Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 137 z 137

Wątek: Jak wycenicie swoje e38? Dzisiejsza wartość zdrowego 7er

  1. #131
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez bunioM3 Zobacz posta
    Witam kolegow ,wypowiadaja sie o swoich BMW i widze takie nie ktore glupie wypowiedzi ze szok.Jeden pisze ze robi 10000 tys kilometrow i dolozyl do bmw 10000 zl,no prosze was co wy wypisujecie auto bmw e 38 to zajebisty wypas,komfort,elegancja i wogole cool.Pisanie ze gaz jak jest to cena w dul bo lepiej zalozyc od nowa ,to dopiero koszty rosna bo instalacjia lpg to koszt 5000 tys zl,wiec gdzie sens,zgadzam sie auta np.w niemczech maja swoja cene zwlaszcza od prywatnego sprzedajacego,ja w zeszlym roku kupilem co prawda e 34 ale V8 W PIEKNYM idealnym stanie najechane 340000 tys,ale silnik idealny stan skor wogole igla,sa auta niedbane ,zniszczone brudne to fakt ale dzis ceny czesci nie sa az ta drogie,ja do swojej e 38 dolozylem 10000 ale zrobilem silnik,zawias a reszta to kosmetyka jednak wiedzialem jakie auto kupuje i liczylem sie z kosztami,kazdy by chcial kupic auto tanie i zajebiste ,oj nie takich aut nie ma ,a co do cen tak szukac od 18 tys do gory wtedy autko bedzie ok i przyniesie nam radosc z jazdy.
    Trzeba czytać ze zrozumieniem następnym razem.Mowiłem o tym, ze jak jest gaz to auto juz nie przedstawia duzej wartości-dlatego, ze jest to juz ingerencja karoserie silnik.Nie jest to już fabryczne auto.

  2. #132
    Początkujący Użytkownik Awatar JStroop
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Skąd
    Wschód ;-)
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Mowiłem o tym, ze jak jest gaz to auto juz nie przedstawia duzej wartości-dlatego, ze jest to juz ingerencja karoserie silnik.Nie jest to już fabryczne auto.
    Ma to sens jeśli mamy traktować auto jako klasyk, wtedy faktycznie każda przeróbka i ewentualny "Village Tuning" jest źle widziany. Jeśli ktoś kupuje auto tylko po to żeby się nim przemieszczać to gaz nic nie zmienia. Osobiście nie miałem, nie mam i raczej nie będę miał gazu i takiego auta bym nie szukał, ale jeśli komuś to pasuje to czemu nie. Co do zwiększenia wartość auta z gazem to ciężko się wypowiedzieć. Dla jednego jest to wydatek, jakaś inwestycja w auto, a dla innego źródło potencjalnych kłopotów.
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  3. #133
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez macheck Zobacz posta
    2. przestanie być w końcu dostępna pula samochodów rozbieranch na częsci (wszystko co było do rozebrania zostało rozebrane)
    Bardzo ważna obserwacja. Bo jak to nastąpi, E38 z auta użytkowego przerodzi się w samochód kolekcjonerski. Ciekawy przykład jaki ostatnio obserwuję to E36 M3, które już rośnie na wartości a za rok dwa może poszybować. Niestety nasze krowy nigdy prawdziwą gratką nie będą ale jak skończy się podaż części w tej formie którą znamy obecnie to na drogach tych aut pozostanie niewiele i raczej będą weekendowym wyborem dla pasjonatów którzy muszą mieć wszystko tip top.

    Moim zdaniem wartość zadbanego E38 nigdy poniżej 18tys nie spadnie. Mówię o trendzie ogólnym, nie o jednostkowych przypadkach że komuś się spieszy.

  4. #134
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    bedzie identycznie jak z e32, zostaną złomy po 3-4 tys i sprawne auta za 20 i tyle. tak przewiduje przyszłosc e38.... ogolnie ciezko handlować e38, albo sprzedajemy ponizej 10tys lub czekamy rok na klienta ktory i tak przyjedzie i powie ze malowany blotnik i kierownica nie z tego rocznika i do tego obszywana..

  5. #135
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Kolego IMPEX ok zgoda ze masz racjie ,ale mowimy o bmw e 38 jako ladnym aucie a nie o klasyku bo takie autka to nie 18000 tys tylko 30000 cenia sie i wiecej ,ja sam posiadam 3 sztuki i 2 z nich beda juz kalsykami jak bmw e30 touring odrestaurowane od podstaw i bmw e36 cupe tak samo i albo mowimy o samochodach juz klasykach albo o uzytkowych ?sorki za bledy nie chcialem nikogo urazic ,pozdrawiam

  6. #136
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ulv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    154
    BMW
    ex E38 750i
    Skąd
    Chorzów
    Czy jeśli samochód przejeżdża 3-5 tys. km rocznie, to będzie klasykiem czy użytkowym?

  7. #137
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Ależ dyskusję tu rozpętałem... ;) E38 jest... użytkowym klasykiem :] Takim youngtimerem. Autem, które wymaga szczególnej troski jak klasyk, ale nadaje się jak najbardziej do jazdy na codzień... To, co je najbardziej boli, to wiek. Bo sama konstrukcja jest pancerna... Tu jakaś gumka sparcieje, tu jakiś przewód strzeli, tu jakiś kabel zaśniedzieje. Ale można to ogarnąć. Wczoraj dokładnie obejrzałem zawieszenie przy wymianie przewodów hamulcowych i znowu się wydatki szykują... :D Przedni zawias ładnie trzyma ale już gumy niestety parcieją więc będzie mnie za jakiś czas czekało w całości do roboty. Tył na szczęście mam ogarnięty. Ale taki już jego urok. Albo ktoś to auto kocha, ładuje kasę i się nie przejmuje, albo niech omija je szerokim łukiem...
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •