Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Słabe i mocne strony E38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Słabe i mocne strony E38

    Witam. tak jak w temacie. Chciałem aby wypowiadały się osoby które posiadają to piękne autko. Mam zamiar kupić właśnie ten model ale nie wiem jak na przykład jest z blachami, zawiasem i awaryjnością tej furki. Z tego co wcześniej pisaliście jeśli chodzi o silniki to polecaliście V8 4.4 L i nad takim sie właśnie zastanawiam, no ewentualnie 5.4 ale mniejsze i diesle nie wchodzą w grę. Czekam na opinie odnośnie zawieszenia, blach i awaryjności-czyli co najczęściej siada. Pozdro dla wszystkich miłośników E38

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    zawiecha siada w zależności od stylu jazdy , miasta ,ilości wycieczek i tego co tam już ktoś włożył .... blachy ocynkowane - a jak był bity to prędzej czy później coś wyjdzie :) nie kombinuj ,że jak to jest seria 7 to jest super cacy i mucha nie siada :)

    wszystko zależy od historii auta ....

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    witam kolegę z przasnysza, to blisko mnie. Silnik 4,4 jest jednostką niezawodną i bardzo chwaloną przez użytkowników. Nie wiem czy bedziesz gazował czy nie ale jesli tak to zrób to w naprawde dobrym warsztacie, z renomą. o zawieszeniu nie ma co pisać bo to wiadomo że w zaleznosci od ilosci przejechanych km. blachy w BMW są rewelacyjne.Tak jak wszelkie wykończenia wewnątrz. Wiadomo że czasem zepsuje sie to czy owo , ale to w kazdym aucie.Pozdrawiam.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    137
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    sieradz
    A moze chcesz kupić moją?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Były co najmniej dwa duże tematy - o wadach E38 i o zaletach. Użyj funkcji "Szukaj"
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Wiku wiem że 4,4 to bardzo dobry silnik ale zauważyłem że bardzo trudno go dostać nie wspominając o tym aby ten silnik współgrał z odpowiednim kolorem samochodu i skór w środku. Trochę wymagający jestem :) Mógłbym mieć 4.0 byle mieć czarną Beti z jasnymi skórami w środku. Zamierzam kupić zagazowaną ale jeśli trafi się dobry egzemplarz bez gazu to sam zagazuje bo mam namiary na gościa z Legionowa który zakłada instalki do V8 za 3200zł. Jeden z forumowiczów tam właśnie wstawiał LPG i jest bardzo zadowolony. Wnetrze E38 nie pozostawia wiele do życzenia, jest rewelacyjne i to widac gołym okiem ale że blachy sa ocynkowane to nie wiedziałem. Teoretycznie jeśli nie był bity nie powinny nigdy zardzewieć :) Zawias w swoi byłym aucie remontowałem po każdej zimie więc jesli tu będzie podobnie to jakoś to przezyję- byle nie częściej niż raz w roku hehe.
    Jarecki ładne te Twoje auto ale pewnie nie na moją kieszeń. Napisz tak dla zaspokojenia mojej ciekawości który roczek i jaka cena. Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz bo już słyszałem wiele opinii i nie wiem w końcu jak to jest: Części do BMW są drogie czy tanie w porównaniu do innych aut? Jedni mi mówią że zamienniki wychodzą tanio a potem z kolei czytam na allegro że koleś wymieniał zawias w E38 i ma faktury na .........8 tys zł !!! Czyżby złote wahacze? :)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Wiku wiem że 4,4 to bardzo dobry silnik ale zauważyłem że bardzo trudno go dostać nie wspominając o tym aby ten silnik współgrał z odpowiednim kolorem samochodu i skór w środku. Trochę wymagający jestem :) Mógłbym mieć 4.0 byle mieć czarną Beti z jasnymi skórami w środku. Zamierzam kupić zagazowaną ale jeśli trafi się dobry egzemplarz bez gazu to sam zagazuje bo mam namiary na gościa z Legionowa który zakłada instalki do V8 za 3200zł. Jeden z forumowiczów tam właśnie wstawiał LPG i jest bardzo zadowolony. Wnetrze E38 nie pozostawia wiele do życzenia, jest rewelacyjne i to widac gołym okiem ale że blachy sa ocynkowane to nie wiedziałem. Teoretycznie jeśli nie był bity nie powinny nigdy zardzewieć :) Zawias w swoi byłym aucie remontowałem po każdej zimie więc jesli tu będzie podobnie to jakoś to przezyję- byle nie częściej niż raz w roku hehe.
    Jarecki ładne te Twoje auto ale pewnie nie na moją kieszeń. Napisz tak dla zaspokojenia mojej ciekawości który roczek i jaka cena. Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz bo już słyszałem wiele opinii i nie wiem w końcu jak to jest: Części do BMW są drogie czy tanie w porównaniu do innych aut? Jedni mi mówią że zamienniki wychodzą tanio a potem z kolei czytam na allegro że koleś wymieniał zawias w E38 i ma faktury na .........8 tys zł !!! Czyżby złote wahacze? :)
    e38 nawet bez wypadku rdzewieją - praktycznie nie widziałem żadnej e38 bez jakiegokolwiek wykwitu.Dotyczy to modeli sprzed i po lifcie.U jednych są melenkie u innych większe.Przede wszystkim doły drzwi przy listwach.Tam zalega woda i sobie gnije:(
    Zawias w e38 pada na potęge na naszych pięknych drogach.Auto jest cięzkie wiec cudów nie ma.Najgorzej ze cieżko zlokalizowac luz bo na szarpakach nic nie wychodzi ale jak polatasz e38 to juz po objawach poznasz czy to tuleje czy wachacze itp.Ja np.po przejechaniu sie jakąkolwiek e38 powiem Tobie o zawieszeniu w 38 wiecej niz Panowie z ASO po 2 godzinach oględzin.Ceny zamienników są ok, nie jedz przypadkiem do aso bo tam za 1 wachacz zapłacisz ok.1000 zł :)Co leci jeszcze e 38? - elektryka to jest po prostu mega zagadka, raz cos dziala a raz nie a niby wszystko jest ok , przetwornice przed liftem,(mi sie 2 juz spier....).Ogólnie autko klasa,jak sie dba i nie kupi strucla.
    A ha i po zakupie koniecznie wymien olej w skrzyni i nie wierz w zapewnienia Aso ze oleju sie nie wymienia :razz:

    pozdrówka
    p.s.
    bierz v12 :)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Ja nie wiem jakie ty auta oglądałes robert ale te które ja widziałem to blacharsko naprawdę były zdrowe. W e38 blacha jest porządna w porównaniu np do mercedesa volvo czy nie wspomne o renault peugeot. wiadomo że jak oglądam to wyszukuje modeli dość zadbanych a nie sztrucli po dachowaniu. co do części to da sie przezyc masz duży wybór.

  9. #9
    7ka
    Gość

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    Ja nie wiem jakie ty auta oglądałes robert ale te które ja widziałem to blacharsko naprawdę były zdrowe. W e38 blacha jest porządna w porównaniu np do mercedesa volvo czy nie wspomne o renault peugeot. wiadomo że jak oglądam to wyszukuje modeli dość zadbanych a nie sztrucli po dachowaniu. co do części to da sie przezyc masz duży wybór.
    ok, to podjedz to tych aut co ogladałes i zdejmij listwe dolną z dzrzwi -gwarantuje tobie ze drzwi na dole sa pokorodowane.
    nie jest to tragedia zagrazajaca zyciu auta ale sie dzieje.blachy np. w mesiu w124 sa duzo lepsze niz np. w bmw e38.

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •