Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [pozostale] chrom w farbie/spray'u - co możecie polecić?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [pozostale] chrom w farbie/spray'u - co możecie polecić?

    Rozgrzebałem wczoraj swoje przednie lampy (taki tam mały projekcik, który czeka od stycznia) - i co się okazało? Otóż któryś z moich poprzedników najwyraźniej próbował wyczyścić odbłyśnik drucianym zmywakiem zamoczonym w acetonie ;D
    Kiedy przymierzyłem się do niego z miękką gąbką z łagodnym detergentem - cały "chrom" został mi na szmatce odsłaniając biały matowy plastik :? Pozostałe 3 odbłyśniki są ok.

    Cóż mi pozostaje - muszę zrobić to samo co on, czyli czymś to pomalować.
    I tu pytanie do Was - czy możecie polecić jakiś konkretny produkt który najlepiej zda tu egzamin (tzn. uzyskam możliwie najlepszy połysk - oczywiście na ile to możliwe przy tej metodzie)??

    Jeśli nie będzie innych sugestii, użyję chyba farby modelarskiej do polerowania (w rodzaju Humbrol Metal Cote) - jednak ona nie występuje w spray'u, a wolałbym nie chrzanić się z pistoletem natryskowym...

    Zaznaczam że szukam czegoś co będzie niedrogie i szybkie do zdobycia - ponieważ w planach i tak jest lifting za jakiś czas, więc nie interesują mnie żadne wypasy. :)

    Na koniec dwa obrazki (niestety z telefonu): obecny wygląd mojego auta + pechowy odbłyśnik... :hah:

    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    7ka
    Gość
    przerabialem temat...

    tez chcialem byc fajny i sobie wyczyscic lampy (na samym poczatku) wiec tez rozebralem i umylem..a potem sucha szmatka mocno polerowalem...efekt..chrom zszedl...

    kupilem rozbita lampe i przelozylem potrzebne mi odblaski..tobie radze to samo..bo zaden chrom spray nic nie da..

    lub ... zakladaj i poczekaj na lifta ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    A tam Michał...lataj na razie z niebieskimi, fajnie się prezentują i jak fachowo oklejone... ;)
    A poważnie, to na prawdę myślisz, że spray załatwi sprawę.... :/ bo wydaje mi się, że nie da się tego samemu pomalować tak, żeby prawidłowo spełniało swoją rolę....
    Jak pisze 7ka: szukaj używek... ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Myślę że jakoś da to radę - w końcu zanim zmyłem farbę, właśnie tak było to zrobione i sam się nie zorientowałem.

    Nie oczekuję oczywiście że da to efekt zbliżony do oryginalnego - ale tak jak mówię - ma to być rozwiązanie tymczasowe, do czasu liftu. Z tego samego względu nie kupuję szkiełek, chociaż są już trochę pożółknięte.

    HA, widzę że podobają się moje klosze z worków na śmieci Jan Niezbędny... ;D
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    HA, widzę że podobają się moje klosze z worków na śmieci Jan Niezbędny... ;D
    Jeszcze jak...!!!
    Podepnij z tyłu żarówkę i będą świecić jak xenon 20000K... ;D

  6. #6
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Michał ten element ze zdjęcia nie wpływa na jakość świecenia tylko na wygląd wewnątrz lampy. Możesz pomalować je na czarno. :)

    Jak montuję BiXenon to wyrzucam te odbłysniki bo nie ma dla nich już miejsca.

    Jak zmieniałem Pawłowi z Mineralnej w jego E38 to zostawiłem sobie jego stare soczewki a te ramki akurat niestety wyrzuciłem bo już byś miał jedną zapasową. :)

    Mam zmieniać u Anatola to może się wstrzymaj bo napewno zostaną. :)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Michał ten element ze zdjęcia nie wpływa na jakość świecenia tylko na wygląd wewnątrz lampy. Możesz pomalować je na czarno. :)

    Jak montuję BiXenon to wyrzucam te odbłysniki bo nie ma dla nich już miejsca.

    Jak zmieniałem Pawłowi z Mineralnej w jego E38 to zostawiłem sobie jego stare soczewki a te ramki akurat niestety wyrzuciłem bo już byś miał jedną zapasową. :)

    Mam zmieniać u Anatola to może się wstrzymaj bo napewno zostaną. :)
    Czyli mowisz ze odblysniki mozna na czarno ? ;D ;D :)

    Bo niebawem bede na etapie dymienia kierunkow bialych wiec moze i odrazu cos tam pogrzebie chociaz kurde nigdy nie rozbieranych lamp nie chce zabardzo ruszac :/
    I tak sie ciagle wacham z CCFL itd

  8. #8
    7ka
    Gość
    trolu w takim razie polakieruj na czarno wszyskie te "lustra" z Adamem myslelismy nad tym bajerem...wyglada to jak dla mnie super..ale nie wiem czy w ciemnym kolorze bedzie taki efekt...

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    kiedyś wpadłem na pomysł żeby pomalować odbłyśniki w halogenach w starym passacie efekt wstępnie był ciekawy po 5 min świecenia halogen sie zapalił żywym ogniem ledwie zderzak uratowałem z płomieni :hah:

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    No tak, ale jednak w lampie wyładowczej nie powstaje taka temperatura.
    Halogen to zupełnie inna historia, grzeje się jak cholera - zwłaszcza jeśli miałeś tam H7, który jest pod ciśnieniem!
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •