Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: "klapa" hydrauliczna ciagle problemy

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    "klapa" hydrauliczna ciagle problemy

    Z gory przepraszam ze zaczynam nowy temat , ale juz przeczytalem doslownie wszystkie tematy na forum i z takimi problemami jak ja mam nikt nie mial do czynienia . Juz k... siedze 2 dzien w garazu i jestem zalamany tym podlaczaniem tej klapy .



    jak widac na tym zdjeciu , nie moge odpowiednio zamontowac pompy bo przeszkadza mi ta skrzynka czarna po prawej stronie ( nawet nie wiem co to jest ) . Na chwile obecna pompa siedzi na miejscu ale tej puszki czarnej nie moge przykrecic bo zachacza o pompe . Co ja mam z tym zrobic jest jakies inne miejsce na ta czarna puszke ?

    Mam tez problem z zainstalowaniem tego bialego modulu HKM poprostu nie ma na niego miejsca .

    2 problem to kable . Przeczytalem wds i za chiny nie moge dojsc jak podlaczyc to wszystko . Moze mi ktos to rozrysowac z opisem kolorow kabli ? Jedyne do czego doszedlem to ze czerwony to plus . No i zgadzaja sie 2 kable od czujnika polozenia klapy i 1 od wlacznika .



    Czy te elementy tez mam wymienic ? Zawias i zamek ( zastanawiam sie bo je tez dostalem w kaplecie ) .



    a tak wyglada moja kostka . Wszystkie te kable musza byc podlaczone ? Jak ogladam na e38.org w projekcie edwina to on ma tak jak by mniej kabli .



    P.S jesli ktos mi pomoze napewno sie odwdziecze ... aha ten kaplet z tego co widze po elementach to marzec 1998 roku wiec przedlift ( moze to ma znaczenie ze wzgledu na kolory kabli )
    Ostatnio edytowane przez technics ; 18-12-2011 o 11:54

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Będzie problem bo robiłem to już dawno temu i nie pamiętam który kabel gdzie, ale:
    czarną skrzynkę faktycznie ja tez nie miałem gdzie ulokować więc upchałem ją gdzie zostało miejsce, moduł hkm jest mniej więcej z prawej strony pompy nad nią wtyczką od góry, powinieneś znaleść dwa otwory bo w blasze montażowej hkm są chyba szpilkii. Zamka nie musisz zmieniać, ale cięgno które idzie od zamka z kluczem do zamka rygla jest inne i w połowie przechodzi przez nie dodatkowy siłownik który powinieneś mieć też w zestawie, do siłownika powinieneś mieć też mały czarny przekaźnik który znajduje się za schowkiem pasażera, przekaźnik jest sterowany dodatkowym kablem z GM-a, a przekaźnik steruje siłownikiem. Podłączenie jest w miarę proste ale ja już nie pamiętam który kolor kabla w które miejsce, ale większość kabli łączy się między hkm a klapą, hkm a pompa i hkm a przekaźnik za schowkiem i gm. Do przekaźnika za schowkiem idzie chyba jeden z szaro-zółty i biało czerwony linia cyfrowa, drugi szaro żółty idzie do środka klapy. Reszta kabli to już bagażnik i klapa i to możesz łączyć kolorami i wtyczkami, ważny jest tylko ten szary z zółtym on chyba biegnie od zamka z kluczem w klapie do hkm i z hkm właśnie na przekaźnik za schowkiem nie pomyl końców.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 18-12-2011 o 22:16

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    lockbud "Zamka nie musisz zmieniać, ale cięgno które idzie od zamka z kluczem do zamka rygla jest inne i w połowie przechodzi przez nie dodatkowy siłownik który powinieneś mieć też w zestawie, do siłownika powinieneś mieć też mały czarny przekaźnik który znajduje się za schowkiem pasażera, przekaźnik jest sterowany dodatkowym kablem z GM-a, a przekaźnik steruje siłownikiem "

    dostalem ten Siłownik pokrywy bagażnika ale nie mam do niego specjalnego powyginanego precika . Wogole gdzie on ma byc zainstalowany . Na real om tez nie ma nic na ten temat . Wogole w wersji z hydraulika nie ma tego na opisie .

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ja ten pręcik kupowałem w aso bo też nie miałem a właścicielowi przepadł. Śmieszne jest to że za kawałek drutu zapłaciłem chyba 70zł, ale jak go wymienisz i przelożysz przez niego silownik to miejsce wskaże ci ten pręcik, ważna jest też jego bardzo dokladna regulacja, raz sobie zatrzasnołem przez niego klapę i nie mogłem jej już otworzyć, więc ostrożnie, kilka prób na sucho bez zamykania klapy nie zaszkodzi.

    Na realoem napewno jest bo ja to kiedyś sprawdzałem, niestety dokładnego miejsca w którym powinien być ten siłownik już nie, jest tylko rysunek poglądowy samych części.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 18-12-2011 o 22:17

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    ale tego precika nie ma na real om . A moze juz ze zmueczania nic nie widze . Oki juz mam
    Ostatnio edytowane przez technics ; 18-12-2011 o 17:30

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...17&hg=41&fg=60

    Element nr 15, na rysunku jest prosty, ale w rzeczywistości jest odpowiednio wyprofilowany.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A ja nie rozumiem do czego to jest potrzebne ? W zadnym opisie montazu nie znalazlem nic na temat tego preta . Jutro jade do aso chcial bym zamowic wszystko co musze miec bo nie chce mi sie czekac na czesci znow tygodniami .

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Bez tego pręta z siłownikiem czasami klapa nie chciała się otwierać, w wersji z hydrauliką orginalnie nie ma odbojnika z wyrzutnikiem tylko sam odbojnik zwykła wkręcana guma, część nr 31 z linku powyżej. Sytuacja wygląda tak że ten siłownik za pomocą tego wygiętego pręta przytrzymuje zapadkę zamka w pozycji otwartej zanim chydraulika podniesie klapę, jak tego nie miałem czasami hydraulika nie zdążyła podnieść klapy bo zapadka nie odskoczyła. Niektórzy zostawiają odbojniki z wyrzutnikiem ale klapa z hydrauliką powinna podnosić klapę równomiernie od samego początku sama bez dodatkowych szarpnięć na początku za sprawą wyrzytników.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    No troszke mi sie rozjasnia . Wiec w klapie bez hydrauliki wogole nie ma Siłownik pokrywy bagażnika . Fajnie sie skalada bo ja mam ten silownik . Wiec brakuje mi tylko tego precika .¨
    A tak wygladal moj zestaw kupiony na allegro .



    Zastanawia mnie czy zawias i precik to wszystko co musze kupic

  10. #10
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Kup jeszcze olej do uzupełnienia w pompie, chyba Boss tym handluje i nie widzę przekaźnika który ma być za schowkiem, a na 100% go nie masz. Poza tym troche tam na mętlik i nie wszystko rozpoznaje. Szkoda też że nie wziołeś sterownika GM, on steruje wcześniej wspomnianym przekaźnikiem który uruchamia silownik w klapie, nie wiem czy w wersji bez hydrauliki GM jest zaprogramowany na wysyłanie takiego impulsu.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 18-12-2011 o 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •