Witam!!Nie wiem kiedy była u mnie wymieniana odma,i chcę się za to zabrać.Czytałem dużo na forum,jakie są objawy uszkodzonej odmy.Objawy u mnie są takie:trochę dymi na biało,ciężko wyjąć bagnet,zauważyłem że od jakiegoś czasu ubywa oleju,i płynu w chłodnicy.Na 100% uszczelka pod głowicą jest dobra i mam nowe uszczelki pod deklami,tak więc nie ma wycieku oleju spowodowanego jakąś uszkodzoną uszczelką,także mam nową chłodnice i węże. Silnik chodzi równo,a po wyjęciu bagnetu podczas pracy silnika nie zasysa,czyli po przyłożeniu palca w miejsce bagnetu nic się nie dzieje.Moje pytanie jest takie:co to jest odma??Niby wszędzie na forum jest to opisane itd.Odma,czyli seperator,szukałem też na aukcjach internetowych i pisze tak samo odma/seperator montowana wraz z uszczelką na 7-miu śrubach z tyłu silnika w silniku 4.4l.Zdziwiło mnie jednak to gdy zadzwoniłem do serwisu BMW z pytaniem o koszt w/w części i odp.była taka:Seperator czyli niby odma kosztuje 121zł.trochę mnie to zdziwiło że tylko tyle to kosztuje,ale po zadaniu kilku pytań okazało się że odma o której się tyle pisało na forum,to nie odma,tylko jakiś regulator!!Tak więc sam już nie wiem.Moim zdaniem odma jest zamontowana z tyłu silnika w kolektorze ssącym która kosztuje w serwisie BMW 230zł.+25zł.uszczelka.Zadaję takie pytanie ponieważ zamówienie będę składać telefonicznie,i nie chcę nadaremno wyrzucać pieniążków!!Jeżeli ktoś może to wyjaśnić,ewentualnie wkleić jakieś foto by mieć pewność!!Pozdrawiam