Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 137

Wątek: Jak wycenicie swoje e38? Dzisiejsza wartość zdrowego 7er

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar harry22
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    537
    BMW
    Lexus LS460 , EX E65 730d ,EX E38 728iA
    Skąd
    Bytom
    Panowie nie rozmawiamy tutaj o spalaniu !!! Macie do tego oddzielny temat;)
    Ciężko w tych czasach wycenić auto, tymbardziej że niestety 7er traci na wartości ze względu na obecne ceny paliw. Ludzie boją się kupować samochody z tak dużymi silnikami , więc i ceny spadają... Najbardziej widać to na przykładzie 750 :)

  2. #22
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    E38 750i V12 nie kupuje się po to aby patrzeć na spalanie, to pali aż miło i jest git. Na spalanie można patrzeć w przypadku mniej litrażowych silników a ktoś kto patrzy na spalanie na pewno nie kupi 750tki tylko wybierze 7er z mniejszym motorem. Dodatkowo na to też składa się mnóstwo innych czynników czy diesel czy benzyna, wyposażenie i cena już końcowa za 7er jak i sentyment i kwestia gustu bo przecież można mieć 730d i doposażyć ją.
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    raczej sie nie rozleci bo juz tak latała ;) chodzilo mi jedynie o odniesienie do osiągów, toyota jest przykladem w dobie dzisiejszych turbodiesli i czipów do nich takie osiągi po prostu nie są rewelacją. jesli chodzi o elastycznosc 100-200 to moim zdaniem jest lepiej/porownywalnie do mojego bylego e34 540i manual... tak więc nie spuszczajmy się nad osiagami 750i bo rakieta to nie jest, a przy takim gnieceniu na autobanie to pewnie spali ze 30l na 100km więc co to za frajda patrzeć co chwile na wskaznik paliwa podczas upalania :D

    Wojtku, ile Ci pali benzyny 2.8? mialem ten silnik w e36 i palil mi ok 10l przy normalnej jezdzie. Nie wierzę ze w e38 spali mniej jak 12. a moje 730 z kolei pali średnio 13 (wg kompa dokladnie 12,1) ale on nieco chyba zaniża
    Ostatnio edytowane przez extino ; 19-12-2011 o 16:37

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kolego Arti prosze zejdz na ziemie 220-250 non stop, hahaha starym bmw hahaha pozatym bmw chciało by mieć taką bezawaryjność i jakość wykonania jak toyota ,nie zapominajmy też że toyota ma leksusa i właśnie leksusa spróbuj porównać do bmw, bądzmy obiektywni

  4. #24
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    Wojtku, ile Ci pali benzyny 2.8? mialem ten silnik w e36 i palil mi ok 10l przy normalnej jezdzie. Nie wierzę ze w e38 spali mniej jak 12. a moje 730 z kolei pali średnio 13 (wg kompa dokladnie 12,1) ale on nieco chyba zaniża
    Średnie spalanie długoterminowe to ok. 11 l/100km (głównie po Wawie i sporadyczne wypady do 60 km za miasto)
    Średnia krótko terminowa
    a) 7,8 l/100km - dane ze specyficznego przelotu Zabrze-Warszawa, w nocy i znacznymi fragmentami we mgle. Jechaliśmy w dwa samochody z Anatolem. Prętkość 90km/h była wówczas już prędkością zawrotną ;D
    b) 8,2 l/100km - ostatnie lato, gdy leciałem na ślub Beziego. Nie oszczędzałem się, ale oczywiście bez szaleństw. Trasa Warszawa-Sanok (Brzozów)-Warszawa

    PS
    Przepraszam za OT. Mod pewnie wywali tego posta :)
    Gra muzyka

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Toyoty są w mojej rodzinie od 10 lat i z ręką na sercu mówię że ABSOLUTNIE ŻADNA nawet z teraz produkowanych Toyot, nie mówiąc o wcześniejszych, jakością ani materiałami nie może stanąć nawet przy e38 które generacyjnie ma 17 lat. Więc opowieści o jakości wykonania włóż między bajki, co innego bezawaryjność. Tutaj niestety wygrywa z BMW i to sporo, ale również być może dlatego że i konstrukcyjnie są to mniej skomplikowane samochody i zwyczajnie jest mniej rzeczy które mogą zawieść. Temat spalania to temat rzeka ale Panowie piszący o spalaniu 30L w 750 podejrzewam że nigdy w nim nie siedzieli, tym bardziej nie jechali. Myślę że użytkownicy V12 dobrze wiedzą ile spala przy prędkościach 200-240km.

    Wycena to ciężki temat, w zasadzie ceny dyktuje popyt, ale myślę, że większość z forumowiczów swoje pojazdy wyceni znacznie wyżej od średniej rynkowej ;)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    raczej sie nie rozleci bo juz tak latała ;) chodzilo mi jedynie o odniesienie do osiągów, toyota jest przykladem w dobie dzisiejszych turbodiesli i czipów do nich takie osiągi po prostu nie są rewelacją. jesli chodzi o elastycznosc 100-200 to moim zdaniem jest lepiej/porownywalnie do mojego bylego e34 540i manual... tak więc nie spuszczajmy się nad osiagami 750i bo rakieta to nie jest, a przy takim gnieceniu na autobanie to pewnie spali ze 30l na 100km więc co to za frajda patrzeć co chwile na wskaznik paliwa podczas upalania :D

    Wojtku, ile Ci pali benzyny 2.8? mialem ten silnik w e36 i palil mi ok 10l przy normalnej jezdzie. Nie wierzę ze w e38 spali mniej jak 12. a moje 730 z kolei pali średnio 13 (wg kompa dokladnie 12,1) ale on nieco chyba zaniża
    Pogadamy o tej TOYO za 10-12 lat...:D
    Born to be wild...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    kolego Arti prosze zejdz na ziemie 220-250 non stop, hahaha starym bmw hahaha pozatym bmw chciało by mieć taką bezawaryjność i jakość wykonania jak toyota ,nie zapominajmy też że toyota ma leksusa i właśnie leksusa spróbuj porównać do bmw, bądzmy obiektywni
    Nie wiem jak kto uzytkuje swoje BMW ale ja mialem pare dobrych tras i potrafilem z POZNANIA do STRYKOWA przeleciec 10 letnia 728i od bodajrze 3 bramki w Poznaniu do strykowa bylo jakies 208 km w 56 min albo zrobic 750i 2500 km w 26 godzin z noclegiem jeszcze i nigdy nie stalem na drodze z Pruszkowa do zakopanego 750 pochlaniala jakies 150 litrow paliwa ale 250km/h ciagnie na czworce piatke wrzucala tylko jak odpuszczalem gaz a na radiu nie dalo sie pogadac bo ciagle sie dialog rwal bo gubilem rozmowcow wiec mi nie piexxxxxxol ze sie nie da i ze sie rozleci. Bo NIGDY nie stalem na drodze a wozy zawsze byly robione na czas. a TOYOTA skonczyla sie na COROLLI ogorku i CARINIE
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 22-12-2011 o 10:09
    Born to be wild...

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    jokerow nie porównuj corolli albo awensisa do 7er postaw koło 7 leksusa LS i porównaj jakość

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    po1 Nie jezdzilem lexusem wiec nie porownuje ale osobiscie dla mnie to TOYOTA z innym znaczkiem po2 nie ja zaczolem porownania toyoty do BMW po3 nie taki jest temat rozmowy
    Born to be wild...

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    jokerow nie porównuj corolli albo awensisa do 7er postaw koło 7 leksusa LS i porównaj jakość
    Masz racje, stąd moja wypowiedź że Toyocie z 2011roku wiele brakuje do e38. Natomiast porównując właściwe klasy czyli w tym przypadku Lexa LS400 lub LS430 ( co jest już trochę na wyrost gdyż zaczął być produkowany wtedy gdy kończono e38 ) moim zdaniem e38 wypada o niebo lepiej. Miałem okazję krótki czas użytkować obydwa, a 750 poruszam się od dłuższego czasu, więc mam jako takie porównanie. Lexus mógłby wygrać pod względem wyciszenia, jakość wykonania niestety ''po japońsku'' - poprawnie ale bez szału. Czuję się po prostu jak w lepszej Toyocie.

    Ale faktycznie zrobił się OT :)

    Wracając. Osobiście za zadbane e38 po lifcie byłbym w stanie dać 35-40tys. Jeśli miałaby to być igiełka z przelotem do 100kkm ( co zdarza się w de ) to i adekwatnie więcej :)
    Ostatnio edytowane przez jokerow750 ; 19-12-2011 o 17:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •