Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: 745i jakie wtryski Hana

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    A jak to jest z ciśnieniem bo na zielonych wtryskach trzeba ustawić wieksze niż na niebieskich ma to jakiś zły wpływ jesli ciśnienie będzie ustawione mniejsze przy niebieskich bo producent przy tej mocy zalecał ciśnienie 0,8 a zielone pracowałby przy 1.0 tylko nie mogę znaleźć tej strony z tymi wyliczeniami

  2. #12
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Sebastian nie będę polemizować z Tobą gdyż na pewno wiesz lepiej ode mnie.Ja mam to w aucie auto jak dla mnie jeżdzi i to jest najważniejsze dla mnie.

    Nie róbmy OT w temacie.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    13
    BMW
    nie mam
    Skąd
    Gliwice-Zbrosławice
    Cytat Zamieszczone przez wiekszy Zobacz posta
    A jak to jest z ciśnieniem bo na zielonych wtryskach trzeba ustawić wieksze niż na niebieskich ma to jakiś zły wpływ jesli ciśnienie będzie ustawione mniejsze przy niebieskich bo producent przy tej mocy zalecał ciśnienie 0,8 a zielone pracowałby przy 1.0 tylko nie mogę znaleźć tej strony z tymi wyliczeniami
    Sądzę, że ciśnienie rzędu 1,0 będzie za niskie dla niebieskich, nie mówiąc o zielonych H2000. Ze względu na stałą (nie zawsze, wiem) wartość ciśnienia w kolektorze, mnożnik dla wyższych obciążeń wychodzi w tych silnikach większy, niż dla biegu jałowego, wymagana jest bardzo specyficzna konfiguracja sprzętowa, żeby auto jeździło naprawdę dobrze. I podstawą takiej konfiguracji jest większa wydajność wtrysków, niż miałoby mieć to miejsce przy typowym układzie silnika z przepustnicą, o zmiennych ciśnieniach MAP. Oczywiście możnaby wyobrazić sobie takie ciśnienie, przy którym zielone Hana2000 dałyby radę z racji ich przepustowości, ale byłoby to ciśnienie rzędu 1,6-1,7 bara, gdzie można zaobserwować wyraźny spadek ich szybkości (a wraz z nią - stabilności przy krótkich czasach wtrysku) z racji "dobicia" wysokim ciśnieniem. Więc nie ma sensu kompletnie.

    A przedziały ciśnień o jakich Kolego mówisz - są z innej bajki. Nie należy zbyt ślepo wierzyć deklaracjom producenta co do wydajności, podobnie jak co do wydajności reduktorów, które bywają, przy uwzględnieniu wszelkich parametrów, kosmicznie zawyżone (patrz KME Gold na przykład).

    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Sebastian nie będę polemizować z Tobą gdyż na pewno wiesz lepiej ode mnie.Ja mam to w aucie auto jak dla mnie jeżdzi i to jest najważniejsze dla mnie.

    Nie róbmy OT w temacie.
    Myślę, że nie będzie OT, jeśli stwierdzę, że chodziło mi tylko o to, żeby chłopak nie założył zielonych H2000 (H2100 są bardzo rzadko używane i niepopularne, więc warto uwzględnić, że jak ludzie mówią Hana - to mają na myśli H2000). A tak się mogło stać po Twoim pierwszym poście. Sprawa jest wyjaśniona i ok.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 19-12-2011 o 10:22 Powód: Proszę, edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    50
    BMW
    745i (e65)
    Skąd
    Ciechanów
    montuje mi lpg i instalator założył mi hana niebieski i zrobiłem 300km i jest lux instalator mówi ze są zadłuże i da mi zielone zamiast tych co robić te zostawiać czy zmieniać na zielone?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •