Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Uszczelnienie dolotu m52

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Uszczelnienie dolotu m52

    Witajcie.
    Chcę uszczelnić dolot w M52, zakupiłem to co poniżej:

    Uszczelka przepustnicy: 1x
    Uszczelka kolektora ssącego: 2x
    Uszczelka ASC: 1x
    Mufa gumowa odmy: 1x

    Pytanie czy mogę napotkać jakieś problemy przy demontarzu kolektora ssącego ? czy koniecznie trzeba odpiąc wtryski? Czy dodalibyście coś do instrukcji którą dodałem poniżej ? Dzięki z góry za pomoc pozdro ;)

    1. odkrecasz osłonę od wtrysków (o ile jeszcze jest)
    2. odkrecasz 4 srubki listwy wtryskowej
    3. wyszarpujesz listwe wraz z wtryskami (przy okazji mozesz je wyjac - wysuwasz takie czarne blaszki na podłączeniu do listwy, i je wyczyścić preparatem do czyszczenia przepustnic albo podobny, przy czym najlepiej podlączyć je do źródła prądu - kilka volt (nie 12!), aby je otworzyć). być może uda Ci się tak wymanewrować, że nie trzeba będzie odłączać listwy od przewodów paliwa, ale jeśli to nie będzie możliwe, to pamiętaj przy podłączaniu o gumowym wężyku podciśnienia miedzy kolektorem dolotowym a regulatorem przy listwie (taka malutka "beczka"), bo jest dość naciągnięty i trudno go potem założyć.
    4. odkrecasz kolektor od bloku - klucz chyba 11 (nietypowe śruby! dlatego dobrze jest się wyposażyć w magnesik, żeby nie powpadały w głąb, bo trudno jest je potem dosztukować
    5. od prawej strony sciągasz cały dolot do przepustnicy (tu robota jest prosta - parę śrub widocznych i opaski na gumach - swoja droga je tez warto sprawdzic, bo te wysłużone sparciałe można łatwo przedziurawić)
    6. odkrecasz przepustnice (4 śruby dookoła)
    7. odkręcasz (chyba dwie) śruby mocujące kolektor do stelaża od dołu w okolicy przepustnicy (znajdziesz )
    8. pod kolektorem zobaczysz odmę - też ją odkręć od stelaża - i w miare możliwosci odczep ją od niego odczep (wchodzi na wcisk)


    Pomoże ktoś?
    Ostatnio edytowane przez bialydaro ; 11-12-2011 o 21:52
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •