Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 137

Wątek: Jak wycenicie swoje e38? Dzisiejsza wartość zdrowego 7er

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Lightbulb Jak wycenicie swoje e38? Dzisiejsza wartość zdrowego 7er

    Chciałbym koledzy poznać wasze zdanie - jak stoją obecnie ceny e38. I co można tak naprawdę kupić. Sprzedając swoją 735i z 1997r - STAG300 plus, ogólnie ładnie na sportowo zrobiona z wieloma bajeranckimi dodatkami, w naprawdę średnim jak się okazało stanie technicznym z uszkodzoną skrzynią byłem pewien że kupię za nią przepiękną V12 (21 000!) i jeszcze ją zagazuje.

    Miałem okazję 2tyg. wcześniej kupić naprawdę fajną 740i z 1995?6? nieważne. Ale wiedziałem od mojego mechanika że jest supe przejrzana pod każdym wzgledem z gazem itp.... za 14000zł. rewelacja. Miała siwe wnętrze i manualne fotele ale było też navi 4:3 więc niexle.




    Podsycony tylko tą informacją po sprzedaży auta z entuzjazmem wybrałem się na polowanie m.in. do warszawy i w przedziale do 21000zł zastałem same trupy. to naprawdę były TRUPY z odłażąca podsufitką i kulejącymi silnikami włącznie.

    No nie, drugiej wtopy nie będzie. Patrzę po allegro - idylla. ładne bumy po 12-14tys. zł. I g**no. Jak przychodzi do oglądania to strata czasu.




    W końcu odżałowałem 1000zł i pojechałem do Szwajcarii ze znajomym który sprowadza stamtąd motocykle.

    W kręgu moich zainteresowań (i budżetu 4000CHF na zakup auta) znalazło się 5 aut. 4 z nich obejrzałem. Pierwszy - zielony long. Malowana, cieknie olej, silnik nierówno chodzi w dodatku motornotprogram, problemy z połaczeniem (miałem interfejs) no i od handlarza - ktoś zostawił w rozliczeniu. W środku brudno i niefajnie. Bez ubezpieczenia i badań technicznych. Obok granatowa 750i z pełnym opapierowaniem - 15 000CHF. Mimo to otworzywszy maskę zastałem coś zupełnie innego niż wszystkie które dotąd ogladałem. Pomimo wycieku oleju silnik miał jakby fabryczny kurzyk, pachniał świeżością (wszystkie szwajcary mają ten zapach). Zaglądam głębiej pod spód - nowiutka skrzynia biegów. wow!
    Przejechałem się. Kierownica drga - niedobrze. klima nie działa. Podsumowałem wszystko, wystraszyłem się i nie zdecydowałem na zakup.

    Jadę dalej, nawet nie wsiadałem. odpad jakiś i za dużo do inwestowania. Nastepne to samo. NIC. Wiecie co? zdecydowałem sie na pierwszą. Następny tysiąc i bumcia na lawecie przyjechała do PL.

    Zakup auta w śmiesznej cenie. Papiery, przegląd, mały serwis, olej, świece pare pierdółek, felgi4 16" i mamy w sumie ok 18tys.zł. Wyciek to tylko mała miska, okazało się że auto wymaga tylko trochę serca. Kalibracja przepustnic, wymiana przepływomierzy i auto ma silnik jak dzwon! Teraz LPG i mamy 23tys. zł.

    Auto kupione w Szwajcarii naprawdę bardzo okazyjnie jak na swój stan.





    I jak w tej sytuacji odnieść się do cen za jakie idzie te auta kupić w Polsce? Jak Wy wyceniacie swoje ślicznoty? Bo jeśli o mnie chodzi, należy włożyć teraz w zawieszenie i lakier ok 2tys. zł i nie oddałbym jej za mniej jak 28tys. Część z Was będzie się śmiała, ale pokażcie mi 750iL bez zarzutu w tej cenie?

    Za jakie pieniądze oddalibyście swoje 7er?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Moja Buma to 728i chyba najbiedniejsza wersja ale jak kupowałem to nie zależało mi na wypasie tylko na bezawaryjności. Śmigam juz czwarty roczek, przyznam że juz potrzebuje trochę wkładu finansowego ale głownie lakier( ostatnio jakiś baran na parkingu przeorał mi błotnik przód i zwiał:( ). Na budziku juz 350tyś. i wszystko działa jak trzeba a jeżdzi codziennie do firmy. Dla mnie ma juz wartość sentymentalną więc za rzadne pieniądze jej nie oddam ale wyceniam ją na ok 20 tyś.
    BMW - radość z jazdy!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Cena auta jest adekwatna do stanu, silnika i wyposażenia
    ceny można zaczynać od 10tys za trupa którego nie da się w sensownych pieniądzach ratować po 50tys za auto praktycznie nowe.
    Najwyższe ceny osiągają 750, 740 730d i 740d gdyż dwie pierwsze są zazwyczaj świetnie wyposażone, a dwa ostatnie mało palą, diesel i drogie w eksploatacji.
    Każda ingerencja w auto od stanu fabrycznego, typu jakieś śmieszne zderzaki, spojlery, wloty powietrza itp obniżają cenę.
    Instalacja gazowa dla jednych plus dla drugich minus. Ale jest zasada że raczej nie kupuje się auta w gazie tylko lepiej samemu gaz założyć. Więc jak jest instalacja to raczej cena w dół. Z mojego punktu widzenia to wygląda tak gaz=oszczędność, oszczędność=nie dobrze dla 7er=zaniedbane auto

    Najgorsze jest to że nie wszyscy potencjalni kupujący zdają sobie sprawę z kosztów utrzymania i serwisowania auta.
    Podam to na przykładzie swojej 750 którą sprzedaje: 2000r 270tys
    Posiadam dość bogate wyposażenie ale bez wyjątkowych wodotrysków jak lodówki, pełny tył itp. Ale dla kierowcy jest tzw „full”.
    Dołożyłem navi 16:9 z czytnikiem mk4 i z tunerem z kompletu,
    Doposażyłem w odtwarzacz DVD,
    Auto ma 5 felg 16” z oponami zimowymi i 5 18” z letnimi, wszystko BMW, po renowacji więc są jak nowe.
    Wymieniłem 5tys km temu całe zawieszenie, wahacze itp., a sprężyny teraz. Wszystko na Lemforderze, ori lub najlepszych zamiennikach.
    Silnik przeszedł kompletny remont i dysponuje fabrycznymi osiągami i spalaniem co praktycznie jest niespotykane w tych autach.
    Odnowiłem całe wnętrze w profesjonalnej firmie.
    Oczywiście dopieściłem wszystko co się dało.
    Samochody w Niemczech w takim stanie to kwestia 7tys euro w górę.
    Więc swój wyceniłem na 35tys, chociaż kosztował mnie 10tys więcej.
    I pozostaje mi albo czekać że trafi się osoba która faktycznie wie, że takie auto tyle kosztuje żeby było zadbane, albo oddam je za bezcen, zejdę do ceny 27-30tys gdzie są same trupy i ulepy, tylko odpicowane na sprzedaż.

    Co do ściągnięcia samochodu z zagranicy:
    Zadbany egzemplarz będzie droższy niż ten kupiony w Polsce. Ale np. zawieszenie będzie wydawało się zadbane. To na czym można jeszcze śmigać w DE, to u nas się rozleci po pół roku, niestety. Więc w najbliższym czasie dochodzą nam koszty zawieszenia. Czyli żeby to zrobić porządnie to będzie od 5tys pobieżnie do 15tys jeżeli jeszcze amory polecą.

    Co wskazuje że auto ciężko jest wycenić. Każdy chce kupić jak najtaniej. A dopiero potem płacze ile musi wrzucić.
    Więc wg mnie lepiej dać cenę adekwatną, aby auto trafiło do osoby która zna się na rzeczy a nie do kogoś dla kogo koszty będą zaskoczeniem i zniszczy to co tyle czasu dopieszczałeś.
    Gorzej jak Ci się śpieszy jak mi bo auto marzeń nie będzie długo stało na alledrogo ;(

    o kurde... niezły elaborat mi z tego wyszedł :p
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ale taka jest prawda. 99% ludzi kupujacych e38 nawet nie wie na jakie wydatki sie decyduje . Ja za swoje auto dalem w szwecji 2 lata temu 75 tys koron . Kupilem naprawde drogo ale wiem co kupilem . Zeby dzis sprzedac dobre auto za dobre pieniadze trzeba trafic na kogos kto bedzie wiedzial za co placi taka kase . Ale wiem ze nawet na takie sztuki za 12 tys ciezko znalesc nabywce .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Niestety E38 jest samochodem b. zaawansowanym, w którym mimo dużej trwałości wszystkiego jest tyle rzeczy do zepsucia że co chwile sie cos psuje. Bardzo ciężko w polskich realiach utrzymać ten samochód w idealnym stanie, dochodzi jeszcze koszt części które są drogie. Chcąc pokonywać 15 letnim e38 30 000 km rocznie trzeba dużo dokładać. Ja swoje e38 użytkuje jako hobby zrobiłem 10 000 przez rok a dołożyłem 10 000 zł i jeszcze sporo jest do dołożenia. Ale mam zamiar doprowadzić to auto do idealnego stanu. W zimie praktycznie nie jeżdżę. Druga sprawa jeśli auto pochłania prawie 100 zł na każde 100 km robiąc nim spore przebiegi już dla większości może być problem z jego utrzymaniem biorąc pod uwagę koszty paliwa a co dopiero części. wyceniając e38 najbardziej brałbym pod uwagę stan silnika i napędu następnie budy. Zawieszenie jest rzeczą często zużywającą się. Wyposażenie wiadomo fajnie jak są bajery ale zawsze można doposażyć.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Przy moich przebiegach i przy długości przelotów - np 4km na uczelnie
    moje auto pochłania 1,2zł - 1,4zł na km!
    Teraz mam wymienione chyba wszystko co mogło by paść więc przez dobre 30tys pownien być spokój, oprócz eksloatacyjnych. Chociaż to nigdy nie wiadomo...
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    dlatego im mniej tego wypasu w e38 tym lepiej.. bo jak to sie wszystko potem zacznie sypac po kolei to jest masakra. A nie ma cudow,ze się sypać nie bedzie, te auta maja juz swoje lata. Ja swoje e38 dostalem w rozliczeniu za rozbitą przodem (dosc mocno, podluznice etc) S-klasę W220. Ogolnie byla w stanie średnim wiec do dnia dzisiejszego zdążylem juz wladowac worek kasy (robilem w niej juz chyba wszystko, poza skrzynią aut, ktorej na szczescie nie musialem tykać). A sytuacja na rynku samochodow uzywanych jest jaka jest - dla 90% kupujacych e38 to stare auto, koszmarnie drogie i trudne w utrzymaniu, duzo palące, do tego na ogol w fatalnym stanie itd itp wiec sprzedaz nie jest latwa bo zwyczajnie popyt na takie auto jest bardzo maly. Takie modele kupuje przewaznie stosunkowo mlody fan bmw, a tacy jak wiadomo z reguly duzo kasy nie mają. windowanie cen za dobry egzemplarz tez nie ma wiekszego sensu - chyba,ze komus sie nie spieszy i moze sprzedawac swoje auto 2lata. Nie oszukujmy sie,ale ktos, kto 'ma kase' nie kupi starego e38 za 40 ani podejrzewam nawet za 30tys. Bedzie wolal dolozyc drugie tyle i kupic nowsze, albo skusi sie na jakies mondeo czy tam inna insignie w dieslu z 2008r. Teraz patrzac na allegro to ceny e38 znacznie spadly,za 12-14 tys mysle mozna juz spokojnie kupic cos do jazdy. Kumpel wystawil ostatnio naprawde ladną 735.. nowy czarny lakier, silnik po kapitalce, felgi 19'' z e65, sekwencja LPG naprawde ladna i zadbana za 24 tys... wisiala 2tyg na allegro i zero telefonow

    Saillupus- czytajac Twoja wypowiedz odnoszę nieodparte wrazenie,ze reklamujesz swoje auto :) mogles ten elaborat strescic w 1 zdaniu ''jak szukasz e38 to kupuj moja, bo jest najlepsza'' :D akurat 750 wcale nie są najdroższe, w przypadku e38 cene ksztaltuje glownie rocznik i stan,pozniej wypas, a silnik dopiero na 3 miejscu. Gaz, porządny gaz jak najbardziej w takim aucie jest na plus i podwyzsza cene w naszym kraju, szczegolnie w przypadku 750. 730d wcale tak malo nie pali a 740d to juz wogole. i nie przesadzaj - za 27-30 tys da sie spokojnie kupic IDEALNE e38 i jeszcze sporo kasy zostanie. Trupy to kosztuja 8tys, stoi taka 750 w komisie w mojej dzielnicy za 8600 i szczerze mowiac nie jest tak tragicznie jesli chodzi o stan. Jesli chodzi o zawieszenie to w niemczech nikt nie kupuje najtanszych zamiennikow, wiec jesli w momencie zakupu nie jest wybite to jeszcze spokojnie dlugo dlugo u nas pojezdzi.
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 19-12-2011 o 13:51

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Bo to była 735, nikt ich nie chce i wydaje mi się że to są najtańsze modele bo już koszta V8 a mocy niewiele więcej jak w bardzo ekonomicznym 2.8

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    2.8 to ekonomiczny moze jest w e36, bo na pewno nie w e38 ;) a w jeździe pomiędzy tymi silnikami jest przepaść, podobnie jak w przypadku 3.0 V8 - niby pojemnosc ta sama, tylko 20ps więcej - ale jak po przejażdżce 2.8 na automacie wsiadlem spowrotem to mojego to zupełnie inna bajka. A spalanie 3.0 i 2.8 to jest niemalze dokladnie to samo w e38. 3,5 pali juz troche wiecej
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 19-12-2011 o 11:59

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A ja mysle ze 735 to najlepsze co mnie spotkalo . Nie zamienil bym nigdy na 4.4. Tym bardziej 2.8 . 3.5 to swietna rownowaga pomiedzy spalaniem a osiagami .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •