Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: 730d E38 z Pruszkowa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa

    730d E38 z Pruszkowa

    Witam Wszystkich Serdecznie
    Na imię mam Piotr i pochodzę z Pruszkowa.

    Od kiedy zrobiłem prawo jazdy (czyli od ponad 6 lat) przemieszczałem się samochodami brata, siostry albo kolegów. Bardzo długo zastanawiałem się nad kupnem własnego samochodu. Własny samochód to ciągłe wydatki na utrzymanie w należytym stanie oraz cena paliwa skutecznie odstraszała mnie od zakupu własnych 4 kółek.

    Na początku szukałem mercedesa SEC'a 560 ale po obejrzeniu wielu egzemplarzy doszedłem do wniosku że to nie jest samochód na moją kieszeń.

    Od 1,5 roku za namową kolegi zacząłem szukać bmw. Poszukiwania zacząłem od E46 coupe przechodząc przez serie 5 i kończąc na 7er ;)!!.
    Wymarzonej siódemki szukałem równo rok do wczoraj. To było 7 bmw z serii siedem jakie oglądałem. Dla czystej ciekawości obejrzałem egzemplarz z 1995 roku który kosztował 14 tyś zł i egzemplarz z roku 2001 w pełnej opcji za 36 tyś zł.
    Przy wyborze samochodu największy problem sprawiło mi wybór odpowiedniej jednostki napędowej.
    Na samym początku chciałem mieć 3.0D ale po niedawnych zapowiedziach podwyżki cen ropy zapragnąłem mieć 4.4 V8.

    Trafiło mi się 730d z 2001 roku w pełnej opcji za niecałe 25 tyś zł. i przebiegiem 226 tyś km.

    Podczas oględzin samochodu byłem zszokowany stanem (myślałem że to będzie kolejny styrany samochód). Jak go zobaczyłem i się przejechałem to wiedziałem że to jest to czego szukałem przez tyle czasu.

    Link do ogłoszenia. http://moto.allegro.pl/ostatnia-tak-...964921421.html

    Samochód pod względem mechanicznym jest w 100% sprawny i zachowany w doskonałej kondycji.


    Mam do was pytanie.
    Gdzie mogę znaleźć/kupić maty grzewcze (najlepiej z masażem) do foteli i tylnej kanapy ??

    Pozdrawiam
    MaxDamage ;)!!

  2. #2
    Vip Vip Awatar hugoslawek
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    768
    BMW
    e38, 728i, manual, shadow line, 97' XI
    Skąd
    łuków, radzyń podl., warszawa
    siemasz, witamy na forum. i od razu zpraszamy na spoty (dział - planowane spotkania)

    tylko jaki to long??? żaden long
    stan wnętrza robi wrażenie naprawdę.

    jak ktoś pisze tak: Jest to najbogatsza wersja tego samochodu jaka mogła być wydawana w tym czasie...

    to mnie śmiech ogarnia :D

    zgłebiaj forum a zobaczysz ile jeszcze brakuje wyposażenia w twoim i tak kozackim aucie.

    tak czy siak, WITAMY




  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    Nie napisałem że to jest wersja long

    Wersja long to według mnie inna liga ;)
    Mój brat ma E66 750 w longu i tam nie pisał bym co jest a raczej czego niema :D (a jest tam chyba wszystko co można było zamontować).

    Często naprawiam auta znajomym oraz rodzinie więc nie jest dla mnie problemem zamontowanie dodatkowego wyposażenia w tym bmw ;)!! . Przy wyborze kierowałem się nie tylko komfortem jazdy ale również niezawodnością, dostępnością części oraz oczywiście ich ceną (dlatego zrezygnowałem z mercedesa).

    Co do wnętrza auta ...
    Patrząc na zdjęcia w ogłoszeniu myślałem że ktoś zrobił jakiegoś Photoshopa i wnętrze na żywo okaże się być totalną porażką (większość aut jakie oglądałem na zdjęciach wyglądały bardzo dobrze a w rzeczywistości to szkoda gadać). Tutaj miałem bardzo miłe zaskoczenia. Co więcej ten samochód jest w takim samym stanie jak auto które oglądałem za 36 tyś zł (tamta była granatowa, miała podgrzewaną tylną kanapę, fotel kierowcy był wygnieciony a kierownica trochę przetarta). Ten chodź ma przebieg 226 tyś a wygląda jak by niedawno wyjechał z fabryki. Nie mogłem uwierzyć że koleś sprzedaje go za taką kasę.

    Moje pierwsze modyfikacje które przeprowadzę w najbliższym czasie:
    -zmienić język na Polski lub chociaż Angielski :p
    -zamontować kamerkę cofania (w nowej S klasie jaką miałem przyjemność jeździć była zamontowana ... coś pięknego ;)!! szczególnie na zatłoczonych parkingach z niezliczoną liczbą niskich słupków, donic itp.). Zaraz ktoś skomentuje że przecież masz PDC ... wiem ale kamera daje szanse zobaczenia przeszkody co jest bardzo pomocne np. w nocy i bardzo ułatwia życie i nie trzeba wychodzić z auta by ocenić sytuacje.
    -zamontować maty grzewcze (najlepiej z opcją masażu jeśli gdzieś znajdę).
    -jakieś fajne felgi na lato

    Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar hugoslawek
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    768
    BMW
    e38, 728i, manual, shadow line, 97' XI
    Skąd
    łuków, radzyń podl., warszawa
    ja tylko komentuje treść ogłoszenia z allegro które linkowałeś :)
    a tam jak byk jest napisane LONG


    Wpadaj na spoty :D



  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    czesc .

    kamerka jak dla mnie zbedny gadzet ( przewaznie zawsze brudna i nic nie widac ) mam u siebie nawet na to nie patrze

    tak jak pisze hugoslawek do maksymalnego wypasa to tam wiele brakuje , ale i tak autko fajne .

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M

    LONG to to nie jest na 100% (sprzedającego poniosło ) natomiast autko ładne, jednak przy jednostce 4,4 mogłeś zdecydowanie pozostać.
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Jak dla mnie straszny golas...
    można dorwać lepszą wersję w tej cenie

    Jak bym miał ją kupować to bym nawet się nią nie interesował już zaczynając od jednych z najuboższych foteli
    przejedź się kiedyś autem z łamanym fotelem to będziesz wiedział o co mi chodzi
    Fotele nawet nie są grzane, a zimą to jak nie Tobie to Twojej pani tyłek odpadnie bez grzania ;)
    Brak klapy hydraulicznej którya praktycznie jest standardem
    podwójne szyby były praktycznie w każdym dieslu
    Stan niezły
    ale jak dla mnie 3/10
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    longi z tego co wiem to nie wystepowaly w e38 w wersjach z silnikami diesla. Wyposazenie szalu nie robi, ale nie jest tez jakies najgorsze ;) Zreszta zawzse mozna doposazyc, a historii auta nie zmienisz ;)

    Saillupus - w dieslu podwojne szyby to akurat bardzo rzadkie wyposazenie z tych co sa na allegro - hydrauliczna klapa tez nie jest czesto spotykana. Natomiast brak grzanych foteli - to fakt, az razi w oczy ta pustka pod panelem klimy ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Siemanko,naprawdę fajne autko,zadowolenia i bezawaryjności.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  10. #10
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam na Forum. Widzę, że dyskusja się rozwija :) Miłego czytania info.
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •