Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: wymiana pompy paliwa w baku 740d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg

    wymiana pompy paliwa w baku 740d

    Witam.

    Tydzień temu auto zgasło mi podczas jazdy (740d )było to poprzedzone stanowczo za długim kręceniem zanim odpali, zamówiłem więc pompę paliwa bo ją obstawiałem na 99% pompa zamówiona przyszła do mnie lecz zrobiłem straszną gafę,mianowicie jest teraz problem jak podłączyć wszystkie przewody w baku żeby znów wszystko grało. Nie chodzi o plus i minus na pompie tylko o przewody paliwowe.Pompa została podłączona na krótko w celu sprawdzenia czy auto w ogóle odpala, i miałem rację auto odpala ale przy rozbieraniu i wyciąganiu starej pompy nie zrobiłem zdjęcia jak to było właściwie podłączone . Pompa siedzi w plastikowym koszu który ma również 2 przewody do połączenia...

    Za wszelką pomoc będę wdzięczny.


    poszukuje jakiegoś zdjęcia jak to właściwie podłączyć lub jakiegoś schematu

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Może ktoś z chłopaków co ma 740d pstryknie co fotkę jak to wygląda jak kogoś uprosisz. Chodź jak miałem 740d to objawem uszkodzonej pompy było to, że w czasie przyśpieszania, takiego płynnego szarpał i miał zawias, dopiero jak zrobiło mu się kick-down to szedł.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Może ktoś z chłopaków co ma 740d pstryknie co fotkę jak to wygląda jak kogoś uprosisz. Chodź jak miałem 740d to objawem uszkodzonej pompy było to, że w czasie przyśpieszania, takiego płynnego szarpał i miał zawias, dopiero jak zrobiło mu się kick-down to szedł.

    wszystko jest opisane w pierwszym poście,opisałem sytuacje jasno jaka miała miejsce w moim aucie.

    Widocznie uszkodzenie pompy objawia się na różne sposoby.

    Tak czy inaczej w dalszym ciągu poszukuje materiałów na temat podłączenia owej pompy.

    pozdrawiam.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław
    Jak wróce jutro w normalniej porze z pracy to Ci cykne foto i wyśle ;) Powiedz mi tylko gdzie kupiłeś pompę i ile dałes

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    kupiłem z oooo allegro za 133zł z wysyłka... czekam na foto:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    w dalszym ciągu czekam na jakąś pomoc od posiadaczy 740d , foto, schemat itd...



    Wielkie podziękowania dla tuczi77 znalazł podłączenia pompy do 740d przekopałem cale google a on znalazł to w kilka minut.

    Pompa jest podłączona właściwie ale auto nie odpala, czy jest możliwść ze po prostu się zapowietrzył od tego kręcenia >?>
    Ostatnio edytowane przez CICHY83 ; 13-12-2011 o 18:56

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Problem rozwiązany, ktopotem w e38 740d okazała się pompa wysokiego ciśnienia która miała zatarte 3 sekcje i przez to auto nie odpalało,ale zastanawia mnie to bo stało się to z dnia na dzień.

    Ale problem rozwiązany,pompa odebrana,zamontowana i auto śmiga jak nowe.

    Szczególne podziękowania dla tuczi77 za wykazanie jako jedyny zainteresowania moim problemem z forum 7er oraz dla ŚLIMAKA z forum bmw Elbląg za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu... i pomocy w ogarnięciu całego tematu.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    2
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Jaworzno
    Witam,
    wymontowałem wczoraj pompkę z baku i obrazek który ujrzałem jest zupełnie inny od tego co widziałem na stronie z częściami.
    Na stronce jest tylko jeden przewód paliwowy łączący pompkę z króćcem w dekielku baku a w rzeczywistości( wymontowanej ) są już dwa wężyki.
    Jeden z pompki do czarnego koszyka, drugi z koszyka do króćca w dekielku.

    http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=16_0194

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/af4a99f4867f4ca8

    Skąd ta różnica?

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    zapewne ta pompka ma wbudowanie ograniczenie ciśnienia, a resztę puszcza z powrotem, tym wężykiem od góry.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •