Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: odma,dwa pojęcia!!

  1. #1
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz

    odma,dwa pojęcia!!

    Witam!!Nie wiem kiedy była u mnie wymieniana odma,i chcę się za to zabrać.Czytałem dużo na forum,jakie są objawy uszkodzonej odmy.Objawy u mnie są takie:trochę dymi na biało,ciężko wyjąć bagnet,zauważyłem że od jakiegoś czasu ubywa oleju,i płynu w chłodnicy.Na 100% uszczelka pod głowicą jest dobra i mam nowe uszczelki pod deklami,tak więc nie ma wycieku oleju spowodowanego jakąś uszkodzoną uszczelką,także mam nową chłodnice i węże. Silnik chodzi równo,a po wyjęciu bagnetu podczas pracy silnika nie zasysa,czyli po przyłożeniu palca w miejsce bagnetu nic się nie dzieje.Moje pytanie jest takie:co to jest odma??Niby wszędzie na forum jest to opisane itd.Odma,czyli seperator,szukałem też na aukcjach internetowych i pisze tak samo odma/seperator montowana wraz z uszczelką na 7-miu śrubach z tyłu silnika w silniku 4.4l.Zdziwiło mnie jednak to gdy zadzwoniłem do serwisu BMW z pytaniem o koszt w/w części i odp.była taka:Seperator czyli niby odma kosztuje 121zł.trochę mnie to zdziwiło że tylko tyle to kosztuje,ale po zadaniu kilku pytań okazało się że odma o której się tyle pisało na forum,to nie odma,tylko jakiś regulator!!Tak więc sam już nie wiem.Moim zdaniem odma jest zamontowana z tyłu silnika w kolektorze ssącym która kosztuje w serwisie BMW 230zł.+25zł.uszczelka.Zadaję takie pytanie ponieważ zamówienie będę składać telefonicznie,i nie chcę nadaremno wyrzucać pieniążków!!Jeżeli ktoś może to wyjaśnić,ewentualnie wkleić jakieś foto by mieć pewność!!Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    to na forum widocznie sa jakies glupoty bo odma to nie separator. to sa 2 rozne czesci. odma, ktora sie wymienia jest zamontowana na tylnej sciance kolektora ssacego. kosztuje ok 120-160zl w zalenosci od zrodla. czarny,plaski kawalek plastiku z wystajaca na bok rura. separator natomiast jest umieszczony pod lewa gorna pokrywa rozrzadu, kolo lancucha i jego sie raczej niewymienia. Odma nie jest zadnym regulatorem. jesli obywa ci oleju i plynu i nie masz przy tym widocznych wyciekow to jest szansa na uszczelke pod glowica, przez odme plyn ci na pewno nie ucieka. jedz do jakiegos warsztatu niech ci sprawdza plyn na obecnosc CO to bedziesz mial jasnosc.
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...nAq4iMABjOscl9 tak wyglada odma
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 12-12-2011 o 15:07

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    to na forum widocznie sa jakies glupoty bo odma to nie separator. to sa 2 rozne czesci. odma, ktora sie wymienia jest zamontowana na tylnej sciance kolektora ssacego. kosztuje ok 120-160zl w zalenosci od zrodla. czarny,plaski kawalek plastiku z wystajaca na bok rura. separator natomiast jest umieszczony pod lewa gorna pokrywa rozrzadu, kolo lancucha i jego sie raczej niewymienia. Odma nie jest zadnym regulatorem. jesli obywa ci oleju i plynu i nie masz przy tym widocznych wyciekow to jest szansa na uszczelke pod glowica, przez odme plyn ci na pewno nie ucieka. jedz do jakiegos warsztatu niech ci sprawdza plyn na obecnosc CO to bedziesz mial jasnosc.
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...nAq4iMABjOscl9 tak wyglada odma
    dokładnie też tak myślałem że odma to to co przesłałeś linkiem.Z tej odmy wychodzi rurka i jest podłączona do wspomagania tak??Czy to jest jakieś podciśnienie??Co do oleju to jestem pewien że trochę ubywa,ale co do płynu w chłodnicy to powiem szczerze że nie jestem pewien!!Tak jak pisałem mam nową chłodnicę i węże,dolałem raz płynu,bo było mało,ale może jest to spowodowane tym że może jeszcze sama się w jakiś sposób odpowietrzyła i wiadomo trzeba było dolać płynu!!Czy to możliwe??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    mozliwe. rurka jest polaczona ze skrzynia korbowa o ile mnie pamiec nie myli

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    mozliwe. rurka jest polaczona ze skrzynia korbowa o ile mnie pamiec nie myli
    konkretnie chodzi mi o tę rurkę(przewód)
    Załączone miniatury Załączone miniatury rurka2.JPG  

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    to jest do serva hamulcowego

  7. #7
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    no właśniepomyliło mi się ze wspomaganiem:Dale chodzi o ten przewód,ale tak,czy inaczej jest on podłączony z odmą tak??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    tak z odma

  9. #9
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    spoko w takim razie wszystko wiemWielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    a da rade samemu to wymienić np na parkingu ?
    kosaaro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •