Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Pompa wspomagania!!

  1. #1
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz

    Pompa wspomagania!!

    Witam Panowie!!Niestety znowu potrzebuję waszej pomocy i muszę założyć nowy temat:(Mianowicie...Zaczęło coś trzeć i popiskiwać przy silniku!!Szukałem po forum i wykluczyłem Visko,na pewno jest ok.Dźwięki dochodziły od alternatora,myślałem że już powoli pada,a może tylko jakieś łożysko.Po odkręceniu dolnej osłony silnika,dzwięki jednak dochodzą nie od alternatora,tylko jeszcze po niżej alternatora,czyli to chyba pompa wspomagania.Wiem że ostatnio był temat pompy wspomagania poruszany,ale moje pytanie nie dotyczy wymiany,czy też regeneracji.Jakie skutki mogą być,gdy ona padnie całkiem.Chodzi mi o to że właśnie jest czas przedświąteczny i nikt za bardzo nie chce się podjąć naprawy,a moja dziewczyna musi dziennie dojeżdżać do pracy.Zakładam najgorszą opcję.Jeżeli już padnie,to na pewno kiera ciężko będzie chodziła,ale co z rolką??Czy może się całkiem zablokować i wtedy pasek będzie się ślizgał po rolce,czy też rolka od pompy będzie się kręciła??Bardzo proszę o waszą pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    to zależy co sie w niej stanie jeśli sie zatrze lub rozleci sie łożysko jazda nie jest możliwa

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    hmmm...kurde może przed świętami ktoś się jeszcze zlituje i podejmie się naprawy,w co bardzo wątpię:(:(w kraju,to inna sprawa,ale na obczyźnie ciężko!!Wyczytałem na forum,że demontaż i montaż to nic trudnego,ale trzeba mieć odpowiednie narzędzia,bo może obudowa aluminiowa pęknąć przy dokręcaniu:(a ewentualnie po wymianie pompy trzeba w jakiś sposób odpowietrzyć układ??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    nie trzeba odpowietrzać ale pasuje wymienić cały olej z układu

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    odpowietrzanie to akurat prosta sparwa krecisz kierownica w prawo do oporu w lewo do oporu i tak kilka razy poźniej sprawdzasz poziom oleju na prostych kołach i gotowe

  6. #6
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    nie trzeba odpowietrzać ale pasuje wymienić cały olej z układu
    tak olej i tak wtedy wymienię na nowy!!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez tobiasz Zobacz posta
    odpowietrzanie to akurat prosta sparwa krecisz kierownica w prawo do oporu w lewo do oporu i tak kilka razy poźniej sprawdzasz poziom oleju na prostych kołach i gotowe
    zapewne na odpalonym silniku,bo jakby inaczejale podczas odpowietrzania,rozumie że korek od zbiorniczka ma być odkręcony tak??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    no pewnie korek odkręcasz i wtedy odpalasz i odpowietrzasz ale ja bym sie nie przejmował tą pompą mi już buczała zeszłej zimy to wymieniłem płyn na taki specjalny do starych pomp i pieniących się układów przez lato było ok a teraz znowu coś troche słychać ale to z zimna pewnie jak nie robisz żadnych długich tras tylko po mieście tak jak ja to nie ma sensu jeszcze inwestować w nową pompe bo o używkach nie wspominam. takie jest moje zdanie

  9. #9
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez lostami1988 Zobacz posta
    no pewnie korek odkręcasz i wtedy odpalasz i odpowietrzasz ale ja bym sie nie przejmował tą pompą mi już buczała zeszłej zimy to wymieniłem płyn na taki specjalny do starych pomp i pieniących się układów przez lato było ok a teraz znowu coś troche słychać ale to z zimna pewnie jak nie robisz żadnych długich tras tylko po mieście tak jak ja to nie ma sensu jeszcze inwestować w nową pompe bo o używkach nie wspominam. takie jest moje zdanie
    wiesz też dzisiaj pomyślałem najpierw o wymianie oleju,mniejszy koszt,a może pomóc.Zaraz idę do samochodu i sprawdzę jeszcze przewody,czy nie są gdzieś pęknięte.Wyczytałem też na forum,że jeżeli wąż jest gdzieś pęknięty to też mogą być takie oznaki.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, jeżeli pompa już trze, to nic jej nie pomoże, należy natychmiast wymienić. Sprawdź poziom oleju z w układzie, zresztą o niskim poziomie powinien Cię poinformować komputer. Jeżeli układ jest zapowietrzony lub się pieni to pompa jęczy, jeżeli trze to już koniec. Jeżeli padnie Ci całkowicie to nie będziesz mógł skręcać prawie w ogóle, jest to niebezpieczne, kiedyś padł mi pasek od pompy wspomagania, żeby zjechać na pobocze o mało nie wyrwałem kierownicy, nie wyobrażam sobie takiej akcji na zakręcie, zimą w trasie.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •