Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zawias klapy hydraulicznej .

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    zawias klapy hydraulicznej .

    mam pytanie roznica miedzy zawiasem zwyklym a do klapy hydraulicznej to tylko rodzaj mocowania teleskopu ? Chodzi mi o to ze zamiast kuleczki jest waleczek ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Inne są też rozstawy śrub (tak słyszałem nie widziałem).
    Za to nie ma praktycznie różnicy w cenie w ASO koszt chyba coś pomiędzy 120-150zł sztuka, element czarny do lakierowania.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 16-12-2011 o 23:02
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Inne są też rozstawy śrub (tak słyszałem nie widziałem).
    To akurat różnica przedlift - polift

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    mam pytanie roznica miedzy zawiasem zwyklym a do klapy hydraulicznej to tylko rodzaj mocowania teleskopu ? Chodzi mi o to ze zamiast kuleczki jest waleczek ?
    Dokładnie tak. Jak już szajboos wspomniał różnica w rozstawie wynika tylko z powodu przedlift i polift. Sam klapa też jest inna. Górny próg(przełamanie z poziomego w pion) jest inny.
    Mając przedliftową klapę i hydraulikę z przedlifta nie ma problemu z montażem. Analogicznie jest z poliftem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Czyli jak mam przedlift musze zamowic zawias do przedlifta ale od hydrauliki ? Powiem wam ze masakra z ta klapa myslalem ze o wiele latwiej bedzie to zainstalowac . Wogole mialem problem zeby zamocowac pompe z prawej strony u mnie bylo tam kilka przekaznikow musialem je przesunac . Tak samo z tym modulem bialym powinien byc nad pompa a u mnie juz tam nie ma miejsca . Pozatym z moim kapletem dostalem jeszcze zamek z calym mechanizmem , ten rygiel co sie montuje na klapie i jeszcze jeden element silownik klapy bakaznika . Musze tez te elementy przeszczepic ?

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Jest na to wszystko orginalne miejsce, nic nie trzeba przesuwać czy przerabiać.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Moze i jest ale jak nie mam 2 auta zeby wszystko zobaczyc co i jak to bardzo ciezko jest dojsc . A zdjecia jakie mam z e38.org sa bardzo skromne . Wogole nie ma dobrego opisu krok po kroku jak to zrobic . Dzis jak czas pozwoli zamontuje wszystko co sie da . A zawiaz zostawie na koniec .

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie baw się w przeróbki standardowych zawiasów bo szkoda czasu.
    Taki numer nie przejdzie, ten układ jest tak precyzyjnie ustawiony, że najmniejszy luz na fabrycznym zawiasie sprawia, że klapa się nie podniesie.
    Na przyszłość to polecam kupić komplet czyli cały mechanizm od razu z zawiasami i klapą.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Coboss takie rzeczy tylko w erze ... Wiesz jak trudno trafic taki kaplet. Pozatym w tym samym czasie kupowalem jeszcze zestaw dla mojego brat . On dostal w kaplecie zawiasy . Ja myslalem ze do 97 roku juz nie trzeba zmieniac . Okazalo sie ze jednak tak . Wydaje mi sie ze i tak ladnie trafilem z tym zestawem .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    jak chcesz jakieś zdjecia to napisz co cie interesuje to zrobie u siebie i wstawie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •