Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: drgajacy silnik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4
    BMW
    e38
    Skąd
    ostrów wielkopolski

    drgajacy silnik

    witam
    mam problem z moja e38 2,5 tds a mianowicie

    mialem wycieki z pompy wtryskowej wiec postanowilem sie tym zajac wstawilem autko do mechanika i wszystko fajnie do czasu odpalenia wtedy zaczely sie schody auto zaczelo sie dlawic i nie wchodzi na obroty (dodam ze w momencie odpalenia i chwile po tym jest ok dopiero chwilke pozniej tak sie robi) zostal zmieniony nastawnik dawka ustawiona jak dla 725 ma byc a tu lipa odpale rusze i po paru metrach zaczyna sie podczas ruszania nie ma sily ruszyc buja sie powoli i po chwili dostaje "kopa" przy tym kopci strasznie. Po kilku godzinach zabawy z przestawianiem pompy odpiolem wtyczke z czujnika znajdujacego sie nad pompa w bloku silnika (dwa piny). I odpala jezdzi na kompie zero bledow odczyty z wszystkich czujnikow ok wiec co to za czujnik i co on ma do pompy. A droga rzecz to to że po tym wszystkim strasznie silnik drga przy rownej jezdzie na rownych obrotach silnik wpada w rezonans i trzesie cala buda dobija mnie to moze ktos mial taki sam problem i cos doradzi

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    teraz to dokladnie nie pamietam jak to bylo w moim w TDSie ale czujnik ktory odpiales to chyba czujnik temperatur,ktory zreszta nie ma nic do tego..(chyba ze chodzi Ci o czujnik pod kolektorem ssacym-o ile go masz, bo wychodzily rozne wersje)
    a jak silnik buja to moim zdaniem zla dawka. Ustawiales kompem czy na oko? Nastawnik rowniez byl czyszczony?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4
    BMW
    e38
    Skąd
    ostrów wielkopolski
    dwa rozne nastawniki robia to sam dawka byla komputerowo niestety nie pamietam ile ale cos kolo 4-5 czujnik temperatury mam nakoncu bloku w strone przegrody 4-piny temperatura do kompa i na licznik (tak mowi elektryk) a czojnki ktory odpiolem jest zaraz nad pompa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •