Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: "klapa" hydrauliczna ciagle problemy

  1. #21
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    K-bus masz obok skrzynki z przekaźnikami, są tam polączenia na wsówki wielu rodzaji kabelków, dojdziesz po kolorze.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    a co to wogole jest k bus ? jakis modul tez ?

    lockbud- ale zeby wogole odpalic pompe od hydrauliki to musze podlaczac ten silownik z precikiem . Nie mozna jej jakos uruchomic zeby wogole zobaczyc czy zestaw dziala ?
    Ostatnio edytowane przez technics ; 25-12-2011 o 18:25

  3. #23
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    O ile się nie mylę to w BMW są dwie takie linie i-bus i k-bus są to klinie cyfrowe którymi są połączone moduły między sobą, jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Przez te linie kodujesz i diagnozujesz dany moduł, co powinieneś uczynić po montażu dodatkowego modułu jakim jest hkm. Co do uruchomienia hydrauliki to nie musisz zakladać tego siłownika żeby system zadziałał, ale może wystąpić potrzeba małej pomocy przy początkowym podnoszeniu klapy, czyli będziesz musiał podnieść klapę ręcznie w chwili otwarcia około 1cm i dalej powinna iść sama. Pamiętaj o uzupełnieniu pompy olejem, używaj tylko odpowiedniego oleju, żadne wynalazki, na pojemniczku masz wskaźnik poziomu, takie kółeczko z czterema strzałkami do tego miejsca jest max.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    ale wymogiem nr 1 aby zadzialala klapa jest podlaczenie tego kabla k-bus ? Bo wlasciwie tylko ten mi pozostal do podlaczenia . Narazie podlacze to jutro bez tego silownika w klapie . Chce zobaczyc czy to wogole zadziala .

  5. #25
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Raczej nie, wzbudzenie klapy do dzialania powoduje podanie impulsu masy na przewód szary z żółtym, nie bardzo kumam twój schemat, co oznaczają ponumerowane kółka i nr 12 szary z zółtym (główny modół)?
    Po mojemu to jest tak szary z zółtym idzie od zamka w klapie gdzie wkładamy kluczyk, po naciśnięciu zamka hkm powinien dostać impuls do otwarcia klapy, zakładam że to nr12 na twoim schemacie i nr 4 szary z żółtym wędruje do modułu gm za schowkiem pasażera który też podaje impuls do otwarcia klapy za pomocą przycisku przy nodze kierowcy i pilota w kluczyku,

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ponumerowane kolka to piny w kostce . Na tej podstawie rozrysowalem schemat z wdsa . Ja juz wiem jak wszystko podlaczyc . Bardzo mi pomogly twoje info . Wielkie dzieki

  7. #27
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Spoko jak coś to pisz :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Dzis juz podlaczylem te szare z zoltym kable , ale niestety klapa ani drgnie . Jedyny kabel jaki pozostal to ten k-bus . Z tad moje pytanie czy bez tego kabla k-bus powinna klapa chodzic ?

    Juz mam rozebrany schowek , wiec pewnie wepne dzis ten ostatni kabel . Tylko martwi mnie ze klapa nawet ani na sekunde nie zadziala .

  9. #29
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    podłącz k-bus zobaczymy, możesz spróbować dotknąć przewodem szaro żółtym bezpośrednio do masy, najlepiej tym który powinien iść z hkm do klapy.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    probowalem robic tak jak piszesz i nic cisza . moze uda mi sie podlaczyc ten k-bus dzis wieczorem wtedy napisze czy cos drgnelo . Bozatym posprawdzam wszystkie masy , moze cos nie styka .

    Juz teraz moge stwierdzic ze bardzo problematyczne jest podlaczenie tej klapy . Myslalem ze bedzie o wiele latwiej .
    Szkoda ze w internecie nie ma prostego rysunku co gdzie powinno byc podlaczone . A nie takie szukanie po omacku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •