Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Realna wartość.

  1. #11
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    W niemczech w średnim stanie 750 po fl stoi 7-8tys euro, a zadbane 10+
    No właśnie, w Niemczech, a kolega pyta o realną cenę w PL o ile rozumiem. Nie ma co czarować, ciężko będzie sprzedać to auto. Nie ma longa, tak więc pewnie stolikami z tyłu ani innym "mega" wyposażeniem nie przyciąga. V12 w takim aucie jak e38 odstrasza kupca - ktoś kto ma ok 20tyś na auto już niedługo 13 letnie raczej patrzy na spalanie. Fanatyka bardzo ciężko trafić, e38 nie jest kultowym autem.. a jak pisałem wcześniej, pewnie mało rarytasów w środku. Wg mnie realna wartość to 18-20tyś, tyle wywróżyłem ze szklanej kuli. Może być jednak warta 16 lub 24 :) Pokaż zdjęcia to powiemy coś więcej.

    Aha i jak skrzynia padła to już chyba ma trochę nalatane..

  2. #12
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wrzuć jakieś foty, daj VIN do rozkodowania i będziemy dumać ;-)

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Właśnie to nie auto kultowe nie long i 5.0 w niczym nie szokującej BMW.
    Nie mówię że nie bo wśród nas taka cena koło 20k jest jak najbarziej poprawna i uczciwa ale realia rynku są już gorsze o kupca na BMW ciężko o fanatyka tym bardziej rynek jest bardzo żadki bo większość ma już swoje wymarzone auto a ta grupka bardzo powoli się dopełnia osób poważnie myślących nad zakupem czy to E32 czy E38 nie jest dużo.
    Więc wartość nasza wartość rynkowa a cena którą ktoś zechce dać to co innego niestety dla kupujących to + ale dla sprzedających bardzo ciężki temat bo na aucie traci się zazwyczaj bardzo wiele :(

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Taaa zapomniałem że większość aut tu po prostu jeździ, rozlatuje się ale jeździ.
    I jak ktoś ma rozlatującego się trupa w którego nic nie ładuje to potem mówi że 750 kosztuje 17tys, przepraszam Panowie ale jest to żenujące. Taka dyskusja była już tu wiele razy, niestety ;/
    Po to się kupuje samochód używany aby mieć auto wysokiej klasy za mniejszą kasę. Jeżeli samochód ma być sprawny technicznie to za 750 po fl nie da się dać mniej niż 35tys. Jak dasz mniej to władujsze w zawichę i inne podzespoły więcej. Chyba że latamy rozlatującym sie rzęchem. To że ktoś kupi rozbitka z milionem przebiegu, złoży go z 5 i wystawi na allegro za 15tys nie oznacza że wszystkie auta mają taką wartość.
    Jak koleś zgodzi się oddać auto za mniej niż 30 to ja bym w tym momencie się wyłączył bo mówi to że stan auta jest tragiczny. Eksploatacja e38 750 nie pozwoli żeby wartość tego auta spadła poniżej 20tys. Tak jak e65 nigdy nie zejdzie też niżej, może nawet 30tys będzie granicą.

    Co z tego że kupi się auto tanio, ale żeby bezpiecznie jeździło, nic nie stukało trzeba dorzucać. Dla tego też są droższe auta które cały czas są utrzymywane w super stanie a nie zajeżdżane a potem 20tys w remont, zajechać, remont, zajechać, remont - to bez sensu.
    A jak kupisz rozbitka to często nie można tego wyremontować.

    Osoby które w ostatnim czasie kupowałem 750 e38 poprą moją wypowiedź co do cen. Dyskutowałem na PW, gg, telefonicznie czy na spotach z wieloma osobami które szukały 750, kupowały za 20 i potem mi biadoliły że tyle kasy w remont trzeba wrzucić - życie. Polak mądry po szkodzie.

    Jeżeli będzie chciał za auto poniżej 30tys to ja bym nie brał bo będzie to padaka której nieosprzedasz... takie mojez zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Saillupus ; 13-12-2011 o 17:56
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  5. #15
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Sallipus, w trzecim poście jest napisane że koleś chce 25tyś :)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    aha :p spoko :p niedoczytałem... to według mnie ostra wtopa ;/
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    43
    BMW
    E65 750Li
    Skąd
    Koszalin
    Jutro porobię jakieś zdjęcia. Tutaj jest trochę odwrotna sytuacja, gdyż moje
    E66 mimo iż w nie najgorszym stanie, przez pół roku wiszenia na otomoto,
    miałem trzy telefony, z czego jeden klient przyjechał oglądać. Niestety to
    auto ma 8 lat, kosztuje ponad 50 tysięcy, a eksploatacja jest droższa niż
    kilku "normalnych aut". Co z tego, że link wycenił auto na ponad 70 tysięcy,
    gdzie za 50 ciężko je sprzedać. Dlatego zmartwiła mnie dzisiejsza aukcja :

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1974574502

    Wrzucę fotki, vin i wyposażenie, może wtedy będzie coś łatwiej powiedzieć.

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Fakty sa takie ze oba samochody sa prawie niesprzedawalne 760 maja full drogich problemow z silnikami i przez to nawet w D sa relatywnie tanie- przykladowo uzywane 750 E65 jest drozsze jak 760 z podobnego rocznika.
    E38 750i ze wzgledu na spalanie tez nie robi furory wiec zaloz ze bedziesz sie bujal z tym autem naprawde dlugo (jesli nawet nie dluzej jak z 760) i to przy cenie nawet nizszej 20tys.

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 13-12-2011 o 18:55
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    43
    BMW
    E65 750Li
    Skąd
    Koszalin
    Z tymi problemami z silnikiem w 760 to według mnie urban legend. Nikt nie widział, nikt nie słyszał,
    wszyscy powtarzają, ale o tym pisałem już w odpowiednim dziale jakiś czas temu. Według
    mnie odpowiednio częste wymienianie filtra paliwa (w 760 jest od razu z regulatorem ciśnienia)
    załatwia problem wysokociśnieniowych pomp, które nota bene, niektóre firmy regenerują.

  10. #20
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez andyp Zobacz posta
    Z tymi problemami z silnikiem w 760 to według mnie urban legend. Nikt nie widział, nikt nie słyszał,
    wszyscy powtarzają, ale o tym pisałem już w odpowiednim dziale jakiś czas temu. Według
    mnie odpowiednio częste wymienianie filtra paliwa (w 760 jest od razu z regulatorem ciśnienia)
    załatwia problem wysokociśnieniowych pomp, które nota bene, niektóre firmy regenerują.
    Dlaczego zatem wiekszosc 760 jest po sponsorowanej przez BMW wymianie silnika i to juz przy przebiegach 40-50tkm??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •