Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Wątek: [mechanika] pompa oleju m60

  1. #11
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Czy ten problem występował w M62?? Powinienem to sprawdzić?
    Poszukaj na forum było już to kiedyś omawiane :)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    467
    BMW
    e38
    Skąd
    Łódź
    W misce znalazlem 3 śruby m6 i 1 srube m8. Jest duzy luz na lancuchu.Czy to normalne??

  3. #13
    Max luz na lancuchu pomiedzy skrajnymi polozeniami powinien byc max 1 cm (w/g TIS). Luz na lancuchu reguluje sie podkladkami pod 3 sruby mocujace pompe.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    467
    BMW
    e38
    Skąd
    Łódź
    Tzn wyciagam pompe podkladam podkladki i zakladam pompe??

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez walek
    Tzn wyciagam pompe podkladam podkladki i zakladam pompe??
    Nie do konca. Nie wklada sie podkladek, ale po odkreceniu sruby mocujacej pompe w otwor wklada sie ampula 8mm i kreci podkladka z grintem. Ta podkladka jest w pompie i wysuwa sie jak pokrecisz ampulem. Po wyregulowaniu luzu na lancuchu dokreca sie pompe 34Nm.

    Pompa wisi na 3 srubach. 2 po stronie lewej (kierowcy) i jednej po stronie pasazera. Wlasnie regulacja jest pod ta jedna po stronie pasazera ;)

    Jak wczesniej pisalem, warto wkrecic na klej, ewentualnie lekko mloteczkiem uszkodzic gwint- tak zeby lekko wcial sie w aluminium

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    467
    BMW
    e38
    Skąd
    Łódź
    dzieki pozdro.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    120
    BMW
    E-38 740i
    Skąd
    Szczuki/Mak Mazowiecki
    Witam panowie,jednak mnie ten problem też nie ominoł 7er ma nalatane 166tyś km,a tu taka skucha.Wczorej jak robiłem zmiane oleju to odkręciłem miskę,a tam mym oczom ukazał się widoczek 8/ trzy śrubki M6 wykręcone po około 0,5cm ,a reszta była poluzowana,odkręcały się palcami,czyli jednym słowem pompa się rozkręcała.Nie ma z tym dużo pracy,a i puźniej jest mniej nerw pozdrawiam :papa:
    Ramzes
    286 PS
    w manualu.

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Ramzes
    Witam panowie,jednak mnie ten problem też nie ominoł 7er ma nalatane 166tyś km,a tu taka skucha.Wczorej jak robiłem zmiane oleju to odkręciłem miskę,a tam mym oczom ukazał się widoczek 8/ trzy śrubki M6 wykręcone po około 0,5cm ,a reszta była poluzowana,odkręcały się palcami,czyli jednym słowem pompa się rozkręcała.Nie ma z tym dużo pracy,a i puźniej jest mniej nerw pozdrawiam :papa:
    Kurde - każdy to przeżywa.
    Tez to przerabiałem, z tym że nie osobiście, tylko jeden z kolegów z tego forum - mechanik mi pozakręcał na nowo te śrubki, jak mu zostawiłem auto do zrobienia innych rzeczy.
    No i pare juz miałem luźnych - jeszcze siedziały, ale w palcach można było wykręcić.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    koledzy szukałem ale nie bardzo znalazłem odpowiedz na moje pytanie jak jest z tymi pompami w silnikach M62. Niby kilka osób już mi mówiło że kłopoty te dotyczą tylko silników M60. Ponoć w M62 już ten problem poprawiono. Jak to jest z tym do końca?

  10. #20
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Dla własnego spokoju proponuję sciągnąć miskę i zrobić to tak jak należy :) Wtedy będziesz spokojny o to co dzieje sie z pompą :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •