Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Namiar na dobrego mechanika z okolic Wawy lub Mławy. (wycieki oleju i wspomagania)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    12
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa

    Namiar na dobrego mechanika z okolic Wawy lub Mławy. (wycieki oleju i wspomagania)

    Ludziska, mam taki o to kłopot :(

    Kupiłem e38 3.0 v8 automat z komisu, niestety za późno zorientowałem się co do stanu auta.... moja wina moja wina... najarałem się jak zły:( ale chcę pomóc buni mimo, że ktoś ją z deka zaniedbał. akcja z serii "Przygarnij kropka":)


    1) Wycieki Oleju
    - gdy sprawdziłem pierwszy raz było poniżej minimum, dolałem na full - ale z deka gdzieś cieknie bo co jakiś czas dolewam, z 1l na 1000 km

    silnik jest cały od spodu ubabrany czarną mazią nie widać skąd leci, - głowice z deka przypocone ale nie ma hardocorowych wycieków, uszczelka pod michą wygląda ok, wyciek musi być gdzieś po środku (łączenie skrzyni z silnikiem?? :/ nie wiem)

    2) Wycieki ze wspomagania

    O ile olej to raz na jakiś czas trzeba dolewać to wspomaganie muszę co 100km, nie trzeszczy nie piszczy jak dolane, ale ucieka juz od samego zbiorniczka, widać, że ktoś już opaski dorabiał, wszystkie przewody są wilgotne i brudne

    Silnik ubabrany w oleju tak jak pisałem więc ciężko powiedzieć.

    Znacie jakiegoś speca od BMW który mógłby temat załatwić po obdukcji ? (jakieś mycie silnika etc), nie chciałbym się bawić w zgdywanki i wymianę połowy rzeczy niepotrzebnie.

    Pozdrawiam,
    Robert

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    12
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    Hej,

    dzięki za odpowiedź.

    W tym Mag Polu to Ty robisz swojego rozumiem?

    Byłem tam właśnie i mi oblookali co i jak z bmw. Ogólnie spoko, znają się, wszystko ładnie wylookali ( a nawet więcej:)) widać nie jedną już naprawiali:)
    niestety ceny mnie z deka wystraszyly.

    w e38 sa szczeki hamulcowe? bo mi w wycenie takie cos umiescili a to mi jakos nie pasuje

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Są. Od hamulca ręcznego. Ile za co Ci powiedzieli?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    12
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    WYCENA NAPRAWY BMW E38

    CZESC ROBOCIZNA
    1 USZCZELKI GORNYCH DEKLI 290 300 CENA ZA DWIE USZCZELKI
    2 ZBIORNICZEK WYRÓWNAWCZY 334 120
    3 PŁYN HAMULCOWY 120 KOSZT PŁYNU RAZEM Z WYMIANA
    4 FILTR OLEJU 54 50
    5 OLEJ W ZALEZNOSCI JAKI
    6 FILTR POWIETRZA 73 30
    7 FILTR PALIWA 120 50
    8 FILTR KABINY 140 20
    9 CZUJNIK POZIOMU OLEJU 625 50
    10 PASEK GŁOWNY 100 30
    11 PASEK KLIMATYZACJI 30 20
    12 MYCIE SILNIKA 200
    13 PRZEGUB WAŁU 405 300

    15 GUMY STABILIZATORA PRZOD 100 80
    16 WAHACZE DOLNE PRZEDNIE 360 180
    17 PRZEWODY HAMULOCWE PRZEDNIE 120 150
    18 TARCZE PRZOD 600 160
    19 KLOCKI I CZUJNIK PRZOD 313
    20 PRZEWODY HAMULCOWE TYŁ 120 150
    21 TARZCZE TYŁ 400 190
    22 KLOCI I CZUJNIK TYŁ 253
    23 SZCZEKI HAMULCOWE 130
    24 LINKI HAMULCOWE 340 260
    25 PODUSZKA POD SKRZYNIE 88 70
    26 PRAWA PODUSZKA SILNIKA 145 100
    27 ŁACZNIKI PRZOD 184 80
    28 AMORTYZATORY PRZOD 1376 300 cena za dwie sztuki
    29 KPL. OSŁON I ODBOJI PRZOD 80
    30 AMORTYZATORY TYŁ 1040 400 cena za dwie sztuki
    31 KPL. OSŁON I ODBOJI TYŁ 110


    8250za czesci 3090za robote 11.340 TOTAL

    to jest bez naprawy wycieków które będą zdiagnozowane po umyciu silnika.

    Ogólnie to tak:
    - wiem, że tanio kupiłem (9tysi) i kupiłem samochód do zrobienia, ale takiej kwoty nie wyłożę :( bo po prostu nie mam aż tyle, myślałem, że naprawa zamknie się 3-4 koła (części + robo) -> przygotowany byłem na wahacze przód, hamulce przód, te wycieki i linka skryzni biegow) więdząc, że będzie to trochę zjeżdzony samochód

    np. oglądałem tarcze i klocki tył i były ok dla mnie, ale może ich standardów już nie spełniają. albo np przewody hamulcowe tyl - wiem, że co jakiś czas trzeba wymienić, ale czy kazdy wymienia ( nie twierdze, ze nie trzeba)?

    niestety nie wylookałem takich rzeczy jak np. poduszka pod silnik, czy przegub na wale.

    Mam kilka opcji:
    A - sprzedać samochód jako uszkodzony i powiedzieć komu co jest do roboty, znajdę sobie nowy lepszy później
    (a k*rwa wiedziałem ze min20 trzeba dac za dobry :(( ) wolę czarny 4.0 w shadowline więc nie chcę walić hajs bez pamięci jak buda nie do końca mój typ
    B - zrzucić z mostu:)
    C - naprawić wiele rzeczy samemu a wycieki zlecić komuś

    (klocki, uszczelki głowica, wahacze - mam dostep do kanalu) a części mogę ogarnąć używane w dobrym stanie z allegro
    czujnik oleju 100 zamiast 600
    zbiorniczek wyrównawczy (ma zakręcony śrubką odpowietrznik (sic!) 100 zamiast 300 z haczykiem
    poduszkę pod silnik używaną za 80 zeta zamiast 180

    Ogólnie dałem ciała i chcę jakoś z tego wybrnąć:/ a nie będę komuś świni podkładał, albo sprzedam tanio, albo zrobię do stanu używalności.

    Co myślicie? (możecie mnie ****** jak psa)

    PS. wczoraj umyłem silnik na robowash center i nie pyka na wszystkich garach ( jest git po prostu:)


    Motocykl sam naprawiałem na nowych częściach - klocki płyny, regulacja luzu zaworowego, synchro gaźników. - więc z 7ką troszkę daje ciała, chciałem kupić tańśzą zobaczyć czy mi będzie leżeć..

    Niestety 7ka za duża żebym mógł się bawić swobonie silnikiem z tymi wyciekami

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar emo8181
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    42
    BMW
    e30 m62b44 i e39 m54b30
    Skąd
    c-ow
    Grubo se policzyli za to operacje.
    Najlepsza opcja to C ale zależy czy chcesz jeździć 7er czy nie.
    Załatw sobie dobre zniżki.
    Bedziesz Mogl Wariowac

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Chcieli Cie przekręcić na niektórych częściach. Np mycie silnika 200zł, za co się pytam? płyn hamulcowy 120???????? Poduszka pod silnik 80zł nowa kosztuje. A tarcze z tyłu wystarczy zmierzyć. Jeśli mają jeszcze troche mięska to do tokarza na przetoczenie i już, po co je wymieniać.
    Ja zrobiłbym na Twoim miejscu jak najwięcej sam (szczególnie że coś potrafisz i masz dostęp do kanału), a to co trudniejsze, lub wymagające specjalnych narzędzi zlecił komuś, nie koniecznie w ich warsztacie. I sam bym też sobie wyszukał części, dużo, dużo taniej niż oni liczyli. Przy obecnej dobie internetu, wszystko można znaleźć nawet taniej niż w hurtowaniach po zniżkach.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    ja bym ci doradzil tak jak Rafciu mowi , tym bardziej ze w podobnej sytacji jak ty bylem gdyz kupilem autko tak samo jak ty z komisu juz sporo przy nim zrobilem prawie cale na tip top kasy tez troche wlozylem ale jestem zadowolony, zrob tak jak Rafcio mowi poszukaj czesci i postaraj sie zrobioc jak najwiecej sam napewno Cie to taniej wyniesie pozdrawiam i powodzenia

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    szkoda,ze nie jestes z moich okolic, bo podalbym ci namiar na czlowieka ktory zrobilby ci to za polowe, jak nie mniej tej kasy. chyba ze masz mozliwosc postawic samochod w okolicach katowic na co najmniej kilka dni

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    12
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    dzięki za propozycję, katowice trochę daleko - odpada głównie ze względu na te wycieki i inne cuda, za długa trasa póki co na kondycję auta:/

    1. wycieki - spróbuję z Auto Clasic - Adam jak mi polecono w Raszynie, ode mnie z mokotowa niedaleko. Opinie są super.
    2. potem zakupy i weekend w garażu - dopieszczanie

    mam nadzieję, że dziś buni przejdzie czkawka po myciu silnika.
    Jeśli nie to nagrzeję ją jeszcze raz - niech trochę poparuje.

    Wczoraj przyszedł nowy kluczyk ze sprawną elektroniką - będzie otwieranko z pilota w końcu:] .. ale to po zakodowaniu dopiero:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    zdemontuj cewki z fajkami, poloz na kaloryferze na pare h, usun wode ze swiec i poskladaj na nowo. samo moze tak szybko nie odparowac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •