Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Abs - po wymianie czujnika abs wariuje!!!

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Oscyloskop w dłoń i wszystko wyjdzie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    7
    BMW
    740d
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Mam podobny problem. Wymieniłem czujnik w lewym przednim kole w 740d 99' z DSC. Ktoś uciął wtyczki i zlutował kable na stałe, wróciłem do oryginalnego rozwiązania, czujnik założyłem oryginalny BMW. Teraz nawet przy delikatnym hamowaniu włącza się ABS po kilku kilometrach, zapalają się kontrolki i nic nie działa. Dodam, że przy okazji prędkościomierz pokazuje błędnie o 10km/h w dół. Czy to jet wina piasty?

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Najpierw sprawdz ciśnienie we wszystkich kołach. Jeżeli jest ok, a komputer wykazuje ponownie ten czujnik to wymień go. W ASO rownież zdarzają się uszkodzone czesci zamienne..

  4. #14
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Może być uszkodzony pierścień magnetyczny w łożysku. Najprościej to sprawdzić jadąc np 15km/h. Lekko naciskać na hamulec. Jeżeli pojawia się pulsowanie regularnie co obrót koła to łożysko do wymiany. Na ogół co chwilę uaktywni się pompa abs. Aby to dokładnie sprawdzić to można się wybrać na wycieczkę do elektronika aby sprawdził sygnał z czujnika pod oscyloskopem. Jest to najpewniejsza metoda diagnozy. Tańsza od wymiany czujnika na nowy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •