Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: cykanie u góry silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub

    cykanie u góry silnika

    koledzy moja e65 chodziła sobie na wolnych obrotach i nagle zaczeło coś cykać wydaje mi sie że po prawej stronie u góry silnika ma ktoś pomysł co to może być

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    cykanie czy klepanie, bo może szklanki albo masz gdzieś lewe powietrze

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    zaczeło tykać nagle jak chodził na wolnych obrotach na zimnym może zapycha sie kanlik jakiś od szklanki bo silnik ogólnie jest zasyfiony w środku nagarem nie wiadomo czym był zalany wcześniej poza tym chodzi od początku dość głośno niewiem może wanosy sie kończą

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    raz że jest po nocy zimno, olej zapewne masz doby, ale jak będziesz zmieniał to radze zrobić płukankę np liqui moly http://www.liqui-moly.pl/features/ka...category_id=13 , zawsze to trochę odetkasz kanały i wypłuczesz ten syf. Na innych forach wyczytałem, że niektórym płukanka i zalanie świerzego oleju wyciszyło popychacze

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kur.a te silniki bmw to naprawde są do dupy miałem wcześniej w140 3,2 z najtańszym gazem miał chyba z milion przelatane olej byle jaki i chodził jak zegareczek tutaj zawsze coś sie pier..li

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    takie przypadki to z reguły sie dzieją przez zaniedbanie i nieśfiadomość posiadaczy takich autek.ktoś lał byle jaki może olej,śmigał na krótkich odcinkach na małych obrotach i dlatego nagar sie zrobił.Jak ja zobaczyłem jakiej wielkości jast wkład filtra olejowego to powiedziałem ku...a mać.ispekcja olejowa kasuje sie chyba na 30 tyś a filterek oleju jak do fiata uno 1.1 co ma może 3-3.5 litra oleju.Ja naszczęście nie mam nagaru i olej zmieniam co 10tyś jak w starszych bmw.W żadne LL nie wieże jak sam nie widze co jest wlane do silnika.Poprostu jestem nieufny mechaniorom.Nawet jak robi mi coś mój zaufany mechanik to mu patrze na łapkiJeśli ci stukają samoregulacje to zrób pare płukanek silnika.ćoś tam sie poprawi.A może ci wtryski zaczeły klepać.Jak masz LPG to sprawdz czy na LPG jest tak samo.Wtedy wtryskiwacze nie pracują od benzynki.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Fakt, że silniki bmw należą do awaryjnych, ale to dzięki tylnemu napędowi i idiotom którzy lubią palić gumę na każdym zlocie, silnik zimny dostanie w piz... , oleju taki nie wymienia bo szkoda kasy i potem są efekty.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    auto mam 3 miesiące wymieniłem olej jeszcze przed końcem inspekcji był czyściutki a filtr już lekko poskręcany też uważam że 30tkm na oleju to może robić ciągnik siodłowy ktury ten przebieg robi w 2 mieśiące i wymiana

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    tak sobie pomyślałem zmierzyć ciśnienie oleju więc może ktoś podpowie gdzie szukać czujnika ciśnienia aby sie podpiąć z manometrem i jakie są wartości minimalne

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    czujnik chyba jest wkrecony do obudowy filtra oleju....przynajmniej w e38 tak jest::) zalej ten srodek czyszczacy, na wlasne oczy widizalem jak koledze w drepcedesie pomoglo:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •