Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Różnica między PB98 i PB98 Ultimate/95 V-Power/V-Power Racing

  1. #11
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Kiedyś miałem małą przygodę, wlałem 95 na BP i po 400 km z Poznania do Katowic zaświeciła się kontrolka silnika (jakiś błąd spalania, mieszanki czy coś). Błędy pokasowałem i wlewam teraz 98 Ultimate na BP i jest bez problemów. Jeśli chodzi o pracę silnika na postoju to na PB95 i PB98 Ultimate chodzi wg mnie tak samo cicho. Jedyne co odczuwam to z wydechu 98 Ultimate jakoś mniej śmierdzi niż PB95.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    witam ja troszeczke inaczej patrze na paliwa i nie wypisuje głupot jak niektórzy gdyż mam wgląd do dokumentów paliw bo pracuje na shellu w bdg. i moge śmiało powiedzieć że różnica miedzy racing a zwykłą pb jest ogromna moje auto gada tak samo

  3. #13
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez lostami1988 Zobacz posta
    witam ja troszeczke inaczej patrze na paliwa i nie wypisuje głupot jak niektórzy gdyż mam wgląd do dokumentów paliw bo pracuje na shellu w bdg. i moge śmiało powiedzieć że różnica miedzy racing a zwykłą pb jest ogromna moje auto gada tak samo
    A jaka jest różnica między zwykłą PB95 a Shell 95 V-Power?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ja leje LPG vpower racing tysiac pincet sto dziwincet oktanow i jest zdecydowanie lepiej.
    Otoz jak ktos wczesniej napisal, jesli auto ma wyzszy stopien kompresji - to i owszem benzyna wysokooktanowa(98 wzwyz) zda egzamin i auto moze lepiej jezdzic, natomaist w przypadku e38, czyli w pelni cywilnego silnika, to lanie tej benzyny to dorabianie koncernow - roznica mala moze byc w czystosci - poza tym to moze subiektywne odczucie - tak jak niektorzy po zalozeniu stozka pisza ze niby maja wiecej koni....
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #15
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lostami1988 Zobacz posta
    nie wypisuje głupot jak niektórzy gdyż mam wgląd do dokumentów paliw
    Zdradzisz nam co takego "tajnego" jest tam zapisane... ???

  6. #16
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Tutaj mały test paliwa 95 i 98

    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 16-12-2011 o 01:05

  7. #17
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    W instrukcji jest zapis o paliwie super- w niemczech benzyna super to 95, 98 to super plus, a zwykla ma 91oktan (jakies 2 lata temu zostala wycofana z obiegu) wiec nie ma co kombinowac z 98.

    "Wyrwy" i inne "Fi-powery" niemiec na oczy nie widzialy to zwykla benzyna do ktorej kiero stacji na zbiornik 10.000L wlewa kanisterek jakiegos badziewia zwanego uszlachetniaczem.
    No patrz, typowy Polak, nie ma potwierdzenia, a w necie pisze. Firma, w której pracowałem transportuje te paliwa dla Shella z Niemiec do Polski od lat i mam info z pierwszej ręki, a Ty wiesz swoje. Nie zauważyłes jak paliwa V-Power są zależne od kursu euro? Poza tym każdy leje na co go stać, są to paliwa lepsze, ale ja również nie leję, bo ceny chore, w ogóle nie jeżdżę ostatnio BMW wcale, bo to wyrzucone pieniądze na paliwo.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 16-12-2011 o 07:27
    pozdrawiam Bartek

  8. #18
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    w ogóle nie jeżdżę ostatnio BMW wcale, bo to wyrzucone pieniądze na paliwo.
    Ja mam inne zdanie na ten temat:). Może i pieniądze wyrzucone na paliwo, ale to pieniądze na paliwo do BMW :-)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    np. jest napisane do jakiej temperatury są paliwa i faktyczna wartość oktanowa czy cetanowa jak i również wyniki z testów paliw na mrozie dokładna temperatura krystalizacji w filtrze itp. przy gazie moge sprawdzić czy zimą faktycznie jest więcej propanu, może wszyscy nie wiedzą ale pomimo że gaz ma temperature minusową to nie zawsze można jezdzić autem jak jest np minus 30 . gaz również ma swoją wytrzymałosć na mróz. parownik nie da rady go odparować i może się to skończyć nawet uszczelką pod głowicą. i oczywiście shell sprowadza v powery z niemiec w przeciwieństwie do innych koncernów które masowo ciągną swoje vervy i dynamici z bazy PKN

  10. #20
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez lostami1988 Zobacz posta
    i oczywiście shell sprowadza v powery z niemiec w przeciwieństwie do innych koncernów które masowo ciągną swoje vervy i dynamici z bazy PKN
    Z tego co ja się orientuję to V-Power jest importowany z Niemiec, ale tylko V-Power Racing 100 oktanów.

    V-Power 95 jest "wytwarzany" w Polsce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •