Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Pompa wspomagania!!

  1. #11
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Panowie właśnie wróciłem z podwórka i co się okazało:wyciek oleju z węży pod zbiorniczkiem,z dołu pompa cała mokra,ale to jest spowodowane tym wyciekiem u góry i po przewodach sobie leci,przy odpaleniu ciśnienie wypycha jeden gumowy przewód,który podłączony jest do przewodu metalowego obok pompy(ten gumowy przewód nie zostaje całkiem wypychany przez ciśnienie,ponieważ metalowy przewód na końcu jest zgrubiony)O dziwo oleju dużo nie ubywa,ale jednak zawsze coś.Silniczek mruczał sobie przez długi czas i akurat teraz żadnego piszczenia,ani tarcia!!Jak myślicie?Wymienię nowy olej,kupię nowe metalowe opaski i poskręcam tak jak być powinno,może akurat pompa będzie dobra??I tutaj jeszcze jedno pyt.na zbiorniczku pisze Only ATF.W innych samochodach zawsze miałem ATF 220 a z tego co wiem to tam jest zalany HIPOL ATF chyba to jest Dixol II.Po spuszczeniu oleju jakim olejem mam zalac ATF 220 czy HIPOL ATF ??

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Skręć przewody od zbiorniczka metalowymi opaskami, tak jak napisałeś, umyj to wszystko benzyną ekstrakcyjną, nalej olej ATF DEXRON II, np:
    http://moto.allegro.pl/valvoline-max...984438682.html
    odpowietrz układ tak jak chłopaki Ci pisali, obczaj czy nigdzie nic nie cieknie i dla pewności, a raczej życia pompy, wymień olej jeszcze raz. Do układu wejdzie coś koło 1litra, a może i nie.

  3. #13
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Panowie zakupiłem dzisiaj ten olej ATF DEXRON II-D,tylko że przebywam zagranicą i kupiłem jakieś Holenderskiej firmy,podobno dobry:Dtylko zastanawiam się co oznacza to "D" czy na etykietach innej firmy też jest "D"na mojej etykiecie jest pokazana wajcha ze skrzyni biegów i napis jest AUTOMATIC TRANSMISSION FLUID myślę że to jest to,ale wolę się upewnić!!Mam jeszcze pytanie odnośnie pozbycia się starego oleju z układu,wiem że temat był już poruszany,ale korzystając z okazji!!Czyli odkręcam dwa przewody od zbiorniczka,wąż który ciągnie zatykam i odpalam silnik tak??Jeżeli przestanie wybijać olej drugim przewodem (powrotem) wyłanczam zapłon i po zabiegu tak??Jeżeli się mylę proszę o poprawienie.Tylko jeszcze jak mam odróżnić powrót,od przewodu pobierającego??Nie mam tam żadnych strzałek itd.Tylko jeden wąż jest grubszy,a drugi cieszy!!Za pomoc z góry dziękuję!!

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Aduś 81 Zobacz posta
    na mojej etykiecie jest pokazana wajcha ze skrzyni biegów i napis jest AUTOMATIC TRANSMISSION FLUID myślę że to jest to,ale wolę się upewnić
    Jeżeli gdzieś na butelce napisane jest,że spełnia normę Dexron II lub D II to powinien być OK...A właśnie ile oleju ma być w tym zbiorniczku...do korka przymocowana jest taka jakby miarka o trzech stopniach grubości...taka rurka...do którego poziomu ma sięgać olej?
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 22-12-2011 o 15:00
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    atf 220 d II atf dextron 2 atf dII to te same oleje..zasadniczo rozróżniamy dwa typy olei atf (czerwony) jest DII i DIII ty musisz miec DII chyba ze masz nivo to wtedy potrzebujesz chf 11s (zielony).. cieknące węże wspomagania to przypadłość bmw znana nie od dziś... ciężko zajechać pompę, wiedz ogarnij te przewody polecam org.aso ... w nl nie drogo.. sam niedawno zmieniałem.. nowe cybanty nie uszczelnią na długi czas gdyż to cały wąż się poci a nie tylko na złączeniu ..

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ing_oil_pipes/ nr 1 i nr 21 po rysunku dojdziesz gdzie co i jak podłączyć

  6. #16
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Jeżeli gdzieś na butelce napisane jest,że spełnia normę Dexron II lub D II to powinien być OK...A właśnie ile oleju ma być w tym zbiorniczku...do korka przymocowana jest taka jakby miarka o trzech stopniach grubości...taka rurka...do którego poziomu ma sięgać olej?
    tak,tak wiem jak wygląda miarkachodziło mi tylko o ten olej,ale jest taki jaki być powinien;)!!W sobotę zabiorę się za wymiane Dzięki bardzo za pomoc i za zainteresowanie się tematem ps.już jest awaria:(spowodowana nie pompom wspomagania,tylko zatartą rolką napinacza,zmylił mnie cieknący olej z przewodów,ale to już w innym dziale

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Aduś 81 Zobacz posta
    tak,tak wiem jak wygląda miarka
    Nieeee...haha...to ja pytam do jakiego poziomu ma siegać bo u mnie nie sięga wogóle do oleju a w zbiorniczku ten metalowy jakby talerzyk jest już na wierzchu...jest tak około pół zbiorniczka oleju.Ile tego oleju ma tam być?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #18
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Nieeee...haha...to ja pytam do jakiego poziomu ma siegać bo u mnie nie sięga wogóle do oleju a w zbiorniczku ten metalowy jakby talerzyk jest już na wierzchu...jest tak około pół zbiorniczka oleju.Ile tego oleju ma tam być?
    hehe dobre no to kolego masz już poniżej minimum!!!Dolewaj oleju,na miarce masz 3-zgrubienia!!Min.to pierwsze od dołu,a max to pierwsze od góry.Dzisiaj ściągałem olej ze zbiorniczka i sądząc po tym,jak to opisałeś(widać miseczkę)na moje oko to masz jakieś 150ml.po niżej minimum!!

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Aduś 81 Zobacz posta
    na moje oko to masz jakieś 150ml.po niżej minimum!!
    Dzięki serdeczne...mam gdzieś Elfa DII...zostało mi po wymianie oleju w automacie w W124...chyba moge go dolać biorąc pod uwagę powyższe posty?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  10. #20
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Dzięki serdeczne...mam gdzieś Elfa DII...zostało mi po wymianie oleju w automacie w W124...chyba moge go dolać biorąc pod uwagę powyższe posty?
    jeżeli masz taki sam zalany,to tak:p chyba że masz zalany ATF 220 to nie możesz,podobno mają inne wartości!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •