Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: "klapa" hydrauliczna ciagle problemy

  1. #11
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    No troszke mi sie rozjasnia . Wiec w klapie bez hydrauliki wogole nie ma Siłownik pokrywy bagażnika . Fajnie sie skalada bo ja mam ten silownik . Wiec brakuje mi tylko tego precika .¨
    A tak wygladal moj zestaw kupiony na allegro .



    Zastanawia mnie czy zawias i precik to wszystko co musze kupic
    Patrzac na zdjecie ktore zamiesciles w tym zestawie brakuje jeszcze lewego zawiasu klapy (przystosowanego do montazu silownika hydr.)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 18-12-2011 o 22:45
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Klapa ciag dalszy . Wczoraj dostalem zawias , dzis mam juz zamontowane wszystko od strony mechanicznej . Pozostaje mi podlaczyc wszystko elektrycznie i tu zaczynaja sie schody .


    Czy schemat jaki narysowalem jest poprawny . Moze ktos mogl by mi podpowiedziec co i jak . Pozatym wedle tego co narysowalem a opieralem sie na wds , musze przeciagnac przez wiazke z prawej strony mase kabli . Na zdjeciach jakie widzialem w internecie ludzie przeciagaja po 2 kable a u mnie wyglada jak bym mial przeciagnac 6 cienkich . Tam juz nie ma miejsca ...



    a tu rys z wds

    pozatym jak widac nie wiem co zrobic z pinem nr 12 .



    Naprawde nikt nie pamieta jak sam montowal klape ? Czytam tyle tematow i conajmniej kilka osob montowalo naprawde tak ciezko odpowiedziec na pytanie gdzie podlaczyc kilka kabli . Na chwile obecna zostaly mi 2 kable z kostki do podlaczenia kabel z pinu 13 bialy\czerwony\zolty . oraz pin 4 kabel szary\zolty .

    Ja tylko z mojej strony moge obiecac ze na 100% jak tylko odpale moja klape i wszystko bedzie dzialalo , opisze wszystko w faqu . Bo to jest skandal masa opisow w internecie a tak naprawde to pokazane tylko jak zamontowac wszystko od strony technicznej co wydaje mi sie o wiele latwiejsze nic elektryka
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 23-12-2011 o 21:35

  3. #13
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Do przekaźnika za schowkiem idzie chyba jeden z szaro-zółty i biało czerwony linia cyfrowa, drugi szaro żółty idzie do środka klapy. Reszta kabli to już bagażnik i klapa i to możesz łączyć kolorami i wtyczkami, ważny jest tylko ten szary z zółtym on chyba biegnie od zamka z kluczem w klapie do hkm i z hkm właśnie na przekaźnik za schowkiem nie pomyl końców.

    Przeczytaj jeszcze raz, dokładnie w które miejsca nie pamiętam ale napewno idą te kable za schowek pasażera, do przekaźnika którego nie masz. Jak wyciągniesz skrzynkę z przekaźnikami to zobaczysz wolne miejsce obok małego czarnego przekaźnika, tam trzeba podłączyć drugi taki z kablami od hydrauliki i GM-a

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    no to juz mniej wiecej wiem bo to nawet mowi wds . Moze jutro uda mi sie dobrac do tego schowka . Tylko ze wds nie mowi nic o zadnym przekazniku . Zreszta zamiescilem schemat z wds a . Jesli ktos by mnie tylko nakierowal na wlasciwa droge . Juz mi naprawde niewiele pozostalo . Juz mi sie nawet swieci przycisk od otwierania .


    Jak mi sie nie uda , to zaczne na pale podlaczac tam gdzie mysle ze powinno byc to podlaczone .

  5. #15
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Jak wyciągniesz skrzynkę będzie wolne miejsce (pierwsze po lewej) obok takiego małego czarnego przekaźnika. Drugi taki sam musisz założyć w wolne miejsce, steruje on tylko siłownikiem w klapie, nie jest w żaden sposób połączony z hkm czy innym ustrojstwem od hydrauliki, dlatego w wds nic o tym nie ma. Przekaźnikiem steruje gm, a przekaźnik otwiera siłownik, więc musisz pociągnąć jeszcze jeden dodatkowy kabel oprócz tych dwóch.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    czyli jak juz bede mial ten przekaznik to od nigo gdzie mam wpiac ten kabel ? Bo z tego co piszesz to nie do kostki od modulu . Tylko gdzies do klapy tylko gdzie .

  7. #17
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    steruje on tylko siłownikiem w klapie. Przekaźnikiem steruje gm, a przekaźnik otwiera siłownik, więc musisz pociągnąć jeszcze jeden dodatkowy kabel oprócz tych dwóch.
    ....................

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    lockbud ja nie rozumiem co ty piszesz o jaki silownik tobie chodzi ? Piszesz silownik w klapie ale w e38 jest tylko jeden silownik hydrauliczny jest on zamontowany na zawiasie i do niego nie idzie zaden kabel . Dlatego pisze gdzie w instalacje ja mam sie wpiac z tym kablem ze schowka .

    Moze tobie chodzi o ten kabel co idzie do K-Bus ?
    Ostatnio edytowane przez technics ; 25-12-2011 o 12:52

  9. #19
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Chodzi mi o ten siłownik elektryczny w środku w klapie do którego miałeś dokupić wygięte cięgno w aso :)
    A te dwa przewody z chyba biały z czerwonym będzie k-bus a szary z zielonym do gm-a, i trzeci właśnie z dodatkowego przekaźnika za schowkiem do siłownika elektrycznego w klapie :)
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 25-12-2011 o 17:48

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    aha wiec do schowka musze ciagnac 3 kable ? czy ten k bus jest gdzies z tylu ? Sa rozne opisy i wszyscy pisza o jednym kablu do schowka .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •