Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88

Wątek: Moja smutna historia z Bmw 750i E32.

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Evan piszesz poważnie? :)

  2. #22
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Marecki7er Zobacz posta
    ja też już miałem momenty zwątpienia
    Chyba każdy takie miał... Ja też miałem, przyznaję się bez bicia ;-)

    Szkoda, używane M70 nie jest wcale drogie, więc tym bardziej nie rozumiem tej decyzji...

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Mi ew. Przedlift sie widzi nie lubie ałdi ale tez mysle i wiem ze sa dobre.
    Chłop ma dość dokładania i pewnie spalania a wcale szału nie ma :P nawet jeśli to nie ma warunków gdzie szybko jeździć jeżdząc po mieście z normalną predkością M70 spala 2,3 razy więcej niż inne auto jadące tak samo.
    JA też miewałem te momenty nie raz nie dwa lecz wiele razy

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    to że starszy nie znaczy gorszy powiem szczerze w220 to przy w140 to chińskie gów.o popytaj tych co znają temat są opinie że w220 to najgorszy mercedes w histori kolego 2 miesiące temu sprzedałem w140 miałem 8 lat to wiem co pisze komfort,wykonanie ,materiały nie ma sobie równych chyba że bentley maybach itp

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    z tego co wiem to tam tylko są słabe automaty. Ale jeśli jesteś w temacie to oczywiscie wezmę to pod uwagę on mnie korci gdyż jest ładny fajnie wyposażony i niezbyt drogi w zakupie.
    Ale przed poważną decyzją kupna zagłebie sie w temat zeby nie zalowac.
    Nie no wiadomo On nie jest zły [w140] lecz wyglada jak nieco napompowane w124 z gorszym tyłem. Też kiedyś o nim myslalem ale nie duzo drozszy w220 srodek i wyglad jest o wiele lepszy

  6. #26
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Evan piszesz poważnie? :)
    Bardzo poważnie :)
    Mam A8 od roku i jestem zadowolony. Faktycznie zawieszenie wielowahaczowe, aluminiowe to jakaś zemsta konstruktorów z Audi ale poza tym jest przyjemnie ;)
    Ceny części też nie są wygórowane. Jeśli chodzi o kpl zawieszenia na przód - czyli 8 wahaczy to kosztują od 1200zł do 4000zł za oryginał. Są to ceny D3 ale myślę, że akurat przy zawieszeniu będzie podobnie w D2.
    Zwróć uwagę na skrzynię bo ta lubi padać- szczególnie wsteczny. Stan nadwozia też jest ważny bo naprawy są problematyczne.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #27
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    PANOWIE Jędrek i Maniac !!!

    przypominam o temacie tego watku, on nie jest o Mercedesie.Prosze nie robić OT
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Fakt gdybym miał do roboty tylko silnik to bym to zrobił. Odzywa mi się zawieszenie z tyłu i łącznik wału, sączy się olej z mostu, auto wypadałoby też pomalować i zakonserwować, po za tym 750i to nie jest już auto na dzisiejsze czasy a gazu do V12 nie da rady zamontować poprawnie. Dlatego auto wstawiłem do garażu i w wolnych chwilach coś tam napewno pogrzebie przy niej... Skrzynia w A8 już po remoncie, dostanę fakturę :)

  9. #29
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Panowie jeżeli mogę wtrącićczytając temat PrezesE32s współczuję,ale nie tylko jemu,ale wszystkim którzy muszą wkładać pieniążki w samochód!!Jak wiadomo samochód to skarbonka bez dna:(Opowiem wam mój przypadek:(w ubiegłym roku w dzień Bożego Narodzenia(wigilli)wieczorem gdzie powinienem siedzieć przy kolacji wybrałem się z dziewczyną do jej mamy z Holandii do Stuttgartu oczywiście BMW tylko że e36około 700km.W połowie drogi padł mi alternator:(śniegu pełno,zawierucha i oczywiście pizgało jak...temp.na (-)a my na parkingu w zimnym samochodzie o jednym kocyku:p prawie 6godz.w samochodzie!!Oczywiście dojechali po nas,no i zaraz po świętach kupno alternatora:(hmmmm wydałem za nowy w serwisie BMW 500E z 2 lata gwarancji:(zraziłem się do tego samochodu,podkreślam do samochodu a nie do marki BMW założyłem nowy alternator,który był warty prawie połowę samochodu,wróciłem do Holandii i sprzedałem autko i nabyłem 7er.;)!! podejrzewam że większość osób dostałaby uprzedzenia do tej marki,po takiej przygodzie!!Ja zakupiłem 7er.też już trochę włożyłem i na pewno na tym się nie skończy!!Moim zdaniem nie można porównywać auta do auta,tak jak człowieka do człowiekato działa na tej samej zasadzie!!W każdym razie Prezes powodzonka ż!yczę;)!

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Silniki 4.2 z Audi to jedne z najlepiej znoszące LPG na rynku. myślę, że jeśli będę miał dobry egzemplarz to będę mniej dokładał jak do E32.
    Mówiąc zupełnie szczerze to 4.2 nie jednym już rzuciło o glebe i to bez LPG. Zużycie oleju rzędu litr na tysiąc km nie dziwi ludzi siedzących w tym temacie, co według mnie jest całkowitą porażką. Zwłaszcza przy użytkowaniu zgodnie z zamysłem konstrukcyjnym tego rodzaju pojazdów.

    Rozumiem że rozbiłeś sie o kulejące M70, nie jesteś jedyny, ani pierwszy i na pewno nie ostatni. Niemniej jednak mając komplet tajli w postaci nowego ukł. zapłonowego i uszczelek kolektora, które stanowią większą część wydatków przy ogarnianiu tego tematu, zakup drugiego M70 trzymającego dobre parametry narzuca sie sam, ceny są obecnie złomowe. Jedną z możliwości byłaby wtedy usterka w osprzęcie, co jest mega częste, ale daje się diagnozować mając graty na podmiane.

    Tak czy srak, użytkowane na codzień e32 R6 to bez najmniejszej przesady 1/3 kosztów utrzymania D2 4.2.

    I to tylko części eksploatacyjne, które robisz w każdym aucie. Wystarczy zresztą policzyć wahacze i klocki z przodu, a to dopiero początek.

    To czego należałoby się obawiać przy A8 to elementy które - jak wspominałeś - zostały uszkodzone w twoim e32 bez twojego udziału. Zakup dobrej maski czy drzwi do D2 to dość spory wydatek, porównując to już nawet z e38.

    Za cenę dobrej maski z atrapą do D2 dostaniesz kompletny przód do e32, uzbrojone 4 drzwi i dwa zderzaki.
    Nawet nigdy nie uszkodzone auto może uczestniczyć w stłuczce nie z twojej winy, a wtedy nie liczyłbym na opłacalność napraw.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •