Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: naprawa 5HP30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin

    naprawa 5HP30

    Witam we wtorek biore się za naprawe skrzyni (brak wstecznego) może ktoś już to robił i da mi jakieś wskazówki na co mam spojrzeć i co dokładniej obejrzeć

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Osobiscie nie robilem ale po sprzedazy jednej z moich ex z 750 z 94 roku gosciowi padl wsteczny,w skrzyni jest jakis klin czy igla ktora sie scina kiedy czesto parkujesz pod gorke wtedy ciezej przesunac lewarek od skrzyni w inne polozenie i nastepuje za n-tym razem usterka ale koszt cos ok 700 zlotych u fachowca i wsteczny ozyl.Niemam niestety juz kontaktu do tamtego goscia bo bym sie wypytal. A jak by sie okazalo ze kicha to mam skrzynie do 750 z 98 roku,z angola z przebiegiem 38 000 mil.Nawet nie byl bity tylko zacielo sie podgrzewanie i wytlil sie fotel pasazera.Wziolem z niego nivo silnik i skrzynie.Nivo wsadzilem do swojego samochodu ale skrzynia i motor lezy juz z 2 lata nie uzywana mi sie nie przyda bo po lifcie sa jakies inne wtyczki czy cos tam,w kazdym badz razie do mojego 750 juz nie bedzie pasowac a pozatym mam nowa wiec moge odstapic w dobrych pieniadzach jezeli po 2 latach lezenia sie do czegos bedzie nadawala ;)
    Ostatnio edytowane przez ArtiWPR ; 19-12-2011 o 10:15
    Born to be wild...

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tobiasz Zobacz posta
    Witam we wtorek biore się za naprawe skrzyni (brak wstecznego) może ktoś już to robił i da mi jakieś wskazówki na co mam spojrzeć i co dokładniej obejrzeć
    Kolego temat skrzyń był wielokrotnie przerabiany na forum ,wstarczy użyć opcji szukaj ....

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem (moze zle szukam) i dlatego poprosiłem o pomoc

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    witam kolego jesli jestes zainteresowany to podam ci namiar na dobrego , konkretnegio i taniego czlowieka z olsztyna, fachowca , ktory zajmuje sie TYLKO naprawa skrzyn biegow, osobiscie naprawialem swoja u niego , zdiagnozowal mi problem wymienil olej filtr i tak dalej tez mam skrzynie 5 hp-30. Szczerze moge Ci polecic tego fachowca jesli jestes zainteresowany bnapisz na pw . pzdr

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    panowie dzisiaj rozebrałem skrzynie to zanczy miska (zadnych opiłków) elektrozawory zmiana filtra i oleju skreciłem wsio i zalałem olejem wsteczny się znalazł ale teraz 1 bieg mi się slizga a raczej wogóle go niema tylko taj jak by chciał sie załaczyć ale po sekudzie się rozłacza 2-3-4-5 oki co to może być na kompie wyswietliło mi jakieś czujniki predkości (zmieniłem mam 2 skrzynie na cześci ) elektrozawory wymienione co wymieniać dalej czy to może być sterownik ???


    Admin note:
    Masz na klawiaturze klawisz kropki i przecinka ?? Będzie łatwiej zrozumieć co piszesz.
    Ostatnio edytowane przez WojtekD ; 20-12-2011 o 22:35

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    najprawdopodobniej sterownik abs-u u mnie tak bylo , no i zwroc uwage na czujniki abs-u, u mnie po naprawie smiga lux pozdrawiam ;)!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    Chyba się nie zrozumieliśmy co ma ABS do skrzyni ? Dostałem dzisiaj sterownik od skrzyni założyłem dalej to samo tak jak by jedynkie odcinało. i raczej to nie jest uszkodzenie mechaniczne bo jak ustawie skrzynie na "2" to ciagnie ładnie do 4-5 tys pożniej się delikatnie śliźnie i załaczy się drugi bieg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •