powodzenia życze- i braku śrubek w misce :hah:
    Myślę, że to wszystko wyjaśnia "przezorny zawsze ...itd" ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Przyszła wymianka oleju więc,niesposób niebyło zerknąć pod miskę.
    M62TU 4,4 wg. licznika 220tyś. choć jest pewnie dużo więcej.Wszystkie śruby były dokręcone ale że troszkę podciągałem łańcuszek to delikatnie klepnąłem gwint i posmarowałem klejem.Dokręcone były mocno ale przy odkręcaniu lekko szły,powinien być "ciaśniejszy" gwint.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    M62 miskę zdjąłem. Wszystkie śróbki na miejscu nic nawet minimalnego luzu nie miało. Spowrotem złożyłem teraz jestem spokojniejszy i lżejszy o 100zł za uszczelkę pod miskę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •