Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 200

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!

  1. #11
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Moim zdaniem winny nie okazał się olej, a "błąd serwisanta".

    Skoro na zgaszonym silniku po odkręceniu korka wlewowego nadal nie wylewał się olej to było go stanowczo za mało. Na odpalonym silniku(skrzynia na P, tak przynajmniej zaleca TIS) powinno się nalać oleju do takiego poziomu aż zacznie się wylewać. Jak silnik zgasisz to olej zleje się ze skrzyni do miski i tym bardziej będzie się wylewać. Skoro nie wylewało się nic to moim zdaniem brakowało sporej ilości oleju
    Dokladnie- jazda bez lub ze zbyt mala iloscia oleju nie sluzy skrzyni, wiec na sie co dziwic ze skrzynia sie skonczyla- do myslenia powinno ci dac szarpniecie zaraz po tym co nazwales "wymiana".
    Tak na oko w skrzyni brakuje okolo 3L oleju- jak nie chce jechac to nie piluj jej na obrotach bo spalisz ja doszczetnie.

    p.s: wymiane oleju w momencie jak juz skrzynia szarpie mozna sobie darowac bo to tylko wyrzucanie pieniedzy. Olej wymienia sie co 60-100tkm a nie dopiero wtedy jak zaczyna szarpac (wtedy jest juz za pozno)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Acerbus Zobacz posta
    Po wlaniu 8 litrów z korka nie poleciała kropla
    To trochę dziwne bo na wyłączonym silnku już powinno się przelać...pewnie za moment by się przelało,zabrakło Ci cierpliwości...
    Cytat Zamieszczone przez Acerbus Zobacz posta
    Auto odpaliłem i przeleciałem przez wszystkie biegi.
    I na odpalonym silniku powinieneś dalej dolewać aż do przelania...
    Cytat Zamieszczone przez Acerbus Zobacz posta
    Zgasiłem sprawdziłem czy z korka coś leci. Nic nie ciekło.
    Wyjechałem z warsztatu do domu.
    Wyjechaleś z o dużo za małą ilością oleju w skrzyni...Nie wiem jak w 5HP24 ale w 5HP30 wchodzi 13.5 litra...ja przy wymianie dolewałem olej aż do przelania na pracującym silniku z wbitym wstecznym i pracującą klimą...Myślę,że jeszcze jest czas na uratowanie skrzyni,wjedź na kanał,na włączonym silniku odkęć korek i dolewaj aż do przelania...powinno pomóc.Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 14-12-2011 o 17:17
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    dzięki za rady i komentarze, człowiek się uczy caaały czas :) dobrze że mam moje Nismo, ratuje mnie od nie ruszania sie z domu :P

    Co do wymiany po zalaniu skrzyni olejem odpalilem i przelecialem wszystkie biegi, pozniej zgasilem i ponownie taka sama procedura. z pod korka w skrzyni leciała mała stróżka oleju.

    Rozumiem ze mam teraz odkręcić korek włączyć silnik i dolewać aż będzie lecieć?

    Podjechałem autem do warsztatu.
    Nic nie szarpał żadnych błędów.
    Na kanale dolałem resztę oleju 2l prawie. 10l w sumie. Dolewanie przy włączonym silniku jest nie realne. Wystarczy lekko odkręcić korek żeby leciała z pod gwintu stróżka. Ciśnienie wypycha olej.
    Wyobrażam sobie że po odkręceniu korka będzie wypychać olej pod ogromnym ciśnieniem.
    Przeleciałem się parę razy w tą i z powrotem i wydaje mi się że jest gorzej.
    R załącza sie jakby dwufazowo i cholernie szarpie autem.
    Żadnych błędów tylko przy mocniejszym dodaniu gazu szarpnie wydaje mi się ze między 2-3biegiem.
    Co proponujecie?
    Zwalić skrzynie i jechać z nią do speców od ASB czy szukać skrzyni?
    Kumpel z dawcą z Anglii będzie dopiero 23grudnia :(
    Ostatnio edytowane przez Acerbus ; 14-12-2011 o 21:41

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witajcie a nie uważacię że ze zbyt małą ilością oleju to i sprzęgło może szwankować ? bo ja stawiam na to lub poprostu padło skoro się ślizga a nie wyskakuje mu znany komunikat.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    koledzy jeśli jest za niski poziom oleju to pojawiają sie krutkie przerwy w transmisji bo poprostu pompa łapie powietrze a kolego zmieniałeś filtr może tam coś sie dzieje niewiem jak tutaj ale w e65 na szarpiącą skrzynie pomaga adaptacja sterownika

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    to że ciężko rusza do przodu to pewnie jest w trybie awaryjnym i rusza z 3

  7. #17
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Miałem taki przypadek w 725tds, nalane było za mało oleju i działała w trybie awaryjnym. Skrzyniarze (rakowa) powiedzieli że stan oleju sprawdza się tak, że odpalasz auto dajesz na D i jak leci z korka tzn że jest wystarczająco. Nie wiem ile w tym prawdy, ale zrobione zostało tak jak powiedzieli i skrzynia śmiga bez problemu już z pół roku.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    silnik musi być zimny bo ten olej znacznie się rozszerza... najpierw wlewasz az się przeleje potem odpalasz i dolewasz az się przeleje zakręcasz i gotowe.. co wy tu tworzycie za czary... trochę logiki panowie... pomału robi sie leksykon z wymiany oleju w asb... jeżeli bedą tacy co twierdzą ze sie nie wymienia oleju w asb to nadal bedą z nimi problemy.. jak by wymieniano olej regularnie od nowosci nigdy od normalnej jazdy nie ma prawa pasc skrzynia... wiedz odpowiedzmy sobie sami dlaczego niektórzy twierdzą ze od wymiany oleju może paść skrzynia

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Podstawowe pytanie, kiedy ostatnio przed Twoją wymianą była robiona poprzednia. Jeżeli nigdy to logiczne, że skrzynia klęknie. Ja mam nalatane 300 tyś, wymiana oleju co 50 tyś od nowości i pasażerowie nie wiedzą, kiedy się biegi zmieniają. Możliwe, że zostałeś kolejną ofiarą oleju lifetime.
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    TIS podaje temperaturę oleju w skrzyni między 30 a 50*C do poprawnego sprawdzenia poziomu. Silnik lepiej mieć zimny, bo skrzynia szybko złapie temperaturę jeśli silnik będzie ciepły.

    W oplu FWD na bagnecie z automatu są 2 punkty. Jeden dla temperatury ok. 20*C, drugi dla 80*C. Tam gdzie jest maks dla 20*C, tam jest minimum dla 80*C więc temperatura ma znaczenie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •