Ludziska, mam taki o to kłopot :(

Kupiłem e38 3.0 v8 automat z komisu, niestety za późno zorientowałem się co do stanu auta.... moja wina moja wina... najarałem się jak zły:( ale chcę pomóc buni mimo, że ktoś ją z deka zaniedbał. akcja z serii "Przygarnij kropka":)


1) Wycieki Oleju
- gdy sprawdziłem pierwszy raz było poniżej minimum, dolałem na full - ale z deka gdzieś cieknie bo co jakiś czas dolewam, z 1l na 1000 km

silnik jest cały od spodu ubabrany czarną mazią nie widać skąd leci, - głowice z deka przypocone ale nie ma hardocorowych wycieków, uszczelka pod michą wygląda ok, wyciek musi być gdzieś po środku (łączenie skrzyni z silnikiem?? :/ nie wiem)

2) Wycieki ze wspomagania

O ile olej to raz na jakiś czas trzeba dolewać to wspomaganie muszę co 100km, nie trzeszczy nie piszczy jak dolane, ale ucieka juz od samego zbiorniczka, widać, że ktoś już opaski dorabiał, wszystkie przewody są wilgotne i brudne

Silnik ubabrany w oleju tak jak pisałem więc ciężko powiedzieć.

Znacie jakiegoś speca od BMW który mógłby temat załatwić po obdukcji ? (jakieś mycie silnika etc), nie chciałbym się bawić w zgdywanki i wymianę połowy rzeczy niepotrzebnie.

Pozdrawiam,
Robert