Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 200

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!

  1. #111
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Dla tych, którzy twierdzą, że oleju się nie wymienia, niech mój błąd będzie przykładem.
    Miałem auto pół roku, zrobiłem około 10 tyś kilometrów. Wszystko było ok. W końcu zaczął się problem szarpania, ale tylko w momencie kiedy skrzynia wrzucała 5 bieg. I redukowała z 5 na 4. Zacząłem zbierać się na wymianę oleju i jak to bywa, na zbieraniu się skończyło. Później co raz częściej występowało szarpanie przy redukcji biegów, później skrzynia głupiała, po redukcji i np. wyprzedzeniu nie chciała wrzucać 5 biegu, musiałem jej pomagać tiptronic'iem albo zwyczajnie czekać kiedy łaskawie zmieni bieg. W końcu wystąpił problem z ruszaniem. Auto zachowywało się jakby cały czas był zaciągnięty ręczny hamulec. Na desce w dalszym ciagu zero błędów. Auto wylądowało u mechanika, na podnośniku okazało się, że skrzynia jest zalana olejem i dopiero jak wrzuciliśmy drive i podnieśliśmy ją na podnośniku wyrzuciła błąd. Na tym zakończyła się jazda tego auta. Diagnoza: pęknięty kosz forwardu. Koszt: wymiana kosza i tarcz 3 tyś zł , generalny remont 4 tyś zł. Decyzja:.... szukamy drugiej skrzyni.... przerobiłem już dwie, a auto od 4 miesięcy stoi na placu i czeka na trzecią.

    Także dobra rada, olej w automacie się wymienia, najlepiej w dobrym serwisie, wcześniej miałem e39 3.0d też w automacie i olej wymieniali mi debile, a nie mechanicy(nawet tego nie wiedziałem). Dopiero po jakimś czasie wyszło, że robili sobie jazdy próbne praktycznie bez oleju i testowali ile dolać. Auto zmieniło właściciela (sprzedałem dobremu koledze). nie minął miesiąc zaczęło się szarpanie i przeciąganie biegów. Nie muszę chyba mówić jak głupio się czuje człowiek sprzedając ( z jego punktu widzenia ) idealny samochód, który okazuje się nie do końca sprawny.

  2. #112
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez kociubek Zobacz posta
    auto od 4 miesięcy stoi na placu i czeka na trzecią.
    Wszystkie miały pęknięty kosz?

    Hmmm...
    Wydaje się, że właściciele samochodów jeszcze nie są gotowi, żeby uwierzyć w "zużycie skrzyni automatycznej" -- myślą, że awaria skrzyni to przypadek, a nie zużycie.
    Dowodem tej niewiary są kolejne używane skrzynie, które pakują do swoich aut w nadziei, że szybko uda się trafić na sprawną.

    Mam złą wiadomość: Większość skrzyń do E38 ma ponad 200 tys. km i trudno trafić na sprawną.
    Skrzynia automatyczna ZF 5HP24 ma fabryczną żywotność (bez wymiany oleju) 240 000 km. Tylko że potem nadaje się do regeneracji, a nie wymiany oleju.
    Przebieg między wymianami oleju to 60 000 km. Graniczny (zależnie od warunków pracy - teren górzysty, przyczepa) to 100-160 000 km.

    Cytat Zamieszczone przez kociubek Zobacz posta
    wcześniej miałem e39 3.0d też w automacie i olej wymieniali mi debile
    Automatami często zajmują się ludzie niewyszkoleni.
    Dzięki nim ja będę miał tanie skrzynie do regeneracji i wielu klientów.

    Pełna regeneracja (skrzynia już wyjęta) to około 4000zł. Używki bez gwarancji sprzedają za 1200-2500zł.
    Teraz policzcie, co się opłaca -- a czas to pieniądz.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #113
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Nie to że miały pęknięty kosz, po prostu miałe różne problemy, jedna się pociła, druga szarpała jak wściekła. Zwyczajnie te skrzynie nie są dopasowane do momentu obrotowego tego samochodu. Po regeneracji i wymianie kosza na nowy (podobno są ulepszone) ta usterka się nie powtarza. Co do żywotności to prawda i nieprawda, bo mam znajomego z e39 740 który kupił auto z przebiegiem 95 tyś. ma je juz kilka ładnych lat, przebieg to już prawie 370tyś i jego skrzynia działa perfekcyjnie. Wymienia tylko olej. Myśle że tutaj jest kwestia poprzedniego właściciela :/ palenie gumy zwyczajnie zabija tą skrzynie.

  4. #114
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez kociubek Zobacz posta
    Po regeneracji i wymianie kosza na nowy (podobno są ulepszone) ta usterka się nie powtarza.
    To fakt, ZF poprawiło ten kosz.


    Cytat Zamieszczone przez kociubek Zobacz posta
    kupił auto z przebiegiem 95 tyś. ma je juz kilka ładnych lat, przebieg to już prawie 370tyś i jego skrzynia działa perfekcyjnie. Wymienia tylko olej.
    No właśnie, to jest kluczowe -- kupić z niskim przebiegiem i wymieniać olej.
    Ja pisałem o żywotności bez wymian, bo BMW ma w procedurach, że oleju nie wymieniają i już.
    ZF nie pisze, jaka jest żywotność 5HP24 w przypadku wymian co 60 000. NA przykładzie Twojego znajomka to pewnie jest jakieś 500 000.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #115
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    To może ja dorzucę swoje trzy grosze :P

    1) Tak, wymieniać olej w ASB, tak jak zaleca producent ZF. O ile twoje auto nie ma przejechane 300 tyś i jakiś wyczuwalnych problemów. Wiadomo że taka skrzynia po wymianie oleju może paść.
    2) Jak już coś robić to robić to dobrze, oryginalny filtr i oryginalny olej ale nie taki z allegro ;)
    3) Niech robi to osoba która nie posiada dwóch lewych rąk, a najlepiej dobry serwis ASB.

    Czy moje słowa są coś warte? Myślę że tak.
    E38 nie jest moim pierwszym autem w automacie, wcześniej miałem Audi A8, aktualnie jeszcze mam 2x Mercedes w124, Mercedesa W208, a moi znajomi mają Mercedes W210 licznik 310tyś km (taksówkarz) oraz Volvo C70.
    We wszystkich tych autach jest wymieniany olej w ASB dzięki czemu skrzynie są w dobrej kondycji.

    Więc, jak słyszę czy czytam że nie wymieniać oleju bo jest naklejka "lifetime oil" po prostu mnie bawi.
    Nie jestem jakimś znawcą czy super specem w tej dziedzinie, ale wziąłem po prostu sprawę na "chłopski zdrowy rozum".

    Pozdrowienia dla wymieniających olej i dla tych co tego nie robią xD hehehe

  6. #116
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Wymiana oleju jak najbardziej tak, ale tylko dynamiczna, bo wg. mnie (specjalistą nie jestem) na proste rozumowanie to statyczna jest warta tyle co wymiana połowy oleju w silniku...
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  7. #117
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Powiedzcie mi koledzy inną sprawe. Czy wymiana skrzyni i założenie konwertera innej skrzyni ma sens? Bo mechanik mnie przestrzegł, żeby szukać skrzyni z konwerterem, a to dośc problemowa sprawa. Twierdził, że to prędzej czy później doprowadzi do wycieków.

  8. #118
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez grim Zobacz posta
    2) Jak już coś robić to robić to dobrze, oryginalny filtr i oryginalny olej ale nie taki z allegro

    A oryginalne oleje przy sprzedazy przez allegro traca wlasciwosci ? ;D

    Nawet w ASO nie mozna byc pewnym co ci przeleja z banki w warsztacie.

    Na rynku jest kilka pelnowartosciowych zamiennikow LifeGuard Fluida 5 ktore mozna zalewac bez problemu.




    Cytat Zamieszczone przez kociubek Zobacz posta
    Czy wymiana skrzyni i założenie konwertera innej skrzyni ma sens?

    A dlaczego niby nie ?

    Jak padnie konwerter nie zakladamy nowej slrzyni tylko zakladamy nowy lub uzywke lub regenerowany.

    Musimy tylko uwazac zeby znalezc prawidlowy konwerter.




    Cytat Zamieszczone przez kociubek Zobacz posta
    Twierdził, że to prędzej czy później doprowadzi do wycieków.

    Bzdura. Przy prawidlowym montazu nie bedzie zadnych wyciekow.


    Wazna sprawa jest prawidlowe dobranie konwertera bo do roznych wersji silnikowych wystepuja rozne wersje.

    Tak samo jest ze skrzyniami.

    5hp24 z jednego auta moze sie roznic od innej.

    W nowszych przekladniach 6 biegowych po 2001 roku roznice byly bardzo duze a producent dokonywal modyfikacji prawie co roku.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #119
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Sebek jak jesteś taki mądry to może podaj kilku PEWNYCH sprzedających na allegro za których dasz sobie rękę uciąć ;). Ja nie mówię że trzeba kupować w ASO, ale jak widzę oferty typu że ktoś z 20L baniaka odleje mi ilość jaką chcę to wolę nie ryzykować bo jakoś aż tak dużego zaufania to ja nie mam tym bardziej do sprzedających na allegro.

    Co do ASO, sam raz próbowałem kupić olej... nie dość że facet wyskoczył z kosmiczną ceną za 1L to jeszcze mi powiedział że mam swój baniaczek przynieść. Sorry, ale takie coś w ASO ?!?!

    Więc tak jak pisałem wcześniej, albo kupujesz pewne i oryginalne materiały (o ile masz dostęp do takowych), albo korzystasz z pewnego serwisu ASB i tyle w tym temacie z mojej strony.

  10. #120
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Czyli jeżeli mam pewnośc że skrzynie są takie same moge przekładać. Własnie o to mi chodziło. Dzięki wielkie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •