Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Jak ustawić Webasto?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa

    Jak ustawić Webasto?

    Mam do was pytanie.
    Przed chwilą bawiąc się odkryłem jak włączyć webasto. Ustawiłem żeby włączyło się za 5 minut i wyszedłem z auta.
    Przyszedłem po 15 minutach ale w samochodzie szału nie było. Webasto oczywiście pracowało ale temperatura nadmuchu była słaba (a przed wyjściem ustawiłem klime na 24 oC).
    Może za szybko przyszedłem i jeszcze nie zdążyło się nagrzać ??
    Nie znam się na tym ustrojstwie więc liczę na waszą pomoc.
    Musze znaleźć jakiegoś speca od BMW w Warszawie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 14-12-2011 o 09:13

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    hej witam przerabiałem temat:) Z webasto wiąże się dużo innych rzeczy np elektrozawory i pompka przy nich bo nie daje odpowiedniego obiegu z tego co pamiętam jest jeszcze jedna pompka która wymusza obieg wody nie ta przy elektrozaworach. A nawet może być coś ze serownikiem webasto ale skoro się załącza to coś musi być nie tak z obiegiem wody tu bym szukał

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    A jak webasto się załącza z jego wydechu leci ciepło ???

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    aha wydech masz przy drzwiach kierowcy praktycznie przy nadkolu sprawdź to i daj znać pomyślimy więcej jak nie to :P

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W 15 minut silnika nie zagrzeje do wysokiej temp.
    Jest zaprojektowane aby grzać 30 min.
    Regulacja temp nic nie da. Jak jest webasto załączone to elektrozawory są otwarte na max.
    Weź pod uwagę to że samo startowanie zajmuje jakieś 2 minuty. Postaw gar na kuchenkę z 10 litrów i zobacz jak szybko zagrzejesz. Cierpliwości.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    pany u mnie tez cos słabo działa z wydechu lecia ciepłe spaliny jak było -5 to odmroziło szyby i zgasło

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    a ile macie benzyny??
    bo jest ogranicznik że jak jest mało to się załączy i wyłączy ;)

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Webasto na ropę ma tak umieszczony smok że jak jest mało paliwa to się zapowietrzy ale benzynowe ma zbiornik na paliwo w samym agregacie. Tam się mieści kilka setek paliwa i wystarcza na jakieś 40 miniut.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    Powiem tak. Gdy kupowałem auto to skazówka prawie leżała na zerze więc żyd był dość głęboki. Zalałem 70 litrów (400 zł i zwątpiłem w życie ) więc paliwo jest ale układ może być zapowietrzony.

    Cytat Zamieszczone przez koqut25 Zobacz posta
    aha wydech masz przy drzwiach kierowcy praktycznie przy nadkolu sprawdź to i daj znać pomyślimy więcej jak nie to :P
    Włączyłem i po 25 minutach przyszedłem oglądać rezultaty ... silnik był zimny a webasto chodziło (nawiewy pracowały).
    Oglądałem od spodu samochód i namierzyłem takie metalowe coś w kształcie elipsy (oczywiście wsadziłem w to palec i otwór kieruje się w stronę silnika a rura ma ujście mniej więcej pod dywanikiem kierowcy więc to chyba to ale głowy nie dam uciąć). Niestety spaliny nie wydobywały się z tej eliptycznej rury (jeśli to jest to).

    a tak w ogóle to pudło powinno jakieś odgłosy wydawać ?? bo ja słyszę jedynie nawiewy ...
    Ostatnio edytowane przez MaxDamage ; 18-12-2011 o 01:56

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Webasto ma nagrzać silnik do 30stopni a wnętrze do 18 i po 30 min. wyłacza się samo. Wez pod uwagę że przy zewnętrznej temp. -10 to 18+ wewnątrz auta to upał:). Ta elipsa to wydech webasto. jęsli słabo grzeje to zdejmij nadkole lewe i zobacz czy świeca żarowa w webasto działa. to proste wykręc ją i podłącz do aku, jesli robi sie gorąca to jest ok i trzeba szukać przyczyny w sterownikach a to już grubsza robota.
    BMW - radość z jazdy!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •